Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-11-08, 14:29 Autor: Agnieszka Lubczańska

Smaczne, bo opolskie. Rusza III Festiwal Kuchni Regionalnej i Tradycyjnej „Opolski Bifyj"

I Festiwal Kuchni Regionalnej i Tradycyjnej Opolski Bifyj [Kamila Gal-Skorupa
I Festiwal Kuchni Regionalnej i Tradycyjnej Opolski Bifyj [Kamila Gal-Skorupa
Rusza III edycja Festiwalu Kuchni Regionalnej i Tradycyjnej „Opolski Bifyj”, Wydarzenie potrwa do 21 listopada, a rozpocznie je w najbliższą środę (13.11) uroczysta kolacja na Zamku w Mosznej.
Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna od lat działa na rzecz promocji regionu i rodzimych produktów. W 2015 r. stworzyła Szlak Kulinarny Województwa Opolskiego „Opolski Bifyj”. I to właśnie chęć promocji zarówno tradycyjnej kuchni Śląska Opolskiego, jak i tradycyjnych i regionalnych produktów – stały się główną inspiracją przyświecająca organizacji tego festiwalu.

Dzięki wykorzystanym produktom tradycyjnym i regionalnym podczas festiwalu zostanie przygotowane przez szefów kuchni restauracji biorących udział w wydarzeniu (zobacz listę poniżej) jedyne i niepowtarzalne menu. Zaprezentowane ono zostanie podczas uroczystej kolacji w Zamku w Mosznej. Na kolację wymagane są wejściówki – informacje w Zamku Moszna.

Poniżej lista restauracji, które stały się partnerem przedsięwzięcia:
 • Zamek w Mosznej
 • Restauracja "Zamkowy Młyn" w Krapkowicach
 • Restauracja "Nad Stawem" w Bogacicy
 • Restauracja "Na Wyspie" w Niemodlinie
 • Szef Kuchni Marcin Klich.
Dodatkowo w ramach festiwalu będą miały miejsce warsztaty zdobienia pierników, zwiedzanie lokalnej winnicy, browaru, piekarni, warsztaty kulinarne, zielarskie, a także malowania drewna oraz bombek choinkowych opolskim wzorem kwiatowym, jak również wystawa i prelekcja dotycząca starej Porcelany Tułowickiej. Szczegóły znajdują się na plakacie zamieszczonym poniżej oraz na stronie OROT-u.

Producenci regionalni / Partnerzy Festiwalu:
 1. Miody - Maciejów
 2. Piekarnia GS Samopomoc Chłopska - Praszka
 3. Książęcy Browar - Nysa
 4. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska - Olesno
 5. Kozi Dar - Chudoba
 6. Agroturystyka Stary Młyn - Obrowiec
 7. Mięso-Wędliny Róża i Robert Blach s.c. - Górki
 8. Winnica Rodzinna Cwielong - Balcarzowice
 9. Winnica Hople - Paczków
 10. Winnica Parypa - Byczyna
 11. Cukry Nyskie
 12. Gospodarstwo Rolne Gorzellik Jan – Zakrzów
 13. Gospodarstwo Pasieczne - Piotr Krękiewicz – Ligota Tułowicka
Organizatorem wydarzenia jest Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna. Radio Opole III Festiwal Kuchni Regionalnej i Tradycyjnej „Opolski Bifyj” objęło patronatem medialnym.
Program
MENU

Zobacz także

2019-11-15, godz. 16:11, Patronaty - polecamy „Niemiecki ma znaczenie" - udowodnią uczestnicy spotkania w Opolu „Niemiecki ma znaczenie' - to tytuł konferencji, na która w sobotę 23 listopada zapraszają Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Instytut Goethego z Krakowa oraz Niemieckie Towarzystwo Oświatowe. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11:00 w sali… » więcej 2019-11-15, godz. 15:44, Patronaty - polecamy XXIII Dni Edukacji Prawniczej od poniedziałku na UO Jak wygląda praca prokuratora, w jaki sposób reklamować produkty, jakie są prawa konsumenta, w jaki sposób zbierane są ślady kryminalistyczne czy też jak powinna przebiegać kontrola pojazdu - tego m.in. będą mogli się dowiedzieć uczestnicy… » więcej 2019-11-15, godz. 14:46, Patronaty - polecamy World Press Photo 2019 w tym roku tylko w Opolu! Już po raz 19 w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu oglądać będzie można najlepsze fotografie prasowe prezentowane w ramach wystawy World Press Photo. Wystawę będzie można oglądać codziennie od 23 listopada do 15 grudnia w godzinach od 10:00… » więcej 2019-11-14, godz. 12:59, Patronaty - polecamy I Regionalna Konferencja Edukacyjna dla pracowników samorządowych już w środę – poznaj szczegóły! Edukacja ekologiczna w gminach z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi, to hasło przewodnie zbliżającej się konferencji skierowanej do przedstawicieli organów administracji samorządowej zajmujących się problematyką gospodarki odpadami. » więcej 2019-11-13, godz. 20:10, Patronaty - polecamy RetroSfera, czyli poznaj komputery i konsole minionej epoki RetroSfera to festiwal komputerów, gier i konsol minionych lat. Na ponad 70 stanowiskach multimedialnych będzie można usiąść i przypomnieć sobie, jakie emocje wzbudzały kiedyś ówczesne wynalazki techniki, dziś - relikty przeszłości… To już… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »