Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-11-26, 17:18 Autor: Agnieszka Lubczańska

Wiedeń w duecie już w piątek w Filharmonii Opolskiej

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera [fot. Barbara Tyslik]
Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera [fot. Barbara Tyslik]
Koncert ten to czysta klasyka z domieszką romantyzmu. Zacznie się od uwertury pochodzącej z baletu Twory Prometeusza Ludwiga van Beethovena, potem zabrzmi Symfonia koncertująca Wolfganga Amadeusza Mozarta, a w drugiej części - V symfonia Franciszka Schuberta. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej wystąpi pod dyrekcją młodego, polsko-ukraińskiego dyrygenta Yaroslava Shemeta. Solistami będą związani z orkiestrą artyści: Karolina Koczur (skrzypce) i Wojciech Koczur (altówka).

I uwaga, jeśli ktoś miałby ochotę wybrać się na to wydarzenie, w środę po 11:00 w audycji „Ona i On” szykujemy niespodziankę!
Koncert ten to kontynuacja tradycji, wg której w każdym sezonie jako soliści występują artyści Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Opolskiej. Tym razem partię solową w Symfonii koncertującej Mozarta wykona skrzypaczka od 2018 roku związana z opolską filharmonią - Karolina Koczur. Będzie jej towarzyszył na altówce mąż - Wojciech Koczur. Koncert „Wiedeń w duecie” rozpocznie się o godz. 19:00 w sali koncertowej. Ostatnie bilety dostępne są w kasie i na stronie filharmonii.

Więcej o występujących artystach, prezentowanych dziełach i biletach na to wydarzenie tu: Filharmonia Opolska.

Dodajmy, że w 2020 przypada 250. rocznica urodzin Beethovena, zatem ten ostatni listopadowy piątek w Filharmonii Opolskiej będzie swoistą zapowiedzią tego międzynarodowego jubileuszu…

Program koncertu:
  • Ludwig van Beethoven – Uwertura do baletu Twory Prometeusza op. 43 (5’)
  • Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia koncertująca KV 364 (31’)
  • Franz Schubert – V Symfonia B-dur D. 485 (29’)
Karolina Koczur i Wojciech Koczur [fot. Michał Grocholski, zdjęcie nadesłane przez Filharmonię Opolską]


Zobacz także

2020-01-14, godz. 12:34, Patronaty - polecamy Gala wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji 2019 już w środę – poznaj szczegóły! W tym roku już po raz 29. Opolska Izba Gospodarcza przyznaje nagrody dla samorządowców, przedsiębiorców i osób zasłużonych dla regionu. Finał tegorocznej edycji już w najbliższą środę (15.01) w Filharmonii Opolskiej. » więcej 2020-01-14, godz. 12:20, Patronaty - polecamy Konferencja „W stulecie wprowadzenia marki polskiej na terenie Rzeczpospolitej” już w piątek – poznaj szczegóły i przyjdź! Instytut Śląski w Opolu zaprasza na konferencję naukową poruszającą tematykę historii pieniądza na terenie XX-wiecznej Polski. » więcej 2020-01-14, godz. 11:05, Patronaty - polecamy Noworoczny Koncert Charytatywny „Jedynka dla Betanii” już w czwartek – wciąż można kupić bilety! Jak podkreślają organizatorzy, ideą koncertu jest pomoc finansowa potrzebującym - w tym roku zagrają na rzecz Centrum Opieki Paliatywnej „Betania” w Opolu. » więcej 2020-01-13, godz. 11:01, Patronaty - polecamy Turniej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu już w środę – poznaj szczegóły! Studenci wszystkich szkół wyższych województwa opolskiego, tj. Politechniki Opolskiej, Uniwersytetu Opolskiego, Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu, Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu, Państwowej Wyższej Szkoły… » więcej 2020-01-09, godz. 15:35, Patronaty - polecamy Mistrzostwa Opolszczyzny Sędziów Piłkarskich już w sobotę – poznaj szczegóły! Przed nami kolejna edycja sędziowskich rywalizacji. Jak podkreślają organizatorzy, przewidziana forma rozgrywek - analogicznie do roku poprzedniego - zakłada rozstrzygnięcia w dwóch kategoriach wiekowych systemem „każdy z każdym”, tj. do lat… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »