Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-07-09, 10:44 Autor: Paula Hołubowicz

Niebo pełne balonów - przed nami VII Aeropiknik nad Zalewem Paczkowskim

Balony na paczkowskim niebie od piątku do niedzieli – też tam będziemy! [fot. pixabay.com/pl/]
Balony na paczkowskim niebie od piątku do niedzieli – też tam będziemy! [fot. pixabay.com/pl/]
Setki balonów wzbiją się w paczkowskie niebo w weekend 26-28 lipca. Wszystko za sprawą organizowanego tam po raz siódmy AeroPikniku. Tradycyjnie impreza odbędzie się nad Zalewem Paczkowskim w Kozielnie i będzie połączona z "O-polskim Świętem Kawki", w ramach którego organizatorzy przewidują wiele występów artystycznych. W tym roku uczestnicy pikniku będą się bawić przy muzyce disco polo. Wystąpią takie gwiazdy, jak ŁOBUZY czy CZADOMAN.
AeroPiknik to impreza organizowana od 2013 r. Z roku na rok kolorowych statków na paczkowskim niebie pojawia się coraz więcej. Specyfika tej ziemi i związany z nią poziom trudności czynią imprezę wyjątkową w skali kraju.

Oficjalne otwarcie Balonowego Pucharu zaplanowano na piątek na godz. 19:00, zaraz po nim odbędą się pierwsze loty sportowe. Kolejne etapy rywalizacji zaplanowano na sobotę i niedzielę na godz. 6:00 i 18:00. Codziennie VII Aeropiknikowi Balonowemu towarzyszyć będą pokazy pt. "Loty na uwięzi" w wykonaniu Klubu Sportów Balonowych we Wrocławiu. Wydarzeniem towarzyszącym imprezie będzie V rajd Nordic Walking Paczków – Kozielno (27 lipca, godz. 9:00).

Niedziela natomiast to "O-polskie Święto Kawki". Pomysł zorganizowania takiej imprezy zrodził się w nawiązaniu do legendy o paczkowskich kawkach. W tym roku kontynuowany będzie projekt pt. "Z kawką w tle", w ramach którego zorganizowany będzie wakacyjny plener rysunkowo-malarski dla dzieci, przyjedzie również wesołe miasteczko. Około godz. 16:00 rozpoczną się koncerty takich zespołów jak: Ale Babki Plus, Dziewietliczanki oraz Sami Swoi, a na koniec zagra gwiazda wieczoru - Czadoman.

Organizatorami imprezy są Burmistrz Gminy Paczków, Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Klub Sportów Balonowych we Wrocławiu, a Radio opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.
VII Aeropiknik nad Zalewem Paczkowskim

Zobacz także

2019-09-03, godz. 17:10, Patronaty - polecamy Narodowe Czytanie także w Opolu. Przyjdź w sobotę przed MBP! Po raz ósmy w wybranych miastach Polski, także w Opolu odbędzie się akcja Narodowego Czytania. Tym razem lekturą będą wybrane nowele polskie stanowiące kanon polskiej literatury. Czytanie rozpocznie się w najbliższą sobotę (07.09) o godz. ... » więcej 2019-09-03, godz. 13:52, Patronaty - polecamy "Zamczysko" już od piątku. Zobacz, kto wystąpi i przyjedź do Dąbrowy! Pierwszy piątek i sobota września to czas, który fani piosenki poetyckiej zmierzają do Dąbrowy koło Opola. To tam na scenie plenerowej parku zamkowego odbywają się Dąbrowskie Spotkania z Poezją Śpiewaną „Zamczysko”. W tym roku wystąpi 12 ... » więcej 2019-09-03, godz. 12:57, Patronaty - polecamy XIX Opolskie Dni Osób Niepełnosprawnych od czwartku Impreza ta ma zmobilizować osoby z niepełnosprawnościami do wyjścia z przysłowiowych czterech ścian, zachęcić do wspólnej integracji, spotkania, zabawy. Mowa o Opolskich Dniach Osób Niepełnosprawnych, które już po raz 19. odbędą się w Opo ... » więcej 2019-09-03, godz. 11:24, Patronaty - polecamy II Kongres Żeglugi Śródlądowej 'W stronę korzyści' - pod takim hasłem 17 września rozpocznie się w Opolu II Kongres Żeglugi Śródlądowej. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele rządu, świata nauki i biznesu. Spotkanie jest kontynuacją pierwszego kongresu z roku 2018, ... » więcej 2019-09-02, godz. 22:41, Patronaty - polecamy Wrzesień w WBP - zobacz, co szykuje biblioteka! Wernisaż „Nasz świat wyobraźni”, czyli wystawa prac pacjentów Samodzielnego Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie w Branicach oraz Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Neuropsychiatrycznego w Galerii WuBePe, którą będzie moż ... » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »