Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-12-04, 13:21 Autor: Justyna Krzyżanowska

Konkurs wiedzy o Policji z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej już w czwartek – poznaj szczegóły!

Konkurs wiedzy o Policji z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej już w czwartek – poznaj szczegóły! [fot. KWP Opole]
Konkurs wiedzy o Policji z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej już w czwartek – poznaj szczegóły! [fot. KWP Opole]
90 uczniów z 45 szkół ponadpodstawowych województwa opolskiego zmierzy się jutro (05.12) w teście wiedzy o policji. Uczestnicy w czasie 40 minut będą musieli odpowiedzieć na 40 pytań dotyczących pracy policji – zarówno w ujęciu historycznym, jak i współczesnym.
Wśród celów wydarzenia organizatorzy wymieniają m.in.: przybliżenie specyfiki służby, zadań i obowiązków jakie spoczywają na policjantach, a także informowanie młodych ludzi o tym, czego może spodziewać się przyszły kandydat na policjanta.

W programie wydarzenia nie tylko test konkursowy, ale także prezentacja sprzętu i umiejętności policji. Na miejscu będzie można zobaczyć policyjny samochód hybrydowy, pracę kontrterrorystów i laboratorium policyjnego, Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa czy pierwszą pomoc – to wszystko będzie czekać na uczestników konkursu już od godz. 9:00 w holu uczelni.

Konkurs wiedzy o Policji z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej odbędzie się 05.12.2019 r. (czwartek) na terenie Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu przy ul. Katowicka 68. Początek testu o godz. 10:00.


Na wydarzenie zaprasza Komendant Wojewódzki Policji w Opolu we współpracy z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta oraz Opolski Kurator Oświaty Michał Siek, którzy ok. godz. 11:30 wręczą laureatom konkursu dyplomy i statuetki.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

Konkurs wiedzy o Policji z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej już w czwartek – poznaj szczegóły! [materiały organizatora]

Zobacz także

2020-01-28, godz. 10:45, Patronaty - polecamy Koncert charytatywny „Z wiary i miłości – na pomoc zabytkowi” już w piątek – poznaj szczegóły! Przed nami koncert organowy znanego multiinstrumentalisty, wokalisty i kompozytora Józefa Skrzeka w szczytnym celu. Podczas wydarzenia nie zabraknie także innych atrakcji. » więcej 2020-01-27, godz. 15:25, Patronaty - polecamy „Środa z Profilaktyką” w opolskim NFZ – sprawdź, co oddział szykuje w tym tygodniu! Dyrekcja Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ zaprasza na kolejną „Środę z Profilaktyką”. Tym razem cały dzień zostanie poświęcony aktywności fizycznej. » więcej 2020-01-22, godz. 15:35, Patronaty - polecamy „Jesteśmy Polakami!” – trwa konkurs plastyczny na projekt kartki pocztowej Adresatami konkursu są uczniowie w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe klasy I-III, szkoły podstawowe klasy IV-VIII i szkoły ponadpodstawowe. » więcej 2020-01-21, godz. 14:33, Patronaty - polecamy Prezentacja projektu „Droga do Wolności” już w piątek w Krapkowicach – poznaj szczegóły! W związku z 75. rocznicą marszu Brygady Świętokrzyskiej NSZ przez Śląsk, Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu przygotowała projekt edukacyjny „Droga do Wolności - 19 stycznia 1945 roku”. » więcej 2020-01-20, godz. 15:42, Patronaty - polecamy Gala Podsumowująca miniony 2019 rok w opolskiej gospodarce już w piątek – poznaj szczegóły! Przed nami piąta edycja Gali Podsumowującej gospodarcze wsparcie dla firm, które oferuje samorząd województwa opolskiego. Podczas wydarzenia spotkają się przedsiębiorcy i członkowie instytucji otoczenia biznesu z województwa opolskiego. » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »