Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-10-08, 14:29 Autor: Agnieszka Lubczańska

XI Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki od czwartku w Opolu

XI Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki od czwartku w Opolu [fot. materiały organizatora]
XI Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki od czwartku w Opolu [fot. materiały organizatora]
Aby każdy miał dostęp do świeżego powietrza, czystej wody oraz zdrowej, lokalnie wytwarzanej żywności – to wizja XI Ogólnopolskiego Festiwalu Ekoenergetyki. Festiwal potrwa od 10 do 12 października w Opolu. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest “Infrastruktura przyszłości plus energetyczna w gospodarce o obiegu zamkniętym”. W programie nie zabraknie konferencji naukowo-praktycznych, warsztatów „dobrych praktyk”, paneli dyskusyjnych, seminariów tematycznych. W sobotę (12.10) w ramach festiwalu szykują się atrakcje na lotnisku Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi.

Co w programie?


Tematyka festiwalu będzie zorientowana wokół takich zagadnień jak ekomotoryzacja i zrównoważony transport, budownictwo energooszczędne i pasywne, odnawialne źródła energii, efektywność energetyczna w przemyśle, generacja rozproszona, prosument, rolnictwo energetyczne, bioenergetyka, nowoczesne oświetlenie uliczne, propozycje legislacyjne.Ideą jest pokazanie, jak niewiele trzeba, aby wykonać cykle od odpadu do produktu, działać z poszanowaniem bogactw naturalnych, uwolnić potencjał wytwarzania energii oraz wspierać racjonalne zagospodarowanie energii.

W czwartek (10.10) zaplanowano Samorządowe Forum Ekoenergetyki, podczas którego samorządowcy zaprezentują rekomendowane realizacje projektów ekoenergetycznych, przykłady dobrych praktyk. Forum rozpocznie się o godz. 9:00 w Hotelu Mercure. W tym samym czasie w Centrum Kształcenia Praktycznego odbędzie się Młodzieżowe Forum Ekoenergetyki, w którym wezmą udział uczniowie szkół średnich z Opola.


Drugiego dnia (piątek, 11.10) odbędzie się EkoMotoForum. Początek o godz. 10:00 w Hotelu Mercure.


Trzeciego dnia festiwalu (sobota, 12.10) na lotnisku Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi odbędzie się EkoMotoShow, podczas którego szykuje się wiele atrakcji. Przewidziano liczne wystawy, prezentacje, pokaz pojazdów militarnych, zlot samochodów zabytkowych, wesołe miasteczko dla dzieci, targi plenerowe caravaningu i sprzętu biwakowego, miasteczko ruchu drogowego, rowerowy tor przeszkód, symulatory: dachowania, zderzenia, pokaz ratownictwa czy wystawę autobusów i ciężarówek „proekologicznych”.

Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć tu: Program.


Gala wręczenie statuetek "Zielonego Feniksa”


Tradycyjnie podczas festiwalu wręczone zostaną statuetki "Zielonego Feniksa”. Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się podczas gali w najbliższy czwartek (10.10). Początek o godz. 18:00 w Studenckim Centrum Kultury. Wydarzenie poprowadzi Tomasz Zubilewicz.


Statuetka przyznana zostanie w trzech kategoriach: „Za naukowe osiągnięcia we wspieraniu i upowszechnianiu idei eko-energetyki i eko-inżynierii”, „Za osiągnięcia we wdrażaniu rozwiązań i technologii eko-energetycznych i eko-inżynieryjnych”, „Za całokształt osiągnięć w rozwoju idei polskiej ekoenergetyki”.


Organizatorem wydarzenia jest Fundacja na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki "Zielony Feniks". Radio Opole Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki objęło patronatem medialnym.

Zobacz także

2019-11-06, godz. 15:25, Patronaty - polecamy Koncert charytatywny „Po prostu miłość” już w sobotę – poznaj szczegóły i przyjdź! Młodzież oleskich szkół średnich zaprasza na koncert charytatywny, podczas będą zbierane datki właśnie na rzecz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci w Wierzbicach. » więcej 2019-11-06, godz. 15:12, Patronaty - polecamy Opolskie środowisko ZHR zaprasza na grę terenową w ramach obchodów rocznicy powstań śląskich. » więcej 2019-11-06, godz. 14:47, Patronaty - polecamy III Turniej Badmintona w Chrząstowicach już w sobotę – trwają zapisy! Stowarzyszenie „Przyszłość Chrząstowic” zaprasza na III Turniej Badmintona w Chrząstowicach. Jak podkreślają organizatorzy, jest to cykliczny turniej dla amatorów badmintona, który po raz pierwszy zostanie zaliczony do rankingu Polskich Amatorów… » więcej 2019-11-06, godz. 14:47, Patronaty - polecamy XV Sejmik Szkolnej Kultury Fizycznej już w piątek – poznaj szczegóły! Szkolny Związek Sportowy „Opolskie” zaprasza na konferencję naukowo-edukacyjną. Jak podkreślają organizatorzy, Sejmik Szkolnej Kultury Fizycznej to najważniejsze wydarzenie o charakterze naukowo-edukacyjnym, na którym podejmowane są tematy… » więcej 2019-11-05, godz. 16:30, Patronaty - polecamy Na spotkania z muzyką klasyczną zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie 'Spotkanie z muzyką klasyczną' proponuje Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie. Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie słuchaczom wartości artystycznych muzyki klasycznej. W ramach cyklu zaplanowano w sumie trzy koncerty. Każdy odbędzie się… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »