Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-04-20, 16:06 Autor: Agnieszka Lubczańska

Masz od 8 do 15 lat? Weź udział w konkursie "Za co Cię piosenko lubię?"

Masz od 8 do 15 lat? Weź udział w konkursie "Za co Cię piosenko lubię?"!
"Za co Cię piosenko lubię?" – to tytuł konkursu, do wzięcia którego zachęca Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Na laureatów czekają nagrody! Szczegóły poniżej.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży od 8 do 15 roku życia. Trwa do 27 kwietnia, a polega na napisaniu wiadomości mailowej na adres: muzeum@muzeumpiosenki.pl z opisem, jaką piosenkę się lubi i za co.

Najpiękniejsze, zdaniem organizatorów, opisy opublikowane zostaną na stronie Muzeum Polskiej Piosenki, na Facebooku oraz w Roczniku kulturalnym „Piosenka”. Laureaci otrzymają także nagrody rzeczowe, wśród nich są wyjątkowe kubki, gra planszowa „Gra muzyka” oraz zestaw pamiątek z Muzeum Polskiej Piosenki.

Dodajmy, że konkurs inspirowany jest piosenką Wojciecha Młynarskiego "Strasznie lubię Cię, piosenko" (tekst zamieszczamy poniżej). Utwór skomponował Jerzy Derfel. Piosenka znalazła się w 1995 roku na płycie „Róbmy swoje'95” (CD 1995), a później także na „Młynarski w Paryżu/Róbmy Swoje ‘95” (CD 2004).

Strasznie lubię cię, piosenko, tuż po twoich urodzinach,
gdy cię ledwo nuci cienko kompozytor znad pianina,
kiedy ledwo nuci ciebie piosenkarka gdzieś na próbie.
Wtedy jestem w siódmym niebie, wtedy cię, piosenko, lubię,
wtedy cię, piosenko, lubię.
Lecz niedługo czas to sprawi, znajdziesz się w grupie.
Pan reżyser cię ustawi, choreograf cię zatupie,
kostiumolog cię ubierze i oświetli specjalista,
zbluboksuje cię w kamerze oszalały kamerzysta, oszalały kamerzysta.
Będzie z ciebie świetna dama, elegancka jak sto pociech.
Odtańczą cię w stu programach, zawyją cię gdzieś w Sopocie.
Gdy cię wciągnie ta zbiorowa, rozrywkowa paranoja,
może będziesz przebojowa, ale już nie taka moja, ale już nie taka moja.

Ale nie już tak mi bliska, nie tak bliska, nie wiem czemu,
niż gdy pierwszy raz artystka nuci cię na próbie z tremą.
A ty w owym blichtrze całym, nie gustując najwyraźniej,
wrócisz skromnie w moim małym teatrzyku wyobraźni.
................................................................................................................
Autor tekstu: Wojciech Młynarski
Do 27.04 MPP w Opolu czeka na e-maile! Autor plakatu: Bartosz Posacki

Zobacz także

2024-04-05, godz. 09:05, Patronaty - polecamy "Brońmy swego Opolskiego" - emisja filmu i spotkanie z twórcami W tym roku mija 26. rocznica obrony województwa opolskiego. Z tej okazji dziś (05.04) w namiocie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu odbędzie się emisja filmu 'Brońmy swego Opolskiego” oraz spotkanie z jego twórcami. Początek… » więcej 2024-04-04, godz. 11:35, Patronaty - polecamy Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej rozpoczęte! „Słowa, lata, pokolenia” - to hasło jubileuszowych, bo już 20. Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, które pod patronatem Radia Opole organizuje co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Od 3 kwietnia do 26 października… » więcej 2024-04-03, godz. 19:34, Patronaty - polecamy Recital piosenki rozrywkowo-literackiej już w sobotę w klubie muzycznym filharmonii Największe przeboje polskiej estrady, utwory takich mistrzów jak: Artur Andrus, Agnieszka Osiecka, Jonasz Kofta, Kazik Staszewski, Maciej Zembaty, Andrzej Rybiński i wielu innych usłyszymy podczas rozrywkowo-literackiego koncertu, na którym… » więcej 2024-04-03, godz. 19:07, Patronaty - polecamy Już wkrótce na Scenie Bunkier - "Mamoburger" Jeśli czekają Państwo na premierę w Kochanowskim, mamy dobrą informację! Już 19 kwietnia na Scenie Bunkier szykowana jest pierwsza odsłona spektaklu, który powstał w ramach „Sceny inicjatyw aktorskich”. Tym razem będzie to dwuosobowy… » więcej 2024-04-03, godz. 17:50, Patronaty - polecamy Zabytkowy Park w Pokoju po rewitalizacji oficjalnie otwarty Park w Pokoju w najbliższy piątek (05.04) zostanie oficjalnie otwarty po rewitalizacji. To unikalne miejsce na skalę nie tylko województwa, ale i kraju. Jest jednym z największych w województwie opolskim zabytkowych parków. Jego historia… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »