Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-01-16, 12:42 Autor: Justyna Krzyżanowska

Wojciech Poprawa i Przyjaciele zagrają dla PatRysia – poznaj szczegóły!

Tenor Wojciech Poprawa [fot. Barbara Brzezińska]
Tenor Wojciech Poprawa [fot. Barbara Brzezińska]
Sezon noworocznych koncertów charytatywnych w pełni. Przed nami kolejna muzyczna uczta, tym razem w Kluczborku. Gwiazdy opery, operetki i musicalu spotkają się na jednej scenie, by zagrać dla chorego chłopca.
Dochód z niedzielnego (19.01) z koncertu zostanie przekazany dla PatRysia Radwańskiego, który choruje na najcięższą postać SMA (rdzeniowy zanik mięśni). Chłopiec potrzebuje bardzo drogiego leku (9 mln zł – na koncie jest już ponad 4 mln zł). Więcej o chorobie PatRysia można przeczytać tutaj.


Podczas koncertu wystąpią Wojciech Poprawa i Przyjaciele:

  • Justyna Bujak – sopran (solistka współpracująca z filharmoniami i teatrami muzycznymi w kraju);
  • Katarzyna Haras – mezzosopran (solistka Opery we Wrocławiu, współpracuje z pozostałymi operami);
  • Joanna Skibińska – mezzosopran (ma na swym koncie występy w Polsce i w Niemczech);
  • Marian Chrobok – tenor (wieloletni solista Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk);
  • Przemysław Żywczok – bas-baryton (solista Filharmonii Narodowej w Warszawie).

Artyści zaśpiewają najpiękniejsze arie operowe i operetkowe oraz przeboje z musicalów. Akompaniować im będą: Janusz Frączek – pianista, kompozytor, aranżer, współtwórca sukcesu Ewy Demarczyk i jej pianista oraz Krzysztof Kawa – skrzypek mający w dorobku wiele nagrań płytowych, a także występy w Europie, Kanadzie i USA.

Dodajmy, że Wojciech Poprawa to tenor pochodzący z Kluczborka, solista wielu scen muzycznych, mający na koncie ponad 1500 koncertów w Polsce, Europie, Ameryce i Chinach. W samym 2019 roku koncertował na deskach ponad dwudziestu największych scen muzycznych w Polsce.

Noworoczny koncert charytatywny dla Patrysia odbędzie się 19.01.2020 r. (niedziela) w hali OSiR w Kluczborku, ul. Mickiewicza 10. Początek o godz. 18:00. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w hali OSiR, krytej pływalni oraz przed koncertem.

Na wydarzenie zapraszają Gmina Kluczbork i OSiR w Kluczborku. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
Wojciech Poprawa i Przyjaciele zagrają dla PatRysia – poznaj szczegóły! [materiały organizatora]

Zobacz także

2020-02-25, godz. 19:58, Patronaty - polecamy Wyklęci oczami Polaków z Odessy. Pokaz filmów dokumentalnych w Studiu M im. SBB Dwudziestoosobowa grupa Polonii z Ukrainy będzie od czwartku (27.02) gościć w regionie. W ramach odwiedzin goście z Odessy - na zaproszenie Stowarzyszenia Biało-Czerwone Opole - obejrzą dwa filmy dokumentalne poruszające tematykę polskich… » więcej 2020-02-25, godz. 17:32, Patronaty - polecamy „Mieczysław Fogg. Pieśniarz Polaków" – wystawa w Muzeum Polskiej Piosenki Wystawę pt. „Mieczysław Fogg. Pieśniarz Polaków' można oglądać do 24 maja w Muzeum Polskiej Piosenki. Warto wybrać się na nią w najbliższą sobotę (29.02). Tego dnia szykuje się oprowadzanie kuratorskie. Początek o godz. 11:00. » więcej 2020-02-25, godz. 12:52, Patronaty - polecamy Opolska Łyżwa 2020 już w ten weekend na Toropolu Około 150 młodych zawodników z klubów z całej Polski weźmie udział w Ogólnopolskich Zawodach w Łyżwiarstwie Figurowym „Opolska Łyżwa”. Zawody odbędą się na lodowisku „Toropol” w Opolu już w najbliższy weekend (29.02-01.03). W sobotę łyżwiarkom… » więcej 2020-02-25, godz. 11:44, Patronaty - polecamy Najpiękniejszy Gol Opolszczyzny 2019 - głosowanie jeszcze tylko do środy! Już po raz czwarty TVP3 Opole organizuje plebiscyt sportowy „Najpiękniejszy Gol Opolszczyzny”. Na werdykt czeka 20 bramek, które dostały się do finału. Głosowanie trwa jeszcze tylko do środy (26.02). » więcej 2020-02-24, godz. 21:09, Patronaty - polecamy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - obchody w Opolu Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w stolicy regionu tradycyjnie odbędą się 1 marca. Rozpocznie je w samo południe uroczysta msza święta w Kościele Ojców Franciszkanów w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »