Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-10-08, 11:52 Autor: Justyna Krzyżanowska

I Konkurs recytatorski wierszy Agnieszki Osieckiej już jutro – poznaj szczegóły!

Agnieszka Osiecka [zdj.polskieradio.pl]
Agnieszka Osiecka [zdj.polskieradio.pl]
44 uczniów z powiatu opolskiego zmierzy się z twórczością Agnieszki Osieckiej – każdy z nich zaprezentuje jeden wiersz autorstwa poetki.
Wśród celów wydarzenia organizatorzy wymieniają m.in. promocję utalentowanej, wrażliwej na estetykę i aktywnej twórczo młodzieży, inspirowanie młodych twórców do doskonalenia umiejętności plastycznych, a także zainteresowanie poezją Agnieszki Osieckiej czy prezentację i konfrontację żywego słowa.

W konkursie recytatorskim udział wezmą uczniowie szkół z terenu powiatu opolskiego w trzech kategoriach wiekowych:

  • kl. 4-6 szkoły podstawowej;
  • kl. 7-8 szkoły podstawowej;
  • szkoła ponadpodstawowa.

Jury powołane przez organizatorów będzie oceniać dobór tekstu, interpretację utworu, wrażenie sceniczne i dykcję. Wykonawcy biorący udział w konkursie zostaną uhonorowani dyplomami, a laureaci nagrodami i wyróżnieniami. Lista uczestników I Konkursu recytatorskiego wierszy Agnieszki Osieckiej dostępna jest na stronie organizatora.

I Konkurs recytatorski wierszy Agnieszki Osieckiej odbędzie się 09.10.2019 r. (środa) w sali konferencyjnej Ośrodka Kultury w Niemodlinie, przy ul. Mikołaja Reja 1. Początek o godz. 9:30. Konkursowi recytatorskiemu będzie towarzyszyć wystawa prac laureatów I Powiatowego Konkursu Plastycznego na ilustrację do wybranego wiersza Agnieszki Osieckiej.

Na wydarzenie zaprasza Ośrodek Kultury w Niemodlinie im. Agnieszki Osieckiej.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

I Konkurs recytatorski wierszy Agnieszki Osieckiej już jutro – poznaj szczegóły! [materiały organizatora]

Konkursowi recytatorskiemu będzie towarzyszyć wystawa prac laureatów I Powiatowego Konkursu Plastycznego na ilustrację do wybranego wiersza Agnieszki Osieckiej [materiały organizatora]

Zobacz także

2019-11-05, godz. 16:30, Patronaty - polecamy Na spotkania z muzyką klasyczną zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie 'Spotkanie z muzyką klasyczną' proponuje Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie. Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie słuchaczom wartości artystycznych muzyki klasycznej. W ramach cyklu zaplanowano w sumie trzy koncerty. Każdy odbędzie się… » więcej 2019-11-05, godz. 15:04, Patronaty - polecamy Kuźnia talentów zespół MIRAŻ świętuje wyjątkowy jubileusz Zespól wokalny MIRAŻ świętuje 25-lecie powstania. Z tej okazji w najbliższą sobotę (09.11) w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się specjalny, jubileuszowy koncert. W wydarzeniu udział wezmą byli i aktualni członkowie grupy. Początek wieczoru… » więcej 2019-11-05, godz. 12:31, Patronaty - polecamy „Gdy myślę Polska…” – II Konkurs Recytatorsko-Wokalny dla szkół podstawowych już w piątek! Tegoroczna edycja konkursu „Gdy myślę Polska…” zostanie przeprowadzona w dwóch kategoriach: recytatorskiej i wokalnej. Jak podkreślają organizatorzy, obie kategorie łączy jeden wspólny cel - uczczenie Święta Odzyskania Niepodległości poprzez… » więcej 2019-11-04, godz. 17:43, Patronaty - polecamy Transmisja koncertu z Katedry Gliwickiej 10 listopada na antenie Radia Opole W niedzielę (10.11) w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, zapraszamy na transmisję koncertu finałowego XIII Międzynarodowych Warsztatów Muzycznych 'Musica pro Europa'. Koncert wybrzmi w Katedrze Gliwickiej. Początek specjalnej audycji… » więcej 2019-11-04, godz. 16:25, Patronaty - polecamy Zapowiada się klimatyczny koncert. Zespół Ponad Chmurami w Studiu M im. SBB Zaduma, nostalgia, refleksja - to stany, których często dostarcza nam listopadowy czas. Wpisując się w ten jesienny nastrój, zapraszamy 14 listopada do Studia M im. SBB na koncert zespołu Ponad Chmurami. Zawsze była im bliska muzyka z krainy… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »