Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-08-20, 14:37 Autor: Agnieszka Lubczańska

V Opolski Zjazd Pojazdów PRL-u już w niedzielę!

III Opolski Zjazd Pojazdów PRL-u już w sobotę (03.09) [fot. Piotr Wrona]
III Opolski Zjazd Pojazdów PRL-u już w sobotę (03.09) [fot. Piotr Wrona]
IV Opolski Zjazd Pojazdów PRL [fot. Katarzyna Doros]
IV Opolski Zjazd Pojazdów PRL [fot. Katarzyna Doros]
Nyski, syreny, fiaty, maluchy, polonezy, skody, wołgi i trabanty wyjadą w najbliższą niedzielę (25.08) na ulice Opola. Wszystko w ramach V Opolskiego Zjazdu Pojazdów PRL-u. Fani samochodów z „tamtych lat” będą mieli okazję obejrzeć przejazd całej ekipy spod Stegu Areny w Opolu. Dla widzów wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Start pierwszej załogi zaplanowano w samo południe, ale pojazdy będzie można oglądać już od godz. 10:00. Około 14:00 powróci ostatnia załoga. Najładniejsze pojazdy w danych kategoriach oraz zwycięzcę rajdu po Opolu poznamy o godz. 16:00.


W zjeździe wezmą udział samochody oraz motocykle wyprodukowane w latach 1944 – 1991 w krajach demokracji ludowej. Tradycyjnie elementem zjazdu będzie rajd po Opolu śladami PRL-u, podczas którego uczestnicy będą odpowiadali na pytania związane z budowlami i miejscami charakterystycznym dla minionej epoki. Motywem przewodnim zjazdu będzie samochód Nysa, a to dlatego, że w tym roku mija 25 lat od zakończenia jego produkcji. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Wojciech Połomski, autor serii książek "Pojazdy samochodowe i przyczepy Jelcz”.


Organizatorem V Opolskiego Zjazdu Pojazdów PRL-u jest Stowarzyszenie Opolski Ruch Pojazdów Zabytkowych. Radio Opole objęło imprezę patronatem medialnym.

Program V Opolskiego Zjazdu Pojazdów PRL-u:

9:00 zbiórka, rejestracja załóg,
12:00 start pierwszej załogi w Rajdzie po Opolu śladami PRL-u,
13:00 planowany powrót pierwszej załogi,
14:00 planowany powrót ostatniej załogi,
10:00–16:00 prezentacja pojazdów (tereny wokół Stegu Arena),
ok. 16:00 ogłoszenie wyników Rajdu i wręczenie nagród

Zobacz także

2019-09-19, godz. 18:48, Patronaty - polecamy "Fantastyczne Opole i jak je odkryć?" - weź udział w mobilnej grze miejskiej „Już niedługo w Opolu wydarzy się coś… fantastycznego? Przerażającego? To zależy tylko od Was! Stawcie czoła tajemniczej sile, która chce pochłonąć nasze miasto. Niech narzędziem Waszej walki będą smartfony!” - czytamy w przesłanej przez ... » więcej 2019-09-18, godz. 14:36, Patronaty - polecamy Największa na świecie kolorowanka-układanka zagości w Stegu Arenie– przed nami III edycja Opolskiej Kolorowanki! Już po raz trzeci w Opolu odbędzie się wspólne kolorowanie największej kolorowanki na świecie. Tegoroczna kolorowanka powierzchnią pretendować będzie do Rekordu Guinness’a. » więcej 2019-09-18, godz. 13:05, Patronaty - polecamy Genealodzy z całej Polski po raz kolejny spotkają się w Brzegu Już po raz szósty pasjonaci genealogii spotkają się na Zamku Piastów w Brzegu na Ogólnopolskiej Konferencji Genealogicznej. Wydarzenie rozpocznie się w piątek (20.09) i potrwa do niedzieli (22.09). Przez trzy dni historycy, archiwiści, bi ... » więcej 2019-09-17, godz. 17:00, Patronaty - polecamy IV Krajowy Kongres Sekretarzy w Warszawie Celem tego wydarzenia jest integracja środowiska sekretarzy, wymiana doświadczeń oraz debata wokół najbardziej aktualnych zagadnień oddziałujących na codzienną pracę kadr samorządowych. Mowa o Krajowym Kongresie Sekretarzy Jednostek Samor ... » więcej 2019-09-17, godz. 14:36, Patronaty - polecamy Rusza Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena – w programie osiem koncertów Już po raz 27. południe Polski świętować będzie fakt, że na zamku w Głogówku Ludwig van Beethoven tworzył V Symfonię, a goszczącemu go, głogóweckiemu hrabiemu Franciszkowi von Oppersdorff, dedykował IV Symfonię B-dur Op. 60. 27. Śląski Fe ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »