Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-10-21, 12:03 Autor: Justyna Krzyżanowska

Zbliża się VI edycja Opolskiej Ligi Robotów – poznaj szczegóły i wydarzenia towarzyszące!

Zbliża się VI edycja Opolskiej Ligi Robotów – poznaj szczegóły i wydarzenia towarzyszące! [fot. materiały organizatora]
Zbliża się VI edycja Opolskiej Ligi Robotów – poznaj szczegóły i wydarzenia towarzyszące! [fot. materiały organizatora]
Zbliża się VI edycja Opolskiej Ligi Robotów – poznaj szczegóły i wydarzenia towarzyszące! [fot. Katarzyna Doros]
Zbliża się VI edycja Opolskiej Ligi Robotów – poznaj szczegóły i wydarzenia towarzyszące! [fot. Katarzyna Doros]
Przed nami cykl turniejów robotycznych w ramach VI Opolskiej Ligi Robotów – trwają przygotowania do tegorocznych rozgrywek. Już w środę (23.10) odbędzie się jedno z wydarzeń towarzyszących, czyli konferencja dla dzieci przedszkolnych pt. „OZE w trosce o zdrowie i życie naszej planety”.
Opolska Liga Robotów to projekt skierowany do wszystkich uczniów w województwie opolskim, którzy są zainteresowani robotyką, mechaniką, algorytmiką oraz programowaniem. Młodzi miłośnicy robotyki tworzą niesamowite konstrukcje, w które następnie potrafią tchnąć życie.

Podczas VI Opolskiej Ligi Robotów zostaną rozegrane turnieje w następujących konkurencjach:

  • Lego Sumo – walki robotów na ringu,
  • Lego Line Follower – polega na znalezieniu przez robota czarnej linii i podążanie wzdłuż niej do mety,
  • Lego Way Finder – polega na odnalezieniu przez robota wyjścia z labiryntu,
  • Lego Konstruktor – polega na skonstruowaniu robota na zawodach, który wykona określone czynności (przesuwanie, podnoszenie, omijanie, itp.).
W trakcie zawodów prowadzona będzie klasyfikacja punktowa w poszczególnych konkurencjach oraz klasyfikacja generalna, która pozwoli na wyłonienie zwycięzców zawodów oraz całego cyklu turniejów, czyli mistrzów VI Opolskiej Ligi Robotów.

Ponadto, w ramach Opolskiej Ligi Robotów powstał projekt „Od przedszkola do inżyniera”, który ma na celu przedstawienie innym uczniom oraz przedszkolakom fascynującego świata robotów.

W ramach tego projektu 23.10.2019 r. (środa) odbędzie się konferencja dla dzieci przedszkolnych pt. „OZE w trosce o zdrowie i życie naszej planety”. Wydarzenie odbędzie się w porozumieniu z Publicznym Przedszkolem nr 25 w auli PMWSZ w Opolu.

Cykl turniejów robotycznych w ramach VI Opolskiej Ligi Robotów odbędzie się w roku szkolnym 2019/2020. Termin pierwszych rozgrywek poznamy niebawem.

Na wydarzenie zaprasza Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu oraz Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu wraz z partnerami.

Dodajmy, że Radio Opole objęło te wydarzenia patronatem medialnym.

Zobacz także

2019-11-13, godz. 20:10, Patronaty - polecamy RetroSfera, czyli poznaj komputery i konsole minionej epoki RetroSfera to festiwal komputerów, gier i konsol minionych lat. Na ponad 70 stanowiskach multimedialnych będzie można usiąść i przypomnieć sobie, jakie emocje wzbudzały kiedyś ówczesne wynalazki techniki, dziś - relikty przeszłości… To już… » więcej 2019-11-13, godz. 15:48, Patronaty - polecamy Rusza cykl koncertów kameralnych w Filharmonii Opolskiej - pierwszy już w piątek. Wystąpi Kwartet Camerata Wieczór z muzyką kameralną to propozycja Filharmonii Opolskiej na najbliższy piątek (15.11). W programie muzyka delikatna, subtelna, ale potrafiąca poruszyć w zupełnie nowy sposób. Koncert ten to propozycja dla osób poszukujących spokoju i… » więcej 2019-11-13, godz. 12:34, Patronaty - polecamy Dzień Ubogich w Opolu już w niedzielę Ubodzy, bezdomni, samotni są wśród nas. Na spotkanie w ramach diecezjalnych obchodów Dnia Ubogich w Opolu zaprasza w najbliższą niedzielę (17.11) biskup opolski Andrzej Czaja. Wydarzenie rozpocznie w samo południe eucharystia w Katedrze Opolskiej… » więcej 2019-11-12, godz. 16:20, Patronaty - polecamy "W krainie Gabriela Garcí Márqueza" - nowa wystawa w Loft Gallery. Wernisaż już w piątek Loft Gallery w Opolu oraz Szkoła Filmowa w Łodzi zapraszają na wystawę fotografii Marka Poźniaka i Janusza M. Tylmana pt. 'W krainie Gabriela Garcí Márqueza'. Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek (15.11) od godz. 18:00 w Loft Gallery… » więcej 2019-11-12, godz. 15:23, Patronaty - polecamy Koncert Anny Panas w Studiu M im. SBB „Od Młynarskiego do Falkiewicza, czyli swing po polsku” - to tytuł koncertu wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów - Anny Panas. Na wydarzenie zapraszamy w niedzielę 24 listopada do Studia M in. SBB. Początek o godz. 18:00. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »