Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-06-26, 14:42 Autor: Paula Hołubowicz

Już niebawem ruszy budowa kolejnego Mini Miasteczka

6. edycja projektu Mini Miasto [fot. Ewelina Laxy]
6. edycja projektu Mini Miasto [fot. Ewelina Laxy]
Już po raz szósty Mini Miasto powstaje przy Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
Już po raz szósty Mini Miasto powstaje przy Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Opolu [fot. Katarzyna Zawadzka]
6. edycja projektu Mini Miasto [fot. Ewelina Laxy]
6. edycja projektu Mini Miasto [fot. Ewelina Laxy]
Raszowa ponownie zamieni się w osadę małych "dorosłych" ludzi. 1 lipca dzieci z całej Polski rozpoczną tam budowę miasteczka, poznając przy tym ciekawe zawody, a także ucząc się samodzielności i zasad demokracji. Budowa potrwa do 5 lipca. To już siódma edycja wydarzenia, które odbędzie się na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Raszowej.
Mini Misteczko to przede wszystkim międzynarodowy obóz letni, przeznaczony dla dzieci, które są absolwentami klas 1-5. W trakcie jego trwania dzieci wcielają się w różne zawody, kreują swoje otoczenie według własnych potrzeb i zainteresowań. Oczywiście wszystko odbywa się pod czujnym okiem opiekunów i wolontariuszy.

Co ważne, Mini Miasteczko składa się z elementów świata dorosłych urozmaiconych kreatywnymi i wyjątkowymi pomysłami dzieci, co przynosi zaskakujące efekty. Projekt realizowany jest dwujęzycznie i uczestniczyć w nim będą oprócz dzieci z Górnego Śląska również uczniowie z Niemiec, Rumunii i innych krajów europejskich. W sumie udział weźmie 180 dzieci.

W ostatni dzień trwania warsztatów, miasteczko zostanie o godz. 15:00 uroczyście otwarte dla osób dorosłych, rodziców dzieci i zaproszonych gości. Podczas otwarcia Mini Miasta, dzieci zaprezentują efekty swojej pięciodniowej pracy.

Organizatorem obozu jest Stowarzyszenie Pro Liberis Silesiae i odbywa się ono w ramach projektu „Mini Miasto-Klein Raschau”. Radio Opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.

Zobacz także

2019-07-23, godz. 09:26, Patronaty - polecamy Znów poleje się woda – zbliża się XIX Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej Wasserball 2019! Wasserball to trudna konkurencja polegająca na umiejętnym operowaniu piłką unoszoną nad rzeką strumieniem wody ze strażackiego węża. Przeważnie mokrzy są nie tylko strażacy, ale także publiczność, zatem impreza ma swoisty klimat i dużo ur ... » więcej 2019-07-18, godz. 16:12, Patronaty - polecamy II Letnia Szkółka Muzyczna w Głogówku Warsztaty wokalno-sceniczne, warsztat gospel, lekcje z emisji głosu, zabawy umuzykalniające, warsztat autoprezentacji, do tego wspólna zabawa, wieczór talentów, a na zakończenie Koncert Uwielbienia - bogato zapowiada się program II Letnie ... » więcej 2019-07-18, godz. 12:20, Patronaty - polecamy Przed nami Dni Olesna 2019 – poznaj program wydarzeń! Burmistrz Olesna po raz kolejny zaprasza na wspólne świętowanie z okazji dni miasta. W programie m.in.: koncert Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów, występ Marcina Dańca, koncert Kwartetu Bojowego z Michałem Gaszem, koncert oleskie ... » więcej 2019-07-18, godz. 10:47, Patronaty - polecamy Festiwal Opolskich Smaków w tym roku na pl. Kopernika Idea slow life będzie tematem przewodnim Festiwalu Opolskich Smaków. Najsmaczniejszy festiwal w stolicy regionu zacznie się w sobotę (27.07). Tradycyjnie pojawią się domki z pysznościami, nie zabraknie warsztatów kulinarnych, degustacji, ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:12, Patronaty - polecamy Muzyka alternatywna w szczerym polu, a do tego wyjątkowa atmosfera. "Tarnogranie" już 10 sierpnia! Już po raz czwarty w Tarnowcu - niewielkiej miejscowości w gminie Lubsza, ok. 20 km od Brzegu - odbędzie się Festiwal Zespołów Muzyki Alternatywnej „Tarnogranie”. Festiwal ten to dowód na to, że na wsi, w szczerym polu można postawić scen ... » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »