Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-11-21, 17:22 Autor: AL, źródło: materiały organizatora

Do Opola zjadą najlepsi pięściarze z całego kraju!

Opole gospodarzem krajowych Mistrzostw Polski Seniorów w boksie
Opole gospodarzem krajowych Mistrzostw Polski Seniorów w boksie
Po prawie 50-letniej przerwie Opole znów będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie. To jubileuszowy 90. turniej! Losowanie odbędzie się w najbliższą sobotę (23.11), a pierwsze walki eliminacyjne odbędą się w niedzielę (24.11) w DomEXPO przy ul. Kępskiej. Pojedynki ćwierćfinałowe zaplanowano na 26 i 27 listopada, a półfinały 28 listopada. Z kolei walki finałowe odbędą się 29 listopada w Stegu Arenie. Udział w wydarzeniu zgłosiło prawie 180 zawodników z całej Polski.
Walki finałowe rozpoczną się w piątek 29 listopada o godz. 16:30. Bilety na to wydarzenie dostępne są w Opolskim Klubie Bokserskim w DomEXPO przy ul Kępskiej 8. Na walki eliminacyjne - wstęp wolny!

Opole już raz gościło najlepszych polskich pięściarzy. W 1970 roku. To było dwa lata po tym jak do użytku został oddany „Okrąglak”, który był wówczas jedną z najnowocześniejszych hal sportowych w kraju. Dwa lata temu największa hala w naszym mieście (od roku nosząca nazwę Stegu Arena) została zmodernizowana i wyremontowana. Jest więc pewna analogia… Zmienił się jednak boks, zmieniła jego popularność w kraju.

W 1970 roku boks to była jedna z najpopularniejszych dyscyplin w Polsce, a najlepsi pięściarze, były gwiazdami. Nic więc dziwnego, że trybuny „Okrąglaka” pękały wtedy w szwach. W 1970 roku złote medale na mistrzostwach kraju zdobywali tak znakomici pięściarze jak: Jerzy Kulej, Jan Szczepański czy Lucjan Trela, a srebrne chociażby Marian Kasprzyk czy Janusz Gortat (ojciec znakomitego koszykarza – Marcina). Organizatorzy wydarzenia są pewni, że w tym roku emocjonujących walk w „szlachetnej szermierce na pięści” również nie zabraknie.


Poprzednie MP odbyły się pod koniec kwietnia 2018 roku w Karlinie. Brązowym medalistą turnieju został Tomasz Czyczerski (81kg) z OKB Odra Opole. Dwa lata wcześniej w Sokółce startował ten pięściarz oraz Radosław Chojnowski (75kg), który obecnie ma już na swoim koncie dwa zawodowe zwycięstwa. Wówczas po raz pierwszy od 25 lat pięściarze z Opola zaprezentowali się w krajowym czempionacie.

Radio Opole 90. Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie objęło patronatem medialnym.

Zobacz także

2019-12-13, godz. 17:17, Patronaty - polecamy Mała Akademia Piosenki już w poniedziałek W najbliższy poniedziałek (16.12) w sali koncertowej Muzeum Polskiej Piosenki odbędzie się kolejna Mała Akademia Piosenki. To muzyczne warsztaty adresowane do dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas I-III. Tym razem gościem warsztatów będzie… » więcej 2019-12-11, godz. 17:04, Patronaty - polecamy Żywe zwierzęta ponownie zagoszczą przed świętami w Głubczycach – poznaj szczegóły! Już po raz dziesiąty, na dziedzińcu internatu głubczyckiego Rolniczaka, stanie żywa szopka. Będzie można ją oglądać w dniach 13-16 grudnia. Szopka powstaje przy udziale uczniów i absolwentów ZSCKR w Głubczycach, a towarzyszyć jej będą koncerty… » więcej 2019-12-11, godz. 15:01, Patronaty - polecamy Ogromny koncert połączonych chórów opolskich i kameralne spotkanie z muzyką W tym tygodniu w Filharmonii Opolskiej odbędą się dwa koncerty, w których to rodzima muzyka będzie 'grała pierwsze skrzypce'. » więcej 2019-12-10, godz. 14:40, Patronaty - polecamy Sławek Uniatowski śpiewa Wodeckiego - koncert w Opolu już w piątek W piątek (13.12) w Opolu odbędzie się koncert, na który powinni zarezerwować sobie czas fani Zbigniewa Wodeckiego. Wielkie i niezapomniane hity nieodżałowanego artysty, a także swoje największe przeboje - zaśpiewa Sławek Uniatowski. Koncert… » więcej 2019-12-10, godz. 13:18, Patronaty - polecamy Jarmark, a potem koncert Jareckiego – przyjdź w środę na Kampus UO! Jarmark Świąteczny na Kampusie Uniwersytetu Opolskiego odbędzie się już w najbliższą środę (11.12)! Początek o godz. 13:00. W programie konkursy, nagrody, karaoke i zbiórka pieniędzy na Fundację DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »