Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-08-26, 13:29 Autor: Paula Hołubowicz [materiały organizatora]

"Sztafeta Pokoju" - pobiegną i uczczą 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Radio Opole będzie na miejscu!

Sztafeta Pokoju - 1 września 2019 r. [fot. https://pixabay.com]
Sztafeta Pokoju - 1 września 2019 r. [fot. https://pixabay.com]
"Sztafeta Pokoju" to jedna w wielu akcji organizowanych w ramach upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, którzy ukończyli 16 lat do wzięcia udziału w wydarzeniu. Start biegu nastąpi o godz. 4.45 z cmentarza komunalnego w Byczynie. Meta biegu usytuowana jest w miejscowości Torzeniec, przy Pomniku ku czci mieszkańców zamordowanych podczas II wojny światowej w Torzeńcu.
Celem biegu jest oprócz upamiętnienia wybuchu wojny światowej, uczczenie lokalnych miejsc pamięci, które są szczególnie ważne dla lokalnej i narodowej tożsamości. Sam bieg przebiegać będzie przez przez 3 województwa tj. łódzkie, wielkopolskie i opolskie. Łączny dystans trasy wynosi ok. 62 km. Na całej długości trasy uczczonych zostanie trzynaście lokalnych miejsc pamięci.

Co ważne, sztafeta ma charakter symboliczny, bez pomiaru czasu i klasyfikacji. Każdy uczestnik wystartuje w koszulce technicznej otrzymanej od organizatora. Ponadto dla każdego przewidziano pamiątkowe medale.

Do biegu można się zgłaszać do 1 września, wystarczy wypełnić deklarację uczestnictwa i dostarczyć ją do biura Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie. Szczegółowe informacje na temat Sztafety Pokoju i Regulamin dostępne są na stronie GOSiT.

Organizatorami wydarzenia są: Gmina Wieruszów, Gmina Bolesławiec, Gmina Byczyna, Gmina Łęka Opatowska, Gmina Doruchów, Towarzystwo Historyczno - Kulturalne Arsonium oraz Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie. Dodajmy, że Radio Opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.
0001

Zobacz także

2019-09-26, godz. 15:50, Patronaty - polecamy Filharmonia Opolska rozpoczyna sezon - pierwszy koncert już w piątek Pierwsze dźwięki zapowiadające inaugurację 68. Sezonu Artystycznego opolskiej filharmonii zabrzmią już w najbliższy piątek (27.09). W programie zapomniane dzieło Elsnera oraz koncert e-moll Chopina w wykonaniu światowej sławy pianisty Krz ... » więcej 2019-09-26, godz. 14:10, Patronaty - polecamy Prymas Polski Stefan Wyszyński bohaterem konferencji w Prudniku W tym roku minie 65. rocznica uwięzienia Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego w klasztorze w Prudniku-Lesie. Z tej okazji powstał specjalny projekt pod nazwą „Soli Deo” - Kardynał Stefan Wyszyński. Pomysłodawczynią i główną organizatorką p ... » więcej 2019-09-25, godz. 15:34, Patronaty - polecamy "Dni Bliskości", czyli jak prawidłowo nosić dziecko w chuście Stowarzyszenie 'Zamotani - Blisko Serca' po raz kolejny zaprasza rodziców, przyszłych rodziców, dziadków i sympatyków Stowarzyszenia do wzięcia udziału w 'Dniach Bliskości'. Odbywać się one będą w Opolu, od 28 września do 6 października. ... » więcej 2019-09-25, godz. 13:11, Patronaty - polecamy Święto piłki ręcznej w Gminie Komprachcice Piłka ręczna w gminie Komprachcice, jest dyscypliną z bardzo dużymi tradycjami, sięgającymi 1948 roku. W związku z tym w dniach 27-28 września odbędą się tam uroczyste obchody jubileuszu 70-lecia uprawiania tej dyscypliny w gminie. » więcej 2019-09-25, godz. 10:28, Patronaty - polecamy "Rola przedsiębiorców w ubezpieczeniach społecznych" - opolski oddział ZUS zaprasza na seminarium W Opolu trwa Tydzień Przedsiębiorcy. W ramach wydarzenia zaplanowano liczne seminaria, w tym także to, na które zapraszamy już w najbliższy czwartek (26.09). W auli Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu o godz. 8:30 odbędzie się seminarium, pt. ... » więcej
891011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »