Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-04-06, 11:06 Autor: Agnieszka Lubczańska

Doświadcz sztuki bez wychodzenia z domu. Maria Bitka zaprasza na e-mail art

Doświadcz sztuki bez wychodzenia z domu. Maria Bitka zaprasza na e-mail art [fot. archiwum artystki]
Doświadcz sztuki bez wychodzenia z domu. Maria Bitka zaprasza na e-mail art [fot. archiwum artystki]
Do 24 kwietnia - w mieszczącym się przy Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu "Aneksie" - trwa wystawa pt. "Plata" Marii Bitki. W związku z pandemię koronawirusa nie odbył się planowany wcześniej wernisaż, a forma "zwiedzania" musiała dopasować się do zaistniałej niespodziewanie sytuacji. I tak powstał pomysł, by wystawę udostępnić zwiedzającym, ale w całkiem nietypowy sposób..

Artystka zaproponowała formę e-mail artu. Na czym polega, opowiedziała słuchaczom w audycji Rewiry kultury Agnieszki Zientarskiej. Rozmowa jest do odsłuchania poniżej.

Osoby zainteresowane udziałem w wystawie proszone są o kontakt mailowy na adres: WystawaPlata@gmail.com

Dodajmy, że ekspozycja to pokłosie podróży po Argentynie opolskiej artystki. Kuratorką wystawy jest Agnieszka Dela-Kropiowska.

Tekst kuratorski oraz informacje o artystce dostępne są tu: GSW w Opolu

Doświadcz sztuki bez wychodzenia z domu. Maria Bitka zaprasza na e-mail art


Maria Bitka o swojej wystawie opowiada w audycji "Rewiry kultury" Agnieszki Zientarskiej - 1 cz. rozmowy
Maria Bitka o swojej wystawie opowiada w audycji "Rewiry kultury" Agnieszki Zientarskiej - 2 cz. rozmowy
Maria Bitka o swojej wystawie opowiada w audycji "Rewiry kultury" Agnieszki Zientarskiej - 3 cz. rozmowy

Zobacz także

2020-05-25, godz. 12:49, Patronaty - polecamy X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci rozstrzygnięty – poznaj szczegóły! [ZDJĘCIA] Już po raz 10. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała konkurs plastyczny skierowany do dzieci z terenów wiejskich. Jest to jedno z działań prewencyjnych mających na celu zapobieganie wypadkom przy pracy rolniczej i chorobom… » więcej 2020-05-21, godz. 12:20, Patronaty - polecamy Poczuj się, jak w teatrze bez wychodzenia z domu i obejrzyj spektakl „Romeo i Julia” Już w najbliższą niedzielę (24.05) Teatr im. Jana Kochanowskiego zaprezentuje kolejny spektakl ze swojego repertuaru. Tym razem będzie to “Romeo i Julia' w reżyserii węgierskiego twórcy Atilli Keresztesa. To już czwarta prezentacja w ramach… » więcej 2020-05-18, godz. 14:26, Patronaty - polecamy Pokaż się na Opolskim Festiwalu Fotografii - ruszył konkurs na projekt wystawy 10 Opolski Festiwal Fotografii dopiero jesienią, ale już ogłoszono towarzyszący mu co roku konkurs „Pokaż się”. Organizatorzy na prace - projekty wystaw - czekają do 15 lipca. » więcej 2020-05-18, godz. 12:01, Patronaty - polecamy Trwa Rok Leopolda Tyrmanda - zobacz, co z tej okazji proponuje MBP Miejska Biblioteka Publiczna w najbliższy wtorek (19.05) zaprasza na opowieść online poświęconą postaci literata i dziennikarza, którego rok właśnie trwa - Leopolda Tyrmanda. Opowieść przedstawi biograf pisarza - Marcel Woźniak. Początek o… » więcej 2020-05-15, godz. 16:38, Patronaty - polecamy “Podróż za jeden uśmiech" - obejrzyj spektakl bez wychodzenia z domu! 'W drogę. Bez smartfona i biletu w klimatyzowanym przedziale PKP. Nad morze. Do Mielna. Gdziekolwiek. Pola jest gotowa na wszystko. Nawet, jeśli oznacza to nocleg bez śniadania w formie szwedzkiego bufetu. Pola nie jest jednak skazana tylko… » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***