Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2020-01-14, 15:30 Autor: Justyna Krzyżanowska

II Bal Charytatywny Wójta Gminy Łubniany już w sobotę – poznaj szczegóły!

Karol Stadnik z mamą [fot. Wanda Kownacka]
Karol Stadnik z mamą [fot. Wanda Kownacka]
Przed nami II Bal Charytatywny w gminie Łubniany. W tym roku organizatorzy chcą wspomóc rehabilitację 4-letniego mieszkańca gminy Karola Stadnika. Chłopiec urodził się z niezwykle rzadką chorobą – zespołem Bealsa.
W Polsce jest zaledwie kilka przypadków tej wady, a Karol ma szczególnie ciężki przebieg schorzenia. Przejawia się ona głównie nieprawidłowościami w budowie kośćca i mięśni. Poza szerokim spektrum, wada dotknęła kręgosłup, który w wyniku swej deformacji zaczął uciskać, a właściwie miażdżyć narządy w klatce piersiowej. Chłopiec ma za sobą dwie poważne operacje (w Stanach Zjednoczonych i we Wrocławiu), jednak nadal potrzebuje rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna. Zebranie środków na leczenie to główny cel tegorocznego balu.

W programie m.in. licytacje przedmiotów przekazanych przez gwiazdy polskiego sportu, kultury i sztuki oraz muzyczna niespodzianka. Ponadto, podczas balu wystąpi Mirek Kopyto z zespołem.

II Bal Charytatywny Wójta Gminy Łubniany odbędzie się 18.01.2020 r. (sobota) w Ośrodku „Żwirek” w Luboszycach. Początek o godz. 19:00.

Dochód z balu w całości zostanie przeznaczony na pomoc w rehabilitacji 4-letniego mieszkańca gminy Karola Stadnika. Bilety w cenie 350 zł od pary można nabyć w Sekretariacie Urzędu Gminy w Łubnianach przy ul. Opolskiej 104. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora.

Dodajmy, że podczas ubiegłorocznego, I Charytatywnego Balu Wójta Gminy Łubniany zebrano 51 182 zł na leczenie Piotrusia Świerca. Dzięki temu chłopiec ma podawane komórki macierzyste, a jego rodzice obserwują postęp w leczeniu.

Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

II Bal Charytatywny Wójta Gminy Łubniany już w sobotę – poznaj szczegóły! [materiały organizatora]

Zobacz także

2020-02-25, godz. 19:58, Patronaty - polecamy Wyklęci oczami Polaków z Odessy. Pokaz filmów dokumentalnych w Studiu M im. SBB Dwudziestoosobowa grupa Polonii z Ukrainy będzie od czwartku (27.02) gościć w regionie. W ramach odwiedzin goście z Odessy - na zaproszenie Stowarzyszenia Biało-Czerwone Opole - obejrzą dwa filmy dokumentalne poruszające tematykę polskich… » więcej 2020-02-25, godz. 17:32, Patronaty - polecamy „Mieczysław Fogg. Pieśniarz Polaków" – wystawa w Muzeum Polskiej Piosenki Wystawę pt. „Mieczysław Fogg. Pieśniarz Polaków' można oglądać do 24 maja w Muzeum Polskiej Piosenki. Warto wybrać się na nią w najbliższą sobotę (29.02). Tego dnia szykuje się oprowadzanie kuratorskie. Początek o godz. 11:00. » więcej 2020-02-25, godz. 12:52, Patronaty - polecamy Opolska Łyżwa 2020 już w ten weekend na Toropolu Około 150 młodych zawodników z klubów z całej Polski weźmie udział w Ogólnopolskich Zawodach w Łyżwiarstwie Figurowym „Opolska Łyżwa”. Zawody odbędą się na lodowisku „Toropol” w Opolu już w najbliższy weekend (29.02-01.03). W sobotę łyżwiarkom… » więcej 2020-02-25, godz. 11:44, Patronaty - polecamy Najpiękniejszy Gol Opolszczyzny 2019 - głosowanie jeszcze tylko do środy! Już po raz czwarty TVP3 Opole organizuje plebiscyt sportowy „Najpiękniejszy Gol Opolszczyzny”. Na werdykt czeka 20 bramek, które dostały się do finału. Głosowanie trwa jeszcze tylko do środy (26.02). » więcej 2020-02-24, godz. 21:09, Patronaty - polecamy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - obchody w Opolu Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w stolicy regionu tradycyjnie odbędą się 1 marca. Rozpocznie je w samo południe uroczysta msza święta w Kościele Ojców Franciszkanów w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »