Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-10-15, 15:10 Autor: Justyna Krzyżanowska

„BAUhausowe powroty” już w niedzielę – weź udział w fotomarat[h]onie!

„BAUhausowe powroty” już w niedzielę – weź udział w fotomarat[h]onie! [fot. Martijn van Exel / Flickr.com]
„BAUhausowe powroty” już w niedzielę – weź udział w fotomarat[h]onie! [fot. Martijn van Exel / Flickr.com]
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z partnerami zaprasza do udziału w fotomarat[h]onie z okazji setnej rocznicy założenia szkoły projektowania Bauhaus. Wydarzenie przyjmie formę konkursu fotograficznego, czyli właśnie fotomarat[h]onu, którego głównym celem jest przypomnienie historii Bauhausu w kreatywny sposób.
Szkoła projektowania Bauhas dała początek nowoczesności w światowej architekturze i wzornictwie. Założył ją w 1919 r. w Weimarze architekt Walter Gropius. Podstawą stylu Bauhas są prostota, oszczędność formy, odrzucenie zbędnej dekoracyjności i funkcjonalność, a to wszystko zgodnie z hasłem: „forma wynika z funkcji”.

Uczestnicy fotomarat[h]onu otrzymują kilka tematów, które są częścią tematu przewodniego – w tym przypadku są to „BAUhausowe powroty” – i wyruszają w miasto. Po wykonaniu serii fotografii wracają do bazy (MBP w Opolu) i do każdego tematu wybierają jedno zdjęcie lub serię fotografii, które wezmą udział w konkursie.

Dodajmy, że konkurs zostanie poprzedzony wprowadzającym warsztatem fotograficznym, który przygotuje Grzegorz Hussak z Mocnego Kadru.

Fotomarat[h]on „BAUhausowe powroty” odbędzie się 20.10.2019 r. (niedziela) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, przy ul. Minorytów 4. Początek o godz. 9:30.

Laureaci konkursu zostaną poinformowani o zwycięstwie drogą mailową lub telefoniczną. Nagrody zostaną wręczone podczas wernisażu wystawy pokonkursowej, która odbędzie się w ramach Opolskiego Festiwalu Fotografii 28.10.2019 r. (poniedziałek), także w MBP w Opolu. Pula nagród to 4000 zł.

Szczegółowe informacje dotyczące zgłoszeń i regulaminu konkursu dostępne są na stronie organizatora.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
„BAUhausowe powroty” już w niedzielę – weź udział w fotomarat[h]onie! [materiały organizatora]

Zobacz także

2019-11-21, godz. 12:11, Patronaty - polecamy Zbliża się VI Opolski Festiwal Tańca – poznaj szczegóły! Przed nami szósta odsłona Opolskiego Festiwalu Tańca. Ideą wydarzenia jest zderzenie kultur różnych stylów i technik tanecznych, wzajemna wymiana wiedzy i przede wszystkim świetna zabawa. » więcej 2019-11-21, godz. 10:32, Patronaty - polecamy Finał XXVI Regionalnego Konkursu Literackiego „Ze Śląskiem na Ty” już w sobotę! Konkurs jest skierowany do pasjonatów i miłośników historii lokalnych. Jak podkreślają organizatorzy, jednym z jego celów jest również dokumentowanie śląskich gwar i dialektów. » więcej 2019-11-19, godz. 17:42, Patronaty - polecamy Wydarzenie sezonu w Filharmonii Opolskiej! Opera z gwiazdorską obsadą Szykuje się okazja, aby usłyszeć w Opolu jedno z największych dzieł operowych - „Aidę” Giuseppe Verdiego. Na scenie Filharmonii Opolskiej wystąpią światowe gwiazdy m.in. Izabela Matuła, Małgorzata Walewska czy węgierski tenor Boldizsár László… » więcej 2019-11-19, godz. 15:42, Patronaty - polecamy Dzień Pluszowego Misia – w Opolu trwa zbiórka maskotek i innych zabawek, poznaj szczegóły! Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest na całym świecie 25 listopada. Z tej okazji, od sześciu lat w listopadzie, Fundacja Mam Marzenie organizuje zbiórkę nowych pluszowych maskotek, zabawek, gier planszowych, książek oraz materiałów… » więcej 2019-11-19, godz. 15:38, Patronaty - polecamy Kto otrzyma Magnolie Powiatu Opolskiego, dowiemy się w piątek Już w piątek (22.11) poznamy tegorocznych laureatów nagrody starosty opolskiego 'Magnolie Powiatu Opolskiego'. Wyróżnienia zostaną przyznane w siedmiu kategoriach. Nagroda ma na celu wyróżnienie osób i firm, które wyróżniły się aktywnością… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »