Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-12-15, 17:05 Autor: Agnieszka Lubczańska

Gala plebiscytu Mosty Dialogu 2019 już we wtorek

Gala plebiscytu Mosty Dialogu 2019 już we wtorek
Gala plebiscytu Mosty Dialogu 2019 już we wtorek
Gala plebiscytu Mosty Dialogu 2019 odbędzie się już w najbliższy wtorek (17.12). To uroczystość, podczas której uhonorowani zostaną ludzie, organizacje pozarządowe i instytucje działające na rzecz szeroko pojętej wielokulturowości województwa opolskiego. Galę uświetni koncert zespołu Take Style oraz uczennic i uczniów szkoły muzycznej z Opola.
Co to za plebiscyt?

Plebiscyt ma na celu pokazanie i uhonorowanie w przestrzeni publicznej tych, którzy od lat żyją ideą doświadczenia kulturowej różnorodności i wielojęzyczności, propagowania wiedzy o regionie oraz jego walorach i tą ideę wprowadzają w czyn.

Nagrody wręczone zostaną w trzech kategoriach: Instytucje, Organizacje Pozarządowe i Ludzie oraz nagrody specjalne „Złote Mosty Dialogu 2019”, które otrzymają prof. Dorota Simonides oraz prof. Rita Süssmuth.

Kto jest nominowany?

Kapituła Plebiscytu Mosty Dialogu 2019 podjęła decyzje, że w kategorii „Ludzie” nominowani są: Inga Mirga, Helmut Paisdzior i Henryk Juretko; w kategorii „Instytucje: Państwowa Wyższa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu oraz Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Opolu; w kategorii „Organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Odnowa Wsi Biedrzychowice w Biedrzychowicach, Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie, Stowarzyszenie Tęczowe Opole.

Gala już we wtorek

Zwycięzców poznamy podczas gali, która rozpocznie się we wtorek (17.12) o godz. 18:00 na Małej Scenie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu (pl. Teatralny 12).

Ilość miejsc jest ograniczona. Chęć udziału można zgłaszać jeszcze tylko do poniedziałku (16.12) poprzez pocztę elektroniczną na adres magdalena.prochota@haus.pl lub telefonicznie pod nr tel. 77 40 25 105.

Więcej o wydarzeniu tu: Mosty Dialogu 2019.

Organizatorami plebiscytu Mosty Dialogu 2019 są Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Samorząd Województwa Opolskiego. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Gala plebiscytu Mosty Dialogu 2019 już we wtorek

Zobacz także

2020-02-10, godz. 16:18, Patronaty - polecamy Ekipa z Opolszczyzny weźmie udział w międzynarodowym konkursie kulinarnym w Stuttgarcie! Kawior owocowy czy spaghetti z herbaty nie jest dla nich problemem, gotowanie i dekorowanie potraw jest ich pasją, a za sztukę carvingu zdobywają laury w kulinarnych konkursach. Tym razem przed drużyną z Pracowni Sztuki Kulinarnej z Ozimka… » więcej 2020-02-10, godz. 15:47, Patronaty - polecamy Spot motoryzacyjny dla Tosi już w niedzielę – dowiedz się więcej i weź udział! Miłośnicy motoryzacji z Opola spotkają się w najbliższą niedzielę (16.02) by wspólnie działać w szczytnym celu. Przed nami spot motoryzacyjny połączony z występami i licytacjami na żywo. To wszystko dla małej Tosi, która cierpi na rdzeniowy… » więcej 2020-02-10, godz. 14:11, Patronaty - polecamy Przyjdź na bal walentynkowy, wspomóż Radę Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu Rada Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych nr 13 w Opolu zaprasza na II Walentynkowy Bal Charytatywny 'Bal Serc'. Zabawa rozpocznie się w sobotę 22 lutego w Restauracji Salomon w Opolu. Początek o godz. 19:00. Gwiazdą wieczoru będzie finalista… » więcej 2020-02-10, godz. 11:52, Patronaty - polecamy XIX Festiwal "Piosenki z Serduszkiem" już w piątek w Tułowicach Już w najbliższy piątek (14.02) walentynki, stąd nie bez powodu w Tułowickim Ośrodku Kultury zabrzmią piosenki o… miłości! Wszystko w ramach XIX Festiwalu „Piosenki z serduszkiem”. Festiwal odbędzie się w sali widowiskowej Tułowickiego Ośrodka… » więcej 2020-02-10, godz. 09:52, Patronaty - polecamy „Środa z Profilaktyką” w opolskim NFZ – sprawdź, co oddział szykuje w tym tygodniu! Dyrekcja Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ zaprasza na kolejną „Środę z Profilaktyką”. Tym razem cały dzień zostanie poświęcony padaczce. » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »