Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-10-10, 18:28 Autor: Agnieszka Lubczańska

SąStąd. Koncerty promujące debiutancką płytę zespołu pt. "Grunt"

SąStąd. Koncert promujący debiutancką płytę zespołu pt. GRUNT już w sobotę w Żorach [fot. archiwum zespołu]
SąStąd. Koncert promujący debiutancką płytę zespołu pt. GRUNT już w sobotę w Żorach [fot. archiwum zespołu]
Nazywają się "SąStąd", a wyłonili się z muzycznych, wieloletnich przyjaźni. Wszyscy są absolwentami Akademii Muzycznej w Katowicach. Wygląda na to, że 2019 to dobry rok dla zespołu. W czerwcu wzięli udział w koncercie „Debiuty” na 56. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, prezentując autorski utwór „Indeks”, a całkiem niedawno wydali swoją debiutancką płytę pt. "Grunt".
Eksperymentują muzycznie łącząc folk, klasykę, jazz i muzykę pop. Sięgają do korzeni muzycznych, z których wyrośli i na nich budują własny styl przy pomocy nietypowej wyobraźni.

"Instrumenty, to nasze sejsmografy. A my, jak ta ziemia, reagujemy na warunki, jakie stwarza nam środowisko. Czasem schniemy, jesteśmy zwietrzali, albo mokrzy; czasem się trzęsiemy, a jeszcze innym razem można na nas się oprzeć, coś zbudować. Z prochu powstałeś, w proch się obrócisz. W muzycznej glebie próbujemy odnaleźć siebie. Najszczerszych, jakich znacie” – piszą o sobie.

Koncert promujący debiutancką płytę "Grunt" już w najbliższą sobotę (12.10) w Żorach przy ul. Dolne Przedmieście 1. Bilety można zdobyć pod tym linkiem tu: Bilety lub w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach. Koncertów w ramach promocji płyty "Grunt" będzie więcej. SąStąd wystąpią jeszcze w tym miesiącu w Gliwicach (17.10) i Rybniku (31.11). Kolejne koncerty zaplanowano także w listopadzie. Bieżące informacje na ten temat można śledzić tu: SąStad.


Zespół tworzą: Dominika Kierpiec-Kontny (śpiew, wiolonczela, teksty), Natalia Tomecka (fortepian, śpiew), Rafał Kierpiec (kontrabas, śpiew) i Bartłomiej Plewka (perkusja). Reprezentacja zespołu gościł niedawno w audycji "Dobre Granie Ekstra" Basi Beuth – filmowy zapis rozmowy jest do obejrzenia tu: SąStąd w "Dobrym Graniu Ekstra".


Zobacz także

2019-10-17, godz. 18:02, Patronaty - polecamy Święto piosenki studenckiej w Krakowie do niedzieli Od soboty (12.10) w Krakowie trwa Studencki Festiwal Piosenki. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa, 55. edycja. Koncerty potrwają do niedzieli (20.10). » więcej 2019-10-17, godz. 16:16, Patronaty - polecamy XXIV Seminarium Śląskie od wtorku w Kamieniu Śląskim „Powrót do Europy - 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej” to temat przewodni XXIV Seminarium Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy wtorek (22.10) i potrwa do czwartku (24.10) na Zamku w Kamieniu Śląskim. W poszczególn ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:13, Patronaty - polecamy II Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej "Bajeczne Melodie" Koncert gwiazdy dziecięcej piosenki - zespołu Siostry WAJS & Stonoga, możliwość zaprezentowania się na scenie przed profesjonalnym jury i atrakcyjne nagrody - to wszystko czeka na tych, którzy zgłosili swój udział w Powiatowym Festiwalu P ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:15, Patronaty - polecamy Targi Manufaktur „Wytwórnia” już w niedzielę w CWK Ręcznie wykonane kosmetyki, naturalne produkty, wyroby ekologiczne - będzie w czym wybierać, a to wszystko już w najbliższą niedzielę (20.10) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w ramach Targów Manufaktur „Wytwórnia”. Targi będą czynne o ... » więcej 2019-10-16, godz. 08:08, Patronaty - polecamy VIII Opolski Festiwal Gór do soboty w NCPP „Góry mogą łączyć również na nizinach” piszą do nas organizatorzy, a patrząc na program tego wydarzenia, można być tego spokojnym. Już po raz ósmy w Opolu odbędzie się Opolski Festiwal Gór. Stolica regionu gościć będzie legendy sportu wsp ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »