Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-07-04, 14:54 Autor: Paula Hołubowicz

Służby bezpieczeństwa drogowego zaprezentują się w sobotę na pikniku w Skorochowie

Piknik Bezpieczeństwa [fot. pixabay.com]
Piknik Bezpieczeństwa [fot. pixabay.com]
Piknik rozpocznie się o 10.00 i jego głównymi celem jest prewencyjne wpłynięcie na świadomość kierowców i uczestników ruchu drogowego poprzez pokazanie, jak ważne jest dbanie o właściwy stan techniczny pojazdów. Co istotne, udział w wydarzeniu wezmą służby, które na co dzień są bezpośrednio zaangażowane przy wypadkach drogowych. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Nysy oraz okolic.
Piknik odbędzie się na parkingu przy Ośrodku Rekreacyjnym w Skorochowie, nieopodal Jeziora Nyskiego i potrwa do godz. 14:00. Na ten dzień zaplanowano wiele atrakcji, będą m.in. gry i zabawy edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Uczestnicy będą mogli z bliska przyjrzeć się samochodom i motocyklom policyjnym, pojazdom inspekcyjnym oraz wozom strażackim.

Będą również prowadzone szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, ciekawscy z kolei będą mogli dowiedzieć się, jakie warunki trzeba spełnić, aby być zawodowym kierowcą lub by prowadzić działalność w zakresie transportu drogowego.

Organizatorami akcji są Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad z Oddziałem we Wrocławiu oraz Opolu. Dodajmy, że Radio Opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.
Piknik Bezpieczeństwa w Skorochowie

Zobacz także

2019-09-05, godz. 11:06, Patronaty - polecamy Gmina Tarnów Opolski zaprasza na Święto Plonów Jak nakazuje stary zwyczaj, z końcem żniw społeczność gminna spotyka się, aby podziękować naturze za plony i uczcić pracę rolników. Z tej okazji Gmina Tarnów Opolski zaprasza na Dożynki Gminne. Tegoroczne Święto Plonów odbędzie się w najb ... » więcej 2019-09-04, godz. 19:36, Patronaty - polecamy Ruszają 27. Europejskie Dni Dziedzictwa. Opolska inauguracja w MWO już w sobotę „Polski splot” - pod takim hasłem w najbliższą sobotę (07.09) zainaugurowane zostaną 27. Europejskie Dni Dziedzictwa. W ramach przedsięwzięcia przez dwa najbliższe weekendy września zaplanowano mnóstwo wydarzeń, podczas których będzie moż ... » więcej 2019-09-04, godz. 18:49, Patronaty - polecamy "Niepodległość odzyskiwana i tracona…” – projekt CMJW Biuro Programu „Niepodległa” ogłosiło wyniki naboru w ramach programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”. 119 podmiotów otrzyma łącznie 2 mln zł dotacji, wśród beneficjentów znalazło się Stowarzyszenie Przyjaciół Centralnego Muzeum J ... » więcej 2019-09-04, godz. 14:39, Patronaty - polecamy Podziękują za plony. Zaproszenie na dożynki gminne w Brynicy Wójt gminy Łubniany wraz z sołtysem oraz radą sołecką wsi Brynica zapraszają mieszkańców gminy oraz okolic na Dożynki Gminne, które odbędą się w najbliższy weekend (7-8.09) w Brynicy. » więcej 2019-09-04, godz. 12:28, Patronaty - polecamy Weź udział w IV Narodowym Dniu Mlecznej Fermy Ponad 1000 hodowców, producentów bydła mlecznego oraz specjalistów z sektora mleczarskiego spotka się w piątek (6.09) w Kombinacie Rolnym w Kietrzu. Wszystko po to, aby - jak co roku - móc wymienić się wiedzą i poznać nowinki ze świata ml ... » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »