Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-11-08, 14:29 Autor: Agnieszka Lubczańska

Smaczne, bo opolskie. Rusza III Festiwal Kuchni Regionalnej i Tradycyjnej „Opolski Bifyj"

I Festiwal Kuchni Regionalnej i Tradycyjnej Opolski Bifyj [Kamila Gal-Skorupa
I Festiwal Kuchni Regionalnej i Tradycyjnej Opolski Bifyj [Kamila Gal-Skorupa
Rusza III edycja Festiwalu Kuchni Regionalnej i Tradycyjnej „Opolski Bifyj”, Wydarzenie potrwa do 21 listopada, a rozpocznie je w najbliższą środę (13.11) uroczysta kolacja na Zamku w Mosznej.
Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna od lat działa na rzecz promocji regionu i rodzimych produktów. W 2015 r. stworzyła Szlak Kulinarny Województwa Opolskiego „Opolski Bifyj”. I to właśnie chęć promocji zarówno tradycyjnej kuchni Śląska Opolskiego, jak i tradycyjnych i regionalnych produktów – stały się główną inspiracją przyświecająca organizacji tego festiwalu.

Dzięki wykorzystanym produktom tradycyjnym i regionalnym podczas festiwalu zostanie przygotowane przez szefów kuchni restauracji biorących udział w wydarzeniu (zobacz listę poniżej) jedyne i niepowtarzalne menu. Zaprezentowane ono zostanie podczas uroczystej kolacji w Zamku w Mosznej. Na kolację wymagane są wejściówki – informacje w Zamku Moszna.

Poniżej lista restauracji, które stały się partnerem przedsięwzięcia:
 • Zamek w Mosznej
 • Restauracja "Zamkowy Młyn" w Krapkowicach
 • Restauracja "Nad Stawem" w Bogacicy
 • Restauracja "Na Wyspie" w Niemodlinie
 • Szef Kuchni Marcin Klich.
Dodatkowo w ramach festiwalu będą miały miejsce warsztaty zdobienia pierników, zwiedzanie lokalnej winnicy, browaru, piekarni, warsztaty kulinarne, zielarskie, a także malowania drewna oraz bombek choinkowych opolskim wzorem kwiatowym, jak również wystawa i prelekcja dotycząca starej Porcelany Tułowickiej. Szczegóły znajdują się na plakacie zamieszczonym poniżej oraz na stronie OROT-u.

Producenci regionalni / Partnerzy Festiwalu:
 1. Miody - Maciejów
 2. Piekarnia GS Samopomoc Chłopska - Praszka
 3. Książęcy Browar - Nysa
 4. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska - Olesno
 5. Kozi Dar - Chudoba
 6. Agroturystyka Stary Młyn - Obrowiec
 7. Mięso-Wędliny Róża i Robert Blach s.c. - Górki
 8. Winnica Rodzinna Cwielong - Balcarzowice
 9. Winnica Hople - Paczków
 10. Winnica Parypa - Byczyna
 11. Cukry Nyskie
 12. Gospodarstwo Rolne Gorzellik Jan – Zakrzów
 13. Gospodarstwo Pasieczne - Piotr Krękiewicz – Ligota Tułowicka
Organizatorem wydarzenia jest Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna. Radio Opole III Festiwal Kuchni Regionalnej i Tradycyjnej „Opolski Bifyj” objęło patronatem medialnym.
Program
MENU

Zobacz także

2019-11-21, godz. 14:42, Patronaty - polecamy Opolski Dzień Aptekarza już w poniedziałek – poznaj szczegóły! Na wydarzenie zaprasza Opolska Okręgowa Izba Aptekarska wraz opolskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego i Urzędem Miasta Opola. » więcej 2019-11-21, godz. 12:11, Patronaty - polecamy Zbliża się VI Opolski Festiwal Tańca – poznaj szczegóły! Przed nami szósta odsłona Opolskiego Festiwalu Tańca. Ideą wydarzenia jest zderzenie kultur różnych stylów i technik tanecznych, wzajemna wymiana wiedzy i przede wszystkim świetna zabawa. » więcej 2019-11-21, godz. 10:32, Patronaty - polecamy Finał XXVI Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na Ty” już w sobotę! Konkurs jest skierowany do pasjonatów i miłośników historii lokalnych. Jak podkreślają organizatorzy, jednym z jego celów jest również dokumentowanie śląskich gwar i dialektów. » więcej 2019-11-19, godz. 17:42, Patronaty - polecamy Wydarzenie sezonu w Filharmonii Opolskiej! Opera z gwiazdorską obsadą Szykuje się okazja, aby usłyszeć w Opolu jedno z największych dzieł operowych - „Aidę” Giuseppe Verdiego. Na scenie Filharmonii Opolskiej wystąpią światowe gwiazdy m.in. Izabela Matuła, Małgorzata Walewska czy węgierski tenor Boldizsár László… » więcej 2019-11-19, godz. 15:42, Patronaty - polecamy Dzień Pluszowego Misia – w Opolu trwa zbiórka maskotek i innych zabawek, poznaj szczegóły! Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest na całym świecie 25 listopada. Z tej okazji, od sześciu lat w listopadzie, Fundacja Mam Marzenie organizuje zbiórkę nowych pluszowych maskotek, zabawek, gier planszowych, książek oraz materiałów… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »