Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-11-21, 17:22 Autor: AL, źródło: materiały organizatora

Do Opola zjadą najlepsi pięściarze z całego kraju!

Opole gospodarzem krajowych Mistrzostw Polski Seniorów w boksie
Opole gospodarzem krajowych Mistrzostw Polski Seniorów w boksie
Po prawie 50-letniej przerwie Opole znów będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie. To jubileuszowy 90. turniej! Losowanie odbędzie się w najbliższą sobotę (23.11), a pierwsze walki eliminacyjne odbędą się w niedzielę (24.11) w DomEXPO przy ul. Kępskiej. Pojedynki ćwierćfinałowe zaplanowano na 26 i 27 listopada, a półfinały 28 listopada. Z kolei walki finałowe odbędą się 29 listopada w Stegu Arenie. Udział w wydarzeniu zgłosiło prawie 180 zawodników z całej Polski.
Walki finałowe rozpoczną się w piątek 29 listopada o godz. 16:30. Bilety na to wydarzenie dostępne są w Opolskim Klubie Bokserskim w DomEXPO przy ul Kępskiej 8. Na walki eliminacyjne - wstęp wolny!

Opole już raz gościło najlepszych polskich pięściarzy. W 1970 roku. To było dwa lata po tym jak do użytku został oddany „Okrąglak”, który był wówczas jedną z najnowocześniejszych hal sportowych w kraju. Dwa lata temu największa hala w naszym mieście (od roku nosząca nazwę Stegu Arena) została zmodernizowana i wyremontowana. Jest więc pewna analogia… Zmienił się jednak boks, zmieniła jego popularność w kraju.

W 1970 roku boks to była jedna z najpopularniejszych dyscyplin w Polsce, a najlepsi pięściarze, były gwiazdami. Nic więc dziwnego, że trybuny „Okrąglaka” pękały wtedy w szwach. W 1970 roku złote medale na mistrzostwach kraju zdobywali tak znakomici pięściarze jak: Jerzy Kulej, Jan Szczepański czy Lucjan Trela, a srebrne chociażby Marian Kasprzyk czy Janusz Gortat (ojciec znakomitego koszykarza – Marcina). Organizatorzy wydarzenia są pewni, że w tym roku emocjonujących walk w „szlachetnej szermierce na pięści” również nie zabraknie.


Poprzednie MP odbyły się pod koniec kwietnia 2018 roku w Karlinie. Brązowym medalistą turnieju został Tomasz Czyczerski (81kg) z OKB Odra Opole. Dwa lata wcześniej w Sokółce startował ten pięściarz oraz Radosław Chojnowski (75kg), który obecnie ma już na swoim koncie dwa zawodowe zwycięstwa. Wówczas po raz pierwszy od 25 lat pięściarze z Opola zaprezentowali się w krajowym czempionacie.

Radio Opole 90. Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie objęło patronatem medialnym.

Zobacz także

2019-12-23, godz. 19:36, Patronaty - polecamy Koncert w Katedrze Opolskiej już w czwartek 'Muzyka na Boże Narodzenie' to tytuł koncertu, który odbędzie się w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w Katedrze Opolskiej. Wystąpi Orkiestra Kameralna Absolwentów PSM w Opolu pod dyrekcją Huberta Prochoty. Koncert poprowadzi Katarzyna Karwaczyńska… » więcej 2019-12-18, godz. 11:03, Patronaty - polecamy Transmisja koncertu z Filharmonii Opolskiej w niedzielę od 18:00. Zapraszamy do słuchania! W najbliższą niedzielę (22.12) w Filharmonii Opolskiej odbędzie się wyjątkowy koncert wieńczący przedsięwzięcie 'Urodziny Mistrza Stanisława. Polsko-litewska trasa koncertowa 2019', które Radio Opole na bieżąco relacjonowało (relacje zamieszczamy… » więcej 2019-12-16, godz. 18:05, Patronaty - polecamy Radiowy samochód zawiezie dary na Litwę i Ukrainę – włącz się w pomoc rodakom na Wschodzie Trwa akcja świątecznej pomocy dla Polaków na Wschodzie. Jeszcze do piątku (20.12) do siedziby Radio Opole można przynosić dary, które zostaną zawiezione na Kresy. » więcej 2019-12-16, godz. 17:43, Patronaty - polecamy Takiej parady jeszcze tu nie było! Chróścice zapraszają już w niedzielę Trzy orkiestry dęte, mażoretki, zespół taneczny i sam Święty Mikołaj w towarzystwie Królowej Śniegu. Chróścice na jeden dzień zmienią się w krainę z baśni. Wszystko za sprawą organizowanej tam po raz pierwszy świątecznej parady. » więcej 2019-12-16, godz. 16:53, Patronaty - polecamy Seminarium o innowacyjnych metodach pracy z uczniem już w środę w Biadaczu W tej szkole nie funkcjonują dzwonki, nie ma sztywnego planu lekcji, odpoczywać można na pufach, a w klasie jest maksymalnie 16 osób. Mowa o Katolickiej Niepublicznej Szkole Podstawowej w Biadaczu, która w najbliższą środę (18.12) organizuje… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »