Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-08-27, 13:01 Autor: Agnieszka Lubczańska

IX Dobrodzień Classic Festival

Dyrektorem artystycznym i pomysłodawcą festiwalu Dobrodzień Classic Festival jest dr Piotr Lempa [oprac. Małgorzata Ślusarczyk]
Dyrektorem artystycznym i pomysłodawcą festiwalu Dobrodzień Classic Festival jest dr Piotr Lempa [oprac. Małgorzata Ślusarczyk]
Kiedy w 2004 roku student wydziału wokalnego Gdańskiej Akademii Muzycznej, pochodzący z Dobrodzienia, zaproponował koncert muzyki klasycznej, nikt nie przypuszczał, że za 15 lat urodzi się z tego festiwal zajmujący poczesne miejsce wśród corocznych wydarzeń kulturalnych Opolszczyzny. Mowa o Dobrodzień Classic Festival. Ideą wydarzenia jest prezentacja muzyki klasycznej w sposób przystępny i ciekawy. Dyrektorem artystycznym i pomysłodawcą festiwalu jest dr Piotr Lempa.

Repertuar festiwal to utwory od musicalowych szlagierów, przez operę i operetkę po utwory sakralne z bogatego repertuaru kompozytorów kręgu twórczości niemieckiej. Do udziału w Dobrodzień Classic Festival zaproszeni zostali uznani, w Polsce i na świecie, artyści: śpiewacy i muzycy, którzy na co dzień występują w salach koncertowych i operowych Wiednia, Berlina, Londynu, Paryża czy Mediolanu.


Wydarzenie miał otworzyć 31 sierpnia koncert w Oleśnie, ale ten - z przyczyn niezależnych od organizatora - został odwołany. Festiwal otworzy zatem w najbliższą niedzielę (01.09) Wielka Gala Operowo-Operetkowa z cyklu „Piotr Lempa i przyjaciele”. Gala odbędzie się w Ogrodach Plebanijnych przy Kościele pw. Marii Magdaleny w Dobrodzieniu. W razie złej pogody koncert odbędzie się we wnętrzu kościoła pw. Marii Magdaleny. Będzie to swoiste pożegnanie lata, które wyśpiewają znani i uznani artyści z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Filharmonii Częstochowskiej. Organizatorzy zapewniają, że zapowiada się nastrojowy wieczór.


Kolejne dwa koncerty zaplanowano w pierwszy weekend października (05 i 06.10). W sobotę (05.10) w Domu Kultury w Oleśnie będzie okazja posłuchania koncertu „Muzyczna podróż dookoła świata”. Z kolei w niedzielę (06.10) zaplanowano koncert w Muzeum Diecezjalnym w Opolu. Wydarzenie pod tytułem „Mit der Musik wächst meine Seele...” jest imprezą towarzyszącą 16. Dniom Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim. Zaprezentowane zostaną utwory mistrzów niemieckiego romantyzmu: R. Straussa, F. Schuberta, R. Schumanna, H. Wolfa czy H. Heine.


Festiwal organizowany jest przy współudziale Urzędu Miejskiego w Dobrodzieniu, Dobrodzieńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, Domu Kultury w Oleśnie, Domu Kultury w Ozimku, Muzeum Diecezjalnego w Opolu oraz Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim. Radio Opole IX Dobrodzień Classic Festival objęło patronatem medialnym.

Program IX Dobrodzień Classic Festival

Sobota 31 sierpnia [uwaga, koncert odwołany]
19:00 Dom Kultury Olesno
Koncert „Najpiękniejsze melodie świata”


Niedziela 1 września

19:00 Ogrody Plebanijne w Dobrodzieniu - koncert plenerowy (w razie złej pogody koncert odbędzie się w Kościele Marii Magdaleny)
Koncert charytatywny: Wielka Gala Operowo – Operetkowa z cyklu „Piotr Lempa i przyjaciele”


Sobota 5 października

19:00 Dom Kultury Ozimek
Koncert „Muzyczna podróż dookoła świata”

Niedziela 6 października
17:00 Muzeum Diecezjalne w Opolu
Koncert „Mit der Musik wächst meine Seele...”
Impreza towarzysząca 16. Dniom Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim

Zobacz także

2019-09-26, godz. 15:50, Patronaty - polecamy Filharmonia Opolska rozpoczyna sezon - pierwszy koncert już w piątek Pierwsze dźwięki zapowiadające inaugurację 68. Sezonu Artystycznego opolskiej filharmonii zabrzmią już w najbliższy piątek (27.09). W programie zapomniane dzieło Elsnera oraz koncert e-moll Chopina w wykonaniu światowej sławy pianisty Krz ... » więcej 2019-09-26, godz. 14:10, Patronaty - polecamy Prymas Polski Stefan Wyszyński bohaterem konferencji w Prudniku W tym roku minie 65. rocznica uwięzienia Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego w klasztorze w Prudniku-Lesie. Z tej okazji powstał specjalny projekt pod nazwą „Soli Deo” - Kardynał Stefan Wyszyński. Pomysłodawczynią i główną organizatorką p ... » więcej 2019-09-25, godz. 15:34, Patronaty - polecamy "Dni Bliskości", czyli jak prawidłowo nosić dziecko w chuście Stowarzyszenie 'Zamotani - Blisko Serca' po raz kolejny zaprasza rodziców, przyszłych rodziców, dziadków i sympatyków Stowarzyszenia do wzięcia udziału w 'Dniach Bliskości'. Odbywać się one będą w Opolu, od 28 września do 6 października. ... » więcej 2019-09-25, godz. 13:11, Patronaty - polecamy Święto piłki ręcznej w Gminie Komprachcice Piłka ręczna w gminie Komprachcice, jest dyscypliną z bardzo dużymi tradycjami, sięgającymi 1948 roku. W związku z tym w dniach 27-28 września odbędą się tam uroczyste obchody jubileuszu 70-lecia uprawiania tej dyscypliny w gminie. » więcej 2019-09-25, godz. 10:28, Patronaty - polecamy "Rola przedsiębiorców w ubezpieczeniach społecznych" - opolski oddział ZUS zaprasza na seminarium W Opolu trwa Tydzień Przedsiębiorcy. W ramach wydarzenia zaplanowano liczne seminaria, w tym także to, na które zapraszamy już w najbliższy czwartek (26.09). W auli Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu o godz. 8:30 odbędzie się seminarium, pt. ... » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »