Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-10-11, 17:07 Autor: Agnieszka Lubczańska

Indigo Child już 24 października wystąpi w Studiu M im. SBB

Indigo Child już 24 października wystąpi w Studiu M im. SBB
Koncertowe czwartki w Radiu Opole już na dobre się rozkręciły. Jeszcze mamy w pamięci koncert zespołu DOBS, a już w planie kolejny występ. Tym razem na scenie Studia M im. SBB wystąpi zespół Indigo Child. Koncert odbędzie się w czwartek 24 października. Bilety są już w sprzedaży!
Pierwsza godzina koncertu będzie transmitowana na antenie Radia Opole, a jeszcze przed samym występem zespół pojawi się w audycji Dobre Granie Tomasza Wojtyłki. Bilety w cenie 15 zł są już do zakupienia w sklepie Radia Opole dostępnym poprzez stronę internetową tu: Przejdź do sklepu. Bilety można także zakupić w siedzibie Radia Opole przy ul. Strzelców Bytomskich 8.

Zespół powstał w 2015 roku w Opolu początkowo pod nazwą „Bluźnierca”. Od początku skupiał się na tworzeniu autorskiej muzyki z tekstami w języku polskim, czerpiąc inspiracje z muzyki lat 70. i twórczości takich grup jak: SBB, Czarny Pies, Czesław Niemen, Led Zeppelin, The Doors. W skład zespołu wchodzą opolscy uczniowie, studenci oraz absolwenci opolskich uczelni.

Przez 4 lata zdobywał doświadczenie na scenach miejscowych oraz w regionie. Mimo stosunkowo krótkiego okresu istnienia, zespół prędko zaczął osiągać sukcesy. W 2017 roku otrzymał zaproszenie do występu na żywo w lokalnej telewizji TVP Opole oraz Radiu Opole. W marcu 2018 wygrał XIV Przegląd Amatorskich Zespołów Studenckich Rock-Time, na którym doceniła go zarówno publiczność (Nagroda Publiczności) oraz Jury (Nagroda Główna Przeglądu). W ramach realizacji ww. nagród zespół zarejestrował swój materiał muzyczny w Studio M im. SBB Radia Opole 15 listopada 2018 roku.

W marcu 2019 roku opublikował singiel pt. „Nad pstrą krową” promujący album, a zaraz po tym zdobył I miejsce w 24. Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych „Terepaczków”. W kwietniu 2019 na zaproszenie Urzędu Miasta Opole zespół wystąpił charytatywnie na opolskim rynku podczas koncertu na rzecz chorego na mukowiscydozę mieszkańca miasta (w związku z imprezą "1% zostawiam w Opolu"). W półfinale przeglądu kapel studenckich Akademicki Rock 2019 r. we Wrocławiu basista i perkusista dostali wyróżnienie od jury za kreatywność oraz technikę gry na własnych instrumentach. Niecały miesiąc później piosenka zespołu pt. „Zepsute pokolenie” była grana na antenie Trójki Polskiego Radia w audycji Annały Migały (29 kwietnia 2019 r.). W maju 2019 roku jury składające się z redaktorów Antyradia wyselekcjonowało zespół z ponad 400 zgłoszeń do półfinałowej 60. przeglądu AntyFest 2019.

Okładka płyty [fot. archiwum zespołu]Premiera debiutanckiego albumu miała miejsce w Opolu 6 lipca 2019.

Aktualnie zespół jest w trakcie swojej pierwszej trasy koncertowej promującej debiutancki album. Trasę zakończy występ na żywo w Studio M im. SBB 24 października 2019. Zaraz po tym, planowana jest rejestracja kolejnego albumu.

Zespół Indigo Child wystąpi w Studiu M im. SBB w składzie:
  • Jakub Kamiński ( lider / gitarzysta basowy / tekściarz),
  • Jakub Kirstein ( instrumenty klawiszowe),
  • Paweł „Morrison” Pawłowski (instrumenty perkusyjne),
  • Jakub Cajzner (wokal),
  • Dawid Młotkowski (gitara)
Zobacz oficjalny fanpage zespołu: Indigo Child
YouTube

Organizatorem koncertu jest Radio Opole. Partnerami wydarzenia są Restauracja „Radiowa” i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.
Indigo Child [fot. Archiwum zespołu]

Zobacz także

2019-11-19, godz. 09:36, Patronaty - polecamy XXI Miejsko-Gminny Festiwal Piosenki „Przedszkolak 2019” już w sobotę w Zdzieszowicach – poznaj szczegóły! „Piosenka bawi, uczy, wychowuje…” - pod takim hasłem odbędzie się tegoroczny, XXI Miejsko-Gminny Festiwal Piosenki „Przedszkolak 2019”. » więcej 2019-11-18, godz. 16:09, Patronaty - polecamy Barbórkowy Bieg Skalnika w Graczach po raz 25 To bieg, który promuje zdrowy tryb życia, sportową rywalizację, ale także... górniczą tradycję. W najbliższą sobotę (23.11) w Graczach wystartuje jubileuszowy 25. Barbórkowym Biegu Skalnika. Przed uczestnikami blisko 14-kilometrowa trasa w… » więcej 2019-11-18, godz. 13:58, Patronaty - polecamy Zbliżają się 10. Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym w Kędzierzynie-Koźlu – pozna szczegóły! Wśród celów wydarzenia organizatorzy wymieniają m.in. podniesienie poziomu wyszkolenia ratowników, wyłonienie najlepszych zawodników czy promocję sportowego ratownictwa wodnego. » więcej 2019-11-18, godz. 12:55, Patronaty - polecamy Muzyczna Jesień w Grodkowie w tym roku jubileuszowa! 50-lecie świętuje w tym roku Muzyczna Jesień - Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne. Festiwal rozpocznie się w najbliższy piątek (22.11) i potrwa aż trzy dni. Do Grodkowa przyjedzie ponad 70 artystów z sześciu województw. Publiczność usłyszy… » więcej 2019-11-18, godz. 12:11, Patronaty - polecamy Zbliża się konferencja Building Mastery – poznaj szczegóły! Building Mastery, to Jesienna Konferencja Okręgu D Dystryktu 108 Toastmasters. Na wydarzenie zaprasza klub Toastmasters Opole, czyli opolski oddział międzynarodowego stowarzyszenia edukującego w zakresie wystąpień publicznych i umiejętności… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »