Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-11-21, 10:32 Autor: Justyna Krzyżanowska

Finał XXVI Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na Ty” już w sobotę!

25. edycja konkursu "Ze Śląskiem na Ty" [fot. Ewelina Laxy]
25. edycja konkursu "Ze Śląskiem na Ty" [fot. Ewelina Laxy]
Gala wręczenia nagród w konkursie "Ze Śląskiem na Ty". Zwyciężczyni w kategorii klas I-IV, Paulina Mój [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Gala wręczenia nagród w konkursie "Ze Śląskiem na Ty". Zwyciężczyni w kategorii klas I-IV, Paulina Mój [fot. Agnieszka Pospiszyl]
25. edycja konkursu "Ze Śląskiem na Ty" [fot. Ewelina Laxy]
25. edycja konkursu "Ze Śląskiem na Ty" [fot. Ewelina Laxy]
Konkurs jest skierowany do pasjonatów i miłośników historii lokalnych. Jak podkreślają organizatorzy, jednym z jego celów jest również dokumentowanie śląskich gwar i dialektów.
Organizatorom konkursu zależy także na spisaniu żywotnych jeszcze w pamięci starszych pokoleń przekazów na temat: obrzędów, legend, podań, ważnych wydarzeń lokalnych, historii rodzinnych, biografii mieszkańców, ginącego rzemiosła, zwyczajów i obyczajów, etc. Uczestnicy mogli pisać o wszystkim, co ich zdaniem zasługiwało na uwagę i z ich punktu widzenia jest ważne dla kultury naszego regionu. Praca miała być autorska, napisana z przekazów bądź osobistych doświadczeń i przeżyć autora.

Prace uczestników oceniało jury w składzie: prof. Teresa Smolińska, prof. Bogusław Wyderka, Piotr Badura oraz o. Henryk Kałuża SVD. Laureaci tegorocznego konkursu zostali wyłonieni w czterech kategoriach wiekowych. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora.

Uroczysta gala wręczenia nagród w XXVI Regionalnym Konkursie Literackiego „Ze Śląskiem na Ty” odbędzie się 23.11.2019 r. (sobota) w sali koncertowej Łubniańskiego Ośrodka Kultury. Początek o godz. 16:00.

Na wydarzenie zaprasza Łubniański Ośrodek Kultury. Koncert poprowadzi Dominika Gorgosz a o oprawę muzyczną zadba zespół Silesia. Nagrodzone prace zaprezentuje Gabriela Dworakowska.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
Finał XXVI Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na Ty” już w sobotę! [materiały organizatora]

Zobacz także

2019-12-23, godz. 19:36, Patronaty - polecamy Koncert w Katedrze Opolskiej już w czwartek 'Muzyka na Boże Narodzenie' to tytuł koncertu, który odbędzie się w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w Katedrze Opolskiej. Wystąpi Orkiestra Kameralna Absolwentów PSM w Opolu pod dyrekcją Huberta Prochoty. Koncert poprowadzi Katarzyna Karwaczyńska… » więcej 2019-12-18, godz. 11:03, Patronaty - polecamy Transmisja koncertu z Filharmonii Opolskiej w niedzielę od 18:00. Zapraszamy do słuchania! W najbliższą niedzielę (22.12) w Filharmonii Opolskiej odbędzie się wyjątkowy koncert wieńczący przedsięwzięcie 'Urodziny Mistrza Stanisława. Polsko-litewska trasa koncertowa 2019', które Radio Opole na bieżąco relacjonowało (relacje zamieszczamy… » więcej 2019-12-16, godz. 18:05, Patronaty - polecamy Radiowy samochód zawiezie dary na Litwę i Ukrainę – włącz się w pomoc rodakom na Wschodzie Trwa akcja świątecznej pomocy dla Polaków na Wschodzie. Jeszcze do piątku (20.12) do siedziby Radio Opole można przynosić dary, które zostaną zawiezione na Kresy. » więcej 2019-12-16, godz. 17:43, Patronaty - polecamy Takiej parady jeszcze tu nie było! Chróścice zapraszają już w niedzielę Trzy orkiestry dęte, mażoretki, zespół taneczny i sam Święty Mikołaj w towarzystwie Królowej Śniegu. Chróścice na jeden dzień zmienią się w krainę z baśni. Wszystko za sprawą organizowanej tam po raz pierwszy świątecznej parady. » więcej 2019-12-16, godz. 16:53, Patronaty - polecamy Seminarium o innowacyjnych metodach pracy z uczniem już w środę w Biadaczu W tej szkole nie funkcjonują dzwonki, nie ma sztywnego planu lekcji, odpoczywać można na pufach, a w klasie jest maksymalnie 16 osób. Mowa o Katolickiej Niepublicznej Szkole Podstawowej w Biadaczu, która w najbliższą środę (18.12) organizuje… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »