Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-11-19, 15:38 Autor: Agnieszka Lubczańska

Kto otrzyma Magnolie Powiatu Opolskiego, dowiemy się w piątek

Kto otrzyma Magnolie Powiatu Opolskiego, dowiemy się w piątek [fot. https://pixabay.com/pl]
Kto otrzyma Magnolie Powiatu Opolskiego, dowiemy się w piątek [fot. https://pixabay.com/pl]
Już w piątek (22.11) poznamy tegorocznych laureatów nagrody starosty opolskiego "Magnolie Powiatu Opolskiego". Wyróżnienia zostaną przyznane w siedmiu kategoriach. Nagroda ma na celu wyróżnienie osób i firm, które wyróżniły się aktywnością społeczną, zawodową, przedsiębiorczością - pracą na rzecz rozwoju i promocji powiatu opolskiego.
Kandydatów do nagrody można było zgłaszać do 31 sierpnia. Zgłoszenie mógł nadesłać każdy mieszkaniec powiatu.

- Jesteśmy absolutnie pod wrażeniem przysłanych zgłoszeń. Widać, że ci, którzy zgłaszali kandydatów, świetnie znają ich dokonania – mówiła na naszej antenie Monika Kluf, rzeczniczka prasowa opolskiego starosty.

"Magnolie Powiatu Opolskiego" są przyznawane przez Kapitułę w siedmiu kategoriach: Pro Publico Bono, Przedsiębiorca Roku/Firma Roku, Sportowiec Roku, Animator Kultury, Nauczyciel Roku, Biała Magnolia, przyznawana za całokształt działalności i szczególne zasługi na rzecz rozwoju powiatu opolskiego oraz Nagroda Specjalna przyznawana na wniosek starosty opolskiego lub wicestarosty.

Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się w piątek (22.11) w Hotelu Arkas w Prószkowie. Gala rozpocznie się o godz.18:00. Relacja z wydarzenia na antenie Radia Opole.

Dlaczego magnolie są symbolem tej nagrody? Otóż zdecydowano o wyborze kwiatu magnolii, ponieważ były to jedne z pierwszych roślin kwiatowych na Ziemi, pochodzą aż sprzed epoki lodowcowej. Są symbolem wytrwałości, odporności i siły, a przy tym odznaczają się niezwykłą urodą. Dodajmy, że trzy odmiany tych roślin, w tym magnolię drzewiasta, która jest jedną z największych w Europie, można odnaleźć m.in. w prószkowskim arboretum.

Organizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Opolu. Radio Opole jest patronem medialnym gali.

Zobacz także

2019-12-15, godz. 17:05, Patronaty - polecamy Gala plebiscytu Mosty Dialogu 2019 już we wtorek Gala plebiscytu Mosty Dialogu 2019 odbędzie się już w najbliższy wtorek (17.12). To uroczystość, podczas której uhonorowani zostaną ludzie, organizacje pozarządowe i instytucje działające na rzecz szeroko pojętej wielokulturowości województwa… » więcej 2019-12-13, godz. 17:17, Patronaty - polecamy Mała Akademia Piosenki już w poniedziałek W najbliższy poniedziałek (16.12) w sali koncertowej Muzeum Polskiej Piosenki odbędzie się kolejna Mała Akademia Piosenki. To muzyczne warsztaty adresowane do dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas I-III. Tym razem gościem warsztatów będzie… » więcej 2019-12-11, godz. 17:04, Patronaty - polecamy Żywe zwierzęta ponownie zagoszczą przed świętami w Głubczycach – poznaj szczegóły! Już po raz dziesiąty, na dziedzińcu internatu głubczyckiego Rolniczaka, stanie żywa szopka. Będzie można ją oglądać w dniach 13-16 grudnia. Szopka powstaje przy udziale uczniów i absolwentów ZSCKR w Głubczycach, a towarzyszyć jej będą koncerty… » więcej 2019-12-11, godz. 15:01, Patronaty - polecamy Ogromny koncert połączonych chórów opolskich i kameralne spotkanie z muzyką W tym tygodniu w Filharmonii Opolskiej odbędą się dwa koncerty, w których to rodzima muzyka będzie 'grała pierwsze skrzypce'. » więcej 2019-12-10, godz. 14:40, Patronaty - polecamy Sławek Uniatowski śpiewa Wodeckiego - koncert w Opolu już w piątek W piątek (13.12) w Opolu odbędzie się koncert, na który powinni zarezerwować sobie czas fani Zbigniewa Wodeckiego. Wielkie i niezapomniane hity nieodżałowanego artysty, a także swoje największe przeboje - zaśpiewa Sławek Uniatowski. Koncert… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »