Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-06-26, 11:29 Autor: Paula Hołubowicz

Wystawy, warsztaty czy panele seminaryjne. To część atrakcji podczas tegorocznych obchodów Światowego Dnia Architektury w Opolu

Pawilon projektu AVERS/REVERS. Światowy Dzień Architektury 2019 [materiały organizatora]
Pawilon projektu AVERS/REVERS. Światowy Dzień Architektury 2019 [materiały organizatora]
Obchody światowego dnia architektury w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Obchody światowego dnia architektury w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Dyskusja otwarta w ramach Światowego Dnia Architektury [fot. Daria Placek]
Dyskusja otwarta w ramach Światowego Dnia Architektury [fot. Daria Placek]
Już w najbliższy piątek (28.06) Opolska Okręgowa Izba Architektów RP
zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniach towarzyszących Światowemu Dniu Architektury. W ramach wydarzenia zaplanowano warsztaty z dziećmi i młodzieżą, liczne seminaria i pokazy a całość uświetni występ Jana Karpiela Bułecki z przyjaciółmi. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
Tegoroczne święto architektury odbędzie się pod hasłem "EkoArchitektura" i zgodnie z tą tematyką na oczach widzów zostanie wybudowany pawilon, a właściwie to kilka pawilonów. Dwie ekipy, AVERS/REVERS i ekoSTRUKTURA będą odpowiadać za tegoroczne projekty pawilonów. Budowle staną na Placu Wolności i wszyscy pasjonaci architektury i nie tylko zaproszeni są do śledzenia całego procesu ich powstawania. Początek o godz. 12.00.

O godz. 12.00 rozpocznie się również cześć edukacyjna imprezy, będzie można m.in. podziwiać plenerowe wystawy obrazów czy wziąć udział w panelach seminaryjnych. Dla dzieci natomiast przygotowano warsztaty plastyczne, gry i zabawy, tak więc i najmłodszy uczestnik znajdzie w tym dniu coś dla siebie.

Całość wydarzenia ubarwi występ kapeli Jana Karpiela Bułecki z Zakopanego, który sam będąc twórczym architektem zaprezentuje z przyjaciółmi muzykę gór.

Wszystkie wydarzenia towarzyszące temu dniu odbywać się będą na Placu Wolności oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Impreza potrwa od 12.00 do 23.00 i na tę godzinę przewidziano iluminację pawilonów. Dodajmy, że Radio Opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.
Plakat opole ŚDA 2019

Zobacz także

2019-07-23, godz. 09:26, Patronaty - polecamy Znów poleje się woda – zbliża się XIX Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej Wasserball 2019! Wasserball to trudna konkurencja polegająca na umiejętnym operowaniu piłką unoszoną nad rzeką strumieniem wody ze strażackiego węża. Przeważnie mokrzy są nie tylko strażacy, ale także publiczność, zatem impreza ma swoisty klimat i dużo ur ... » więcej 2019-07-18, godz. 16:12, Patronaty - polecamy II Letnia Szkółka Muzyczna w Głogówku Warsztaty wokalno-sceniczne, warsztat gospel, lekcje z emisji głosu, zabawy umuzykalniające, warsztat autoprezentacji, do tego wspólna zabawa, wieczór talentów, a na zakończenie Koncert Uwielbienia - bogato zapowiada się program II Letnie ... » więcej 2019-07-18, godz. 12:20, Patronaty - polecamy Przed nami Dni Olesna 2019 – poznaj program wydarzeń! Burmistrz Olesna po raz kolejny zaprasza na wspólne świętowanie z okazji dni miasta. W programie m.in.: koncert Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów, występ Marcina Dańca, koncert Kwartetu Bojowego z Michałem Gaszem, koncert oleskie ... » więcej 2019-07-18, godz. 10:47, Patronaty - polecamy Festiwal Opolskich Smaków w tym roku na pl. Kopernika Idea slow life będzie tematem przewodnim Festiwalu Opolskich Smaków. Najsmaczniejszy festiwal w stolicy regionu zacznie się w sobotę (27.07). Tradycyjnie pojawią się domki z pysznościami, nie zabraknie warsztatów kulinarnych, degustacji, ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:12, Patronaty - polecamy Muzyka alternatywna w szczerym polu, a do tego wyjątkowa atmosfera. "Tarnogranie" już 10 sierpnia! Już po raz czwarty w Tarnowcu - niewielkiej miejscowości w gminie Lubsza, ok. 20 km od Brzegu - odbędzie się Festiwal Zespołów Muzyki Alternatywnej „Tarnogranie”. Festiwal ten to dowód na to, że na wsi, w szczerym polu można postawić scen ... » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »