Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-11-13, 12:34 Autor: Agnieszka Lubczańska

Dzień Ubogich w Opolu już w niedzielę

Dzień Ubogich w Opolu już w niedzielę [fot. https://pixabay.com/pl]
Dzień Ubogich w Opolu już w niedzielę [fot. https://pixabay.com/pl]
Ubodzy, bezdomni, samotni są wśród nas. Na spotkanie w ramach diecezjalnych obchodów Dnia Ubogich w Opolu zaprasza w najbliższą niedzielę (17.11) biskup opolski Andrzej Czaja. Wydarzenie rozpocznie w samo południe eucharystia w Katedrze Opolskiej. O godz. 13:30 na Rynku w Opolu będzie miało miejsce spotkanie przy wspólnym stole, do którego zaproszeni są wszyscy mieszkańcy miasta.
W trakcie wspólnego posiłku wystąpią zespoły muzyczne działające w ramach MOPR w Opolu oraz orkiestra dęta z Opola-Szczepanowic. Hasłem, które przyświeca organizatorom w tym dniu jest cytat „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. - Nie chcemy być obojętni na losy najbardziej potrzebujących – pisze biskup Andrzej Czaja.


Podczas spotkania na Rynku w Opolu będzie można przekazać nowe śpiwory i kurtki (zwłaszcza męskie) dla osób potrzebujących.


Światowy Dzień Ubogich ustanowiony został przez papieża Franciszka 3 lata temu na zakończenie Roku Miłosierdzia, by zwrócić uwagę na potrzeby ludzi cierpiących niedostatek i borykających się z różnego rodzaju biedą. W Opolu dzień poświęcony ubogim i potrzebującym organizowany jest po raz drugi.

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Dzień Ubogich w Opolu już w niedzielę

Zobacz także

2019-12-10, godz. 13:18, Patronaty - polecamy Jarmark, a potem koncert Jareckiego – przyjdź w środę na Kampus UO! Jarmark Świąteczny na Kampusie Uniwersytetu Opolskiego odbędzie się już w najbliższą środę (11.12)! Początek o godz. 13:00. W programie konkursy, nagrody, karaoke i zbiórka pieniędzy na Fundację DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem… » więcej 2019-12-09, godz. 17:44, Patronaty - polecamy XIV Koncert Charytatywny “Otwarte Serce” w Opolu już w środę (11.12) W najbliższą środę (11.12) w Auli Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownym w Opolu w samo południe rozpocznie się XIV Koncert Charytatywny “Otwarte Serce”. W tym roku celem wydarzenia jest pozyskaniu środków na rehabilitację Adriana Weisa… » więcej 2019-12-09, godz. 16:20, Patronaty - polecamy Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska gwiazdami koncertu "W tonacji Śląska" Popularyzowanie i upowszechnianie śląskiej muzyki ludowej w nowoczesnym opracowaniu - to idea organizowanego corocznie koncertu 'W tonacji Śląska'. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy wtorek (10.12) w Filharmonii Opolskiej. Gwiazdami… » więcej 2019-12-09, godz. 14:53, Patronaty - polecamy Przegląd teatralny Środowiskowych Domów Samopomocy już we wtorek w Opolu Już po raz 13. Środowiskowy Dom Samopomocy 'Magnolia' w Opolu organizuje przegląd teatralny. Podczas spotkania zaproszeni przez ośrodek goście oraz uczestnicy środowiskowego wsparcia z całego województwa prezentować będą przedstawienia teatralne… » więcej 2019-12-05, godz. 13:38, Patronaty - polecamy Sławięcickie Spotkanie Adwentowe już w niedzielę To już tradycja. Wydarzenie odbędzie się po raz siedemnasty w auli Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu. Co roku Sławięcickie Spotkania Adwentowe mają cel charytatywny, w tym roku dochód z imprezy będzie przeznaczony na… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »