Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-09-26, 15:50 Autor: Agnieszka Lubczańska

Filharmonia Opolska rozpoczyna sezon - pierwszy koncert już w piątek

Filharmonia Opolska rozpoczyna sezon - pierwszy koncert już w piątek [fot. materiały organizatora]
Filharmonia Opolska rozpoczyna sezon - pierwszy koncert już w piątek [fot. materiały organizatora]
Pierwsze dźwięki zapowiadające inaugurację 68. Sezonu Artystycznego opolskiej filharmonii zabrzmią już w najbliższy piątek (27.09). W programie zapomniane dzieło Elsnera oraz koncert e-moll Chopina w wykonaniu światowej sławy pianisty Krzysztofa Jabłońskiego. Ostatnim dziełem wieczoru będzie II Symfonia Brahmsa. Opolska Orkiestra Symfoniczna wystąpi pod batutą jej dyrektora Przemysława Neumanna. Początek koncertu o godz. 19:00.
68. Sezon Artystyczny Filharmonii Opolskiej zgodnie z kilkuletnią już tradycją zainauguruje muzyka jej patrona – Józefa Elsnera. Tym razem orkiestra wraz z dyrektorem, Przemysławem Neumannem, sięgną po uwerturę z opery „Jagiełło w Tenczynie” – utwór dotychczas pozostający jedynie w rękopisie, nigdy nie nagrany i nie wykonywany w ciągu ostatniego stulecia.

Pierwsze dźwięki sezonu będą więc ukłonem w kierunku Elsnera, w trwającym wciąż roku jubileuszu jego urodzin. Po Elsnerze zabrzmi dzieło Chopina. Będzie to koncert e-moll, a wykonana go światowej sławy pianisty Krzysztof Jabłoński.

Najmłodszym dziełem koncertu (ale wciąż osadzonym w dziewiętnastowiecznym romantyzmie) będzie II Symfonia Brahmsa – kompozycja pogodna, o kojącym brzmieniu, a jednocześnie charakteryzująca się niezwykłym ładunkiem emocjonalnym, odzwierciedlającym bogate wnętrze jej twórcy…

Dla melomanów inauguracja nowego sezonu zawsze jest szczególnie uroczystym wydarzeniem. Nic więc dziwnego, że bilety na piątkowy koncert rozeszły się błyskawicznie.

Więcej informacji tu: Filharmonia Opolska.

Radio Opole jest patronem medialnym Filharmonii Opolskiej.

Zobacz także

2019-10-23, godz. 12:45, Patronaty - polecamy Modlitwa o sumienie dla świata – koncert dedykowany ludziom psychicznie chorym już w sobotę w Branicach Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu zaprasza w najbliższą sobotę (26.10) na koncert Johannes Brahms - „Requiem niemieckie” - Modlitwa o sumienie dla świata. » więcej 2019-10-22, godz. 16:34, Patronaty - polecamy "Depresjae Zrozumieć i leczyć" - konferencja w Opolu Co czuje osoba, cierpiąca na depresjęe Co to znaczy epizod psychotycznye Jak żyć, pracować i funkcjonować w codziennym życiu z depresjąe O tym dyskutować będą uczestnicy spotkania, które odbędzie się w najbliższą sobotę (26.10) w Muzeum Uniwersytetu… » więcej 2019-10-22, godz. 15:41, Patronaty - polecamy VII Festiwal Piosenki Jesiennej Przedszkolaka w Twardawie już w czwartek! Przedszkolaki z całej gminy Głogówek spotkają się w Twardawie, by wziąć w tegorocznej edycji Festiwalu Piosenki Jesiennej Przedszkolaka. » więcej 2019-10-22, godz. 15:37, Patronaty - polecamy Jak ułatwić sobie życie związane z rodzinnymi wyjazdamie Dowiedz się na Targach Turystyki Rodzinnej już w ten weekend w CWK! Co zrobić, by pakowanie i wszystko co wiąże się z rodzinnymi przejazdami było szybkie, łatwe i przyjemnee Tego będzie można się dowiedzieć podczas Ogólnopolskich Targów Turystyki Rodzinnej. Wydarzenie już w weekend w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym… » więcej 2019-10-22, godz. 14:39, Patronaty - polecamy Zbierz drużynę, zaproś rodzinę i dołącz do sportowej przygody z Koroną Południa Polski w Nordic Walking w Opolu Jak chodzić, by przynosiło to korzyści zdrowotne oraz jakich podstawowych błędów unikać, by nie zrobić sobie krzywdy maszerując z kijami nordic walkinge Kto nie wie, będzie mógł zasięgnąć informacji od specjalistów, a komu marsze z kijami… » więcej
78910111213
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »