Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-07-09, 10:44 Autor: Paula Hołubowicz

Niebo pełne balonów - przed nami VII Aeropiknik nad Zalewem Paczkowskim

Balony na paczkowskim niebie od piątku do niedzieli – też tam będziemy! [fot. pixabay.com/pl/]
Balony na paczkowskim niebie od piątku do niedzieli – też tam będziemy! [fot. pixabay.com/pl/]
Setki balonów wzbiją się w paczkowskie niebo w weekend 26-28 lipca. Wszystko za sprawą organizowanego tam po raz siódmy AeroPikniku. Tradycyjnie impreza odbędzie się nad Zalewem Paczkowskim w Kozielnie i będzie połączona z "O-polskim Świętem Kawki", w ramach którego organizatorzy przewidują wiele występów artystycznych. W tym roku uczestnicy pikniku będą się bawić przy muzyce disco polo. Wystąpią takie gwiazdy, jak ŁOBUZY czy CZADOMAN.
AeroPiknik to impreza organizowana od 2013 r. Z roku na rok kolorowych statków na paczkowskim niebie pojawia się coraz więcej. Specyfika tej ziemi i związany z nią poziom trudności czynią imprezę wyjątkową w skali kraju.

Oficjalne otwarcie Balonowego Pucharu zaplanowano na piątek na godz. 19:00, zaraz po nim odbędą się pierwsze loty sportowe. Kolejne etapy rywalizacji zaplanowano na sobotę i niedzielę na godz. 6:00 i 18:00. Codziennie VII Aeropiknikowi Balonowemu towarzyszyć będą pokazy pt. "Loty na uwięzi" w wykonaniu Klubu Sportów Balonowych we Wrocławiu. Wydarzeniem towarzyszącym imprezie będzie V rajd Nordic Walking Paczków – Kozielno (27 lipca, godz. 9:00).

Niedziela natomiast to "O-polskie Święto Kawki". Pomysł zorganizowania takiej imprezy zrodził się w nawiązaniu do legendy o paczkowskich kawkach. W tym roku kontynuowany będzie projekt pt. "Z kawką w tle", w ramach którego zorganizowany będzie wakacyjny plener rysunkowo-malarski dla dzieci, przyjedzie również wesołe miasteczko. Około godz. 16:00 rozpoczną się koncerty takich zespołów jak: Ale Babki Plus, Dziewietliczanki oraz Sami Swoi, a na koniec zagra gwiazda wieczoru - Czadoman.

Organizatorami imprezy są Burmistrz Gminy Paczków, Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Klub Sportów Balonowych we Wrocławiu, a Radio opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.
VII Aeropiknik nad Zalewem Paczkowskim

Zobacz także

2019-08-05, godz. 10:49, Patronaty - polecamy Wojewódzkie Dożynki Działkowe tym razem w Głuchołazach! Jak co roku, działkowcy z całego województwa opolskiego spotkają się, aby podziwiać, edukować i zachęcać innych nie działkowiczów do aktywnego spędzania czasu w swoim ogródku. Już 17 sierpnia w 'Muszli Leśnej' w Głuchołazach odbędą się po ... » więcej 2019-08-02, godz. 12:27, Patronaty - polecamy Czas na 30. Jubileuszowy Międzynarodowy Kurs Muzyczny oraz XIII Festiwal „Śląskie Lato Muzyczne” – poznaj harmonogram koncertów! Sierpień na Opolszczyźnie zapowiada się pełen muzyki - to wszystko dzięki przedstawicielom Towarzystwa Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Jerzego Hellera, którzy zapraszają na tegoroczny Kurs Muzyczny dla młodzieży z Polski oraz zagra ... » więcej 2019-08-01, godz. 12:22, Patronaty - polecamy Centrum Opola znów zapełni się artystami – przed nami II Festiwal Zdarzeń Artystycznych OpenOpole! Festiwal Zdarzeń Artystycznych OpenOpole to spora dawka pozytywnych niespodzianek dla napotkanych w mieście mieszkańców. Artyści będą „zaczepiać” widzów na ulicy, zapraszając do wspólnych działań kulturalnych, prowokując tym samym do głęb ... » więcej 2019-07-29, godz. 14:03, Patronaty - polecamy Przed nami festynowy weekend – czas na Dni Dzielnicy Czarnowąsy! Jak co roku, w pierwszym tygodniu sierpnia, Rada Dzielnicy Czarnowąsy zaprasza na festyn dla mieszkańców swojej dzielnicy oraz wszystkich mieszkańców Opola, którzy lubią dobrą zabawę, a także chcą miło spędzić czas z przyjaciółmi i sąsiad ... » więcej 2019-07-29, godz. 13:24, Patronaty - polecamy Przed nami dwudniowa uczta multimedialna – zbliża się Nokta Festival 2019! Nadchodzi coroczny przegląd twórczości z pogranicza sztuki multimedialnej i nowych technologii. Nokta Studio wraz z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Opolskiego zapraszają na dwudniowy festiwal konfrontacji audiowizualnych, którego głównym za ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »