Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-03-10, 20:56 Autor: Agnieszka Lubczańska

X Ogólnopolski Festiwal Pozytywnych Wartości – PRZEŁOŻONY

X Ogólnopolski Festiwal Pozytywnych Wartości odbędzie się 6 maja w Bieńkowicach [fot. materiały organizatora]
X Ogólnopolski Festiwal Pozytywnych Wartości odbędzie się 6 maja w Bieńkowicach [fot. materiały organizatora]
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bieńkowicach oraz organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci i młodzież szkolną oraz osoby z niepełnosprawnościami (placówki opiekuńczo-wychowawcze i edukacyjne) z województwa śląskiego i opolskiego do udziału w konkursach i warsztatach edukacyjno-artystycznych, które zaplanowano 6 maja w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Bieńkowicach w ramach X Ogólnopolskiego Festiwalu Pozytywnych Wartości.

AKTUALIZACJA: Biorąc pod uwagę zagrożenie koronawirusem podjęto decyzję o przełożeniu terminu zgłoszeń i koncertu galowego z 6 maja na październik. Dokładny termin zgłoszeń i koncertu zostanie podany w najbliższym czasie.
„Panie, uczyń mnie narzędziem Twego pokoju. Tam, gdzie nienawiść – pozwól mi siać miłość(…)” – te słowa św. Franciszka z Asyżu są w tym roku mottem Ogólnopolskiego Festiwalu Pozytywnych Wartości „Oblicza Pokoju”. Od pierwszej edycji wydarzeniu towarzyszą osoby święte, błogosławione oraz autorytety moralne, które nie zostały zapominane i ciągle mogą inspirować dzieci i młodzież. W jubileuszowej odsłonie festiwalu organizatorzy chcą pochylić się nad wartością, jaką jest pokój w różnych odniesieniach. „Oblicza Pokoju” chcą wyrazić w trzech myślach, które być może mogą stać się inspiracją dla uczestników wydarzenia:

  1. „Żyje na ziemi – planecie, dla której jestem przyjazny i troszczę się o jej dobro w miejscu, w którym przebywam”.
  2. „Staram się w swojej codzienności otwierać na pokój i inne wartości, by dzięki nim pilnować swoje wnętrze”.
  3. „Buduje pokój wspólnie z innymi, będąc z nimi i dla nich. Wspólnie dzielimy się pokojem dla naprawy naszego świata”.
Młodzi wykonawcy i twórcy mają możliwość wyrażania się w trzech kategoriach konkursowych:
  • muzycznej,
  • plastycznej,
  • literackiej.
Aktywność artystyczna prezentowana w czasie gali przez dzieci i młodzież ze szkół ogólnodostępnych i placówek oświatowych dla osób z niepełnosprawnościami ma wyrażać najbardziej oczywiste i potrzebne wartości, potrzebne do budowania świata pełnego zaufania i pokoju między ludźmi. Prezentowane przez uczestników piosenki, tworzone rysunki, redagowane prace literackie oraz animowane warsztaty edukacyjno-artystyczne mają być okazją do wymiany kreatywnych i innowacyjnych pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu, gry na instrumentach oraz różnorodnych pomysłów twórczego spędzania czasu wolnego.

Wszelkie informacje związane z ogólnopolskimi konkursami i warsztatami X OFPW zawarte są w załączonym poniżej regulaminie. Wszelkiego rodzaju pytania można kierować drogą mailową na adres: pozytywnyfestiwal@gmail.com i telefonicznie pod nr: tel. 32 419 62 78, 695 371 855
.

Festiwal jest inicjatywą wpisującą się od kilku lat w obchody Metropolitalnego Święta Rodziny. Jubileuszowa edycja podkreśla też o 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.
Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa w Bieńkowicach. Radio Opole – jak co roku – patronuje medialnie festiwalowi.

Zobacz także

2020-06-05, godz. 09:23, Patronaty - polecamy Finał XII Ogólnopolskiego Konkursu na Projekt Historyczny "Póki nie jest za późno" - transmisja już dziś od 14:00 Dziś (05.06) o godz. 14.00 na profilu facebookowym Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych transmitowana będzie relacja z Finału XII Ogólnopolskiego Konkursu na Projekt Historyczny 'Póki nie jest za późno'. W tym roku z 12 województw nadesłano… » więcej 2020-06-02, godz. 15:18, Patronaty - polecamy Opolski Samochodowy Puchar Rajdowy - I runda już w sobotę Już w najbliższą sobotę (06.06) wystartuje pierwsza runda nowego cyklu Opolskiego Samochodowego Pucharu Rajdowego. Impreza - po latach absencji i falstarcie spowodowanym pandemią - wraca na trasę wokół Góry Świętej Anny. Planując wydarzenie… » więcej 2020-06-01, godz. 16:02, Patronaty - polecamy Darmowa Wakacyjna Szkółka Tenisowa – zapisz swoje dziecko! Centrum Tenisowe OpolTenis zaprasza wszystkie dzieci w wieku 5-18 lat do udziału w zajęciach szkółki tenisowej podczas wakacji. Zajęcia w Darmowej Wakacyjnej Szkółce Tenisowej odbywać się będą przy ul. Spokojnej 6A w Opolu w lipcu i sierpniu… » więcej 2020-06-01, godz. 14:25, Patronaty - polecamy Wystawa Łukasza Prus-Niewiadomskiego w GSW Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu po kilku tygodniach przerwy wraca z wystawami dostępnymi w salach GSW. Od dziś (01.06) do 28 czerwca można oglądać wystawę Łukasza Prus-Niewiadomskiego pt. „Punkt widzenia”. Poza tym do końca tygodnia (07.06)… » więcej 2020-06-01, godz. 13:24, Patronaty - polecamy „Bedeker miejsc nieznanych” - weź udział w tworzeniu nietypowego przewodnika Do wspólnego tworzenia przewodnika po mało uczęszczanych i mało znanych atrakcjach regionu, zachęca Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej. To propozycja dla wszystkich osób kochających Opolszczyznę, zafascynowanych lokalną historią i… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »