Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-07-04, 14:54 Autor: Paula Hołubowicz

Służby bezpieczeństwa drogowego zaprezentują się w sobotę na pikniku w Skorochowie

Piknik Bezpieczeństwa [fot. pixabay.com]
Piknik Bezpieczeństwa [fot. pixabay.com]
Piknik rozpocznie się o 10.00 i jego głównymi celem jest prewencyjne wpłynięcie na świadomość kierowców i uczestników ruchu drogowego poprzez pokazanie, jak ważne jest dbanie o właściwy stan techniczny pojazdów. Co istotne, udział w wydarzeniu wezmą służby, które na co dzień są bezpośrednio zaangażowane przy wypadkach drogowych. Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Nysy oraz okolic.
Piknik odbędzie się na parkingu przy Ośrodku Rekreacyjnym w Skorochowie, nieopodal Jeziora Nyskiego i potrwa do godz. 14:00. Na ten dzień zaplanowano wiele atrakcji, będą m.in. gry i zabawy edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Uczestnicy będą mogli z bliska przyjrzeć się samochodom i motocyklom policyjnym, pojazdom inspekcyjnym oraz wozom strażackim.

Będą również prowadzone szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, ciekawscy z kolei będą mogli dowiedzieć się, jakie warunki trzeba spełnić, aby być zawodowym kierowcą lub by prowadzić działalność w zakresie transportu drogowego.

Organizatorami akcji są Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad z Oddziałem we Wrocławiu oraz Opolu. Dodajmy, że Radio Opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.
Piknik Bezpieczeństwa w Skorochowie

Zobacz także

2019-08-12, godz. 14:39, Patronaty - polecamy Głogówek koncertowo świętuje Heuriger Tanga instrumentalne oraz polska i francuska piosenka aktorska zabrzmią w najbliższą środę (14.08) w Głogówku. Artyści dzień później (15.08) wystąpią także w „Labie” na Wyspie Bolko w Opolu. Z kolei w niedzielę (18.08) kolejny koncert kam ... » więcej 2019-08-08, godz. 10:48, Patronaty - polecamy Reni Jusis i Michał Szpak gwiazdami tegorocznej edycji pikniku "Opole w rytmie natury" Władze Opola wraz z gminami Komprachcice i Turawa, poprzez muzykę, edukację i zabawę chcą zapoznać opolan z różnymi formami recyklingu. Trwa bowiem projekt 'Wspólna akcja segregacja' i z tej okazji 17 sierpnia (sobota) w Parku na osiedlu ... » więcej 2019-08-07, godz. 12:11, Patronaty - polecamy „Śląscy bohaterowie Polski” - weź udział w pikniku patriotycznym z okazji 100-lecia Powstań Śląskich! W tym roku obchodzimy setną rocznicę I Powstania Śląskiego. Z tej okazji, już 17 sierpnia (sobota) o godz. 15:00, na rynku w Rybniku odbędzie się piknik patriotyczny poświęcony pamięci powstaniom, które uważane są za jedne z najpiękniejsz ... » więcej 2019-08-05, godz. 12:28, Patronaty - polecamy Zaryzykuj i przyjdź po swoją karykaturę – przed nami VIII Polsko-Czeski Weekend Satyry i Karykatury nad Jeziorem Nyskim! „Polacy i Czesi na wywczasach nad Jeziorem Nyskim” - to temat przewodni tegorocznego, VIII Polsko-Czeskiego Weekendu Satyry i Karykatury. » więcej 2019-08-05, godz. 10:49, Patronaty - polecamy Wojewódzkie Dożynki Działkowe tym razem w Głuchołazach! Jak co roku, działkowcy z całego województwa opolskiego spotkają się, aby podziwiać, edukować i zachęcać innych nie działkowiczów do aktywnego spędzania czasu w swoim ogródku. Już 17 sierpnia w 'Muszli Leśnej' w Głuchołazach odbędą się po ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »