Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-07-02, 12:07 Autor: Paula Hołubowicz

Ścinanie, obalanie, okrzesywanie - w Bobrowej odbędą się XX Międzynarodowe Zawody Drwali

Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej [fot. Paweł Konieczny]
Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej [fot. Paweł Konieczny]
Najlepsi drwale w Europie powalczą w ten weekend (6-7.07) o tytuł mistrza Europy. Do Bobrowy w gminie Rudniki przyjadą zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Szwecji i Francji. Jak co roku zmagania rozpoczną się w sobotę na polu zrębowym w lesie, a potrwają do późnego wieczora w niedzielę.
Mistrzostwa od lat przyciągają drwali o największych umiejętnościach, są też przepustką do finału Mistrzostw Polski Drwali. Już pierwsza konkurencja - ścinanie i obalanie drzew na cel - będzie miała wpływ na to, który z zawodników zakwalifikuje się do Mistrzostw Polski.

Później zawody przeniosą się na plac rekreacyjno-sportowy w Bobrowie, gdzie drwale będą musieli wykazać się precyzją i skrupulatnością. Tam także w niedzielę (07.07) od godz. 10:00 do 16:00 będzie można oglądać zawodników w konkurencjach sprawnościowych.

Sporym zainteresowaniem podczas zawodów cieszy się konkurs, w którym przy pomocy pilarki drwale mogą wykazać się zdolnościami artystycznymi, tworząc rzeźby z drewna. Tradycyjnie rywalizacji towarzyszyć będą pokazy i konkursy z nagrodami dla widzów, zarówno dorosłych, jak i dzieci, a także koncerty i zabawy taneczne.

Jednak zaprezentowanie niezwykłych umiejętności drwali to nie jedyny cel zawodów. Ważne jest także promowanie bezpiecznego wykonywania pracy, dlatego impreza rozpocznie się wykładem inspektora Okręgowej Inspekcji Pracy w Opolu pt. "Bezpieczna praca drwala". Dopiero po nim zawodnicy chwycą za siekiery, piły i pójdą w las.

Dodajmy, że Radio Opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.

Plan zawodów

SOBOTA

XX Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej9:00 Zbiórka zawodników na boisku sportowym.
9:30 Wykład- prezentacja multimedialna inspektora Okręgowej Inspekcji Pracy w Opolu
nt. „Bezpieczna praca drwala”.
10:00 Konkurencje Międzynarodowych Zawodów Drwali i eliminacje do Mistrzostw Polski.
13:00 Poradnictwo z zakresu prawa pracy i przepisów bhp /stoisko OIP w Opolu.
15.00-17.00 "Kraina uśmiechu" - Konkursy i zabawy sprawnościowe dla dzieci.
19:00 OFICJALNE OTWARCIE ZAWODÓW.
20:00 Zabawa taneczna z zespołem TWO BOYS.
21:00 Koncert zespołu MARIOO.

NIEDZIELA

10:00 - 16:00 Konkurencje Międzynarodowych Zawodów Drwali i eliminacje
do Mistrzostw Polski na boisku w Bobrowej.
11:00 Porady prawne i techniczne /stoisko OIP w Opolu/ przekazywanie uczestnikom wydawnictw PIP z zakresu ochrony pracy.
15:00 - 17.00 "Kraina uśmiechu" - Konkursy i zabawy sprawnościowe dla dzieci.
17:00 OGŁOSZENIE WYNIKÓW, WRĘCZENIE NAGRÓD i ZAKOŃCZENIE ZAWODÓW.
19:00 Zabawa taneczna z zespołem TWO BOYS.

Zobacz także

2019-08-07, godz. 12:11, Patronaty - polecamy „Śląscy bohaterowie Polski” - weź udział w pikniku patriotycznym z okazji 100-lecia Powstań Śląskich! W tym roku obchodzimy setną rocznicę I Powstania Śląskiego. Z tej okazji, już 17 sierpnia (sobota) o godz. 15:00, na rynku w Rybniku odbędzie się piknik patriotyczny poświęcony pamięci powstaniom, które uważane są za jedne z najpiękniejsz ... » więcej 2019-08-05, godz. 12:28, Patronaty - polecamy Zaryzykuj i przyjdź po swoją karykaturę – przed nami VIII Polsko-Czeski Weekend Satyry i Karykatury nad Jeziorem Nyskim! „Polacy i Czesi na wywczasach nad Jeziorem Nyskim” - to temat przewodni tegorocznego, VIII Polsko-Czeskiego Weekendu Satyry i Karykatury. » więcej 2019-08-05, godz. 10:49, Patronaty - polecamy Wojewódzkie Dożynki Działkowe tym razem w Głuchołazach! Jak co roku, działkowcy z całego województwa opolskiego spotkają się, aby podziwiać, edukować i zachęcać innych nie działkowiczów do aktywnego spędzania czasu w swoim ogródku. Już 17 sierpnia w 'Muszli Leśnej' w Głuchołazach odbędą się po ... » więcej 2019-08-02, godz. 12:27, Patronaty - polecamy Czas na 30. Jubileuszowy Międzynarodowy Kurs Muzyczny oraz XIII Festiwal „Śląskie Lato Muzyczne” – poznaj harmonogram koncertów! Sierpień na Opolszczyźnie zapowiada się pełen muzyki - to wszystko dzięki przedstawicielom Towarzystwa Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Jerzego Hellera, którzy zapraszają na tegoroczny Kurs Muzyczny dla młodzieży z Polski oraz zagra ... » więcej 2019-08-01, godz. 12:22, Patronaty - polecamy Centrum Opola znów zapełni się artystami – przed nami II Festiwal Zdarzeń Artystycznych OpenOpole! Festiwal Zdarzeń Artystycznych OpenOpole to spora dawka pozytywnych niespodzianek dla napotkanych w mieście mieszkańców. Artyści będą „zaczepiać” widzów na ulicy, zapraszając do wspólnych działań kulturalnych, prowokując tym samym do głęb ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »