Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-11-19, 15:38 Autor: Agnieszka Lubczańska

Kto otrzyma Magnolie Powiatu Opolskiego, dowiemy się w piątek

Kto otrzyma Magnolie Powiatu Opolskiego, dowiemy się w piątek [fot. https://pixabay.com/pl]
Kto otrzyma Magnolie Powiatu Opolskiego, dowiemy się w piątek [fot. https://pixabay.com/pl]
Już w piątek (22.11) poznamy tegorocznych laureatów nagrody starosty opolskiego "Magnolie Powiatu Opolskiego". Wyróżnienia zostaną przyznane w siedmiu kategoriach. Nagroda ma na celu wyróżnienie osób i firm, które wyróżniły się aktywnością społeczną, zawodową, przedsiębiorczością - pracą na rzecz rozwoju i promocji powiatu opolskiego.
Kandydatów do nagrody można było zgłaszać do 31 sierpnia. Zgłoszenie mógł nadesłać każdy mieszkaniec powiatu.

- Jesteśmy absolutnie pod wrażeniem przysłanych zgłoszeń. Widać, że ci, którzy zgłaszali kandydatów, świetnie znają ich dokonania – mówiła na naszej antenie Monika Kluf, rzeczniczka prasowa opolskiego starosty.

"Magnolie Powiatu Opolskiego" są przyznawane przez Kapitułę w siedmiu kategoriach: Pro Publico Bono, Przedsiębiorca Roku/Firma Roku, Sportowiec Roku, Animator Kultury, Nauczyciel Roku, Biała Magnolia, przyznawana za całokształt działalności i szczególne zasługi na rzecz rozwoju powiatu opolskiego oraz Nagroda Specjalna przyznawana na wniosek starosty opolskiego lub wicestarosty.

Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się w piątek (22.11) w Hotelu Arkas w Prószkowie. Gala rozpocznie się o godz.18:00. Relacja z wydarzenia na antenie Radia Opole.

Dlaczego magnolie są symbolem tej nagrody? Otóż zdecydowano o wyborze kwiatu magnolii, ponieważ były to jedne z pierwszych roślin kwiatowych na Ziemi, pochodzą aż sprzed epoki lodowcowej. Są symbolem wytrwałości, odporności i siły, a przy tym odznaczają się niezwykłą urodą. Dodajmy, że trzy odmiany tych roślin, w tym magnolię drzewiasta, która jest jedną z największych w Europie, można odnaleźć m.in. w prószkowskim arboretum.

Organizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Opolu. Radio Opole jest patronem medialnym gali.

Zobacz także

2020-01-21, godz. 14:33, Patronaty - polecamy Prezentacja projektu „Droga do Wolności” już w piątek w Krapkowicach – poznaj szczegóły! W związku z 75. rocznicą marszu Brygady Świętokrzyskiej NSZ przez Śląsk, Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu przygotowała projekt edukacyjny „Droga do Wolności - 19 stycznia 1945 roku”. » więcej 2020-01-20, godz. 15:42, Patronaty - polecamy Gala Podsumowująca miniony 2019 rok w opolskiej gospodarce już w piątek – poznaj szczegóły! Przed nami piąta edycja Gali Podsumowującej gospodarcze wsparcie dla firm, które oferuje samorząd województwa opolskiego. Podczas wydarzenia spotkają się przedsiębiorcy i członkowie instytucji otoczenia biznesu z województwa opolskiego. » więcej 2020-01-20, godz. 10:54, Patronaty - polecamy Wały Jagiellońskie znów na opolskiej scenie – w stolicy regionu zbliża się koncert legendarnego zespołu! Przed nami pierwszy od ponad 30 lat występ Wałów Jagiellońskich w stolicy polskiej piosenki. Podczas koncertu zespół wykona nie tylko swoje największe przeboje, ale także zupełnie nowe utwory. Jak podkreślają organizatorzy, dowcip i refleksja… » więcej 2020-01-17, godz. 14:55, Patronaty - polecamy XVI Opolska Gala Żużla na Lodzie To jedna z najbardziej widowiskowych imprez charytatywnych w regionie - Opolska Gala Żużla na Lodzie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 25 stycznia na lodowisku „Toropol” przy ul. Barlickiego 13 w Opolu. Początek o godz. 17:00, ale bramy „Toropolu”… » więcej 2020-01-16, godz. 15:32, Patronaty - polecamy „Zaśpiewajmy wszyscy razem” – zbliża się XIV Motocyklowe Kolędowanie w Prudniku Lesie! Już po raz 14. prudniccy motocykliści zrzeszeni w Opolskim Towarzystwie Motocyklowym zapraszają na wspólne kolędowanie przy żłóbku. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę (19.01) w klasztorze ojców franciszkanów w Prudniku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »