Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-06-11, 15:24 Autor: Agnieszka Lubczańska

Filharmonia kończy sezon koncertem znakomitego skrzypka

Jakub Jakowicz [fot. Maciej Mulawa, materiały prasowe Filharmonii Opolskiej]
Jakub Jakowicz [fot. Maciej Mulawa, materiały prasowe Filharmonii Opolskiej]
Opolska filharmonia kończy 67. Sezon Artystyczny. Z tej okazji w najbliższy piątek (14.06) zaprasza na koncert. Jako solista wystąpi jeden z najlepszych polskich skrzypków - Jakub Jakowicz, a orkiestrą podyryguje Przemysław Neumann. W programie „Uwertura fantastyczna Bajka. Opowieść zimowa” Stanisława Moniuszki, II Koncert skrzypcowy D-dur op. 16 Emila Młynarskiego oraz Sergiusza Rachmaninowa II Symfonia e-moll op. 27.
Skrzypek Jakub Jakowicz koncertuje od 11 roku życia. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Był ostatnim uczniem jednego z twórców polskiej szkoły skrzypcowej, prof. Tadeusza Wrońskiego. Grał ze wszystkimi czołowymi polskimi orkiestrami, a także występował jako solista z wieloma renomowanymi orkiestrami na całym świecie. Jako kameralista od lat tworzy duet skrzypcowy z ojcem, Krzysztofem. To on nauczył go gry na skrzypcach. Jest również związany z dwoma kwartetami smyczkowymi.

Artysta ma na koncie wiele nagród, m.in. w zeszłym roku w uznaniu za wybitny wkład w upowszechnienie muzyki Witolda Lutosławskiego, został uhonorowany Medalem 100-lecia urodzin kompozytora, przyznawanym przez Towarzystwa im. Witolda Lutosławskiego. Więcej o Jakubie Jakimowiczu można przeczytać na stronie internetowej filharmonii tu: Filharmonia Opolska.

Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Ostatnie bilety dostępne w kasie. Można je także nabyć poprzez stronę Filharmonii Opolskiej.

Radio Opole jest patronem medialnym 67. sezonu artystycznego Filharmonii Opolskiej.

Zobacz także

2019-07-03, godz. 13:10, Patronaty - polecamy Wakacyjna zumba w opolskim amfiteatrze – poznaj terminy spotkań! Już piąty rok rzędu zumba zawładnie opolskim amfiteatrem podczas wakacji. W tym roku zaplanowano trzy spotkania, podczas których wszyscy chętni mieszkańcy Opola i okolic będą mogli wziąć udział w nieodpłatnych zajęciach zumby. » więcej 2019-07-03, godz. 12:45, Patronaty - polecamy Czas na ludowe świętowanie – zbliża się turniej „Złota Kosa” 2019 Wójt Gminy Łambinowice, Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Lasocice i Piątkowice, mieszkańcy sołectwa Piątkowice oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Łambinowicach zapraszają do udziału w XIX Turnieju Żniwowania Metodami Tradycyjnymi ... » więcej 2019-07-03, godz. 11:29, Patronaty - polecamy Ofiarom należy się pamięć – poznaj szczegóły opolskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu Opolski Urząd Wojewódzki po raz kolejny zaprasza wszystkich mieszkańców województwa na opolskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP na Wołyniu. » więcej 2019-07-03, godz. 10:48, Patronaty - polecamy To już 110 lat! Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chudoby zaprasza na swój jubileusz Rok 1909 był szczególny dla mieszkańców Chudoby. Wtedy to, ówczesny proboszcz parafii założył Orkiestrę Dętą Chudoby. W tym roku mija 110 lat od tego wydarzenia, a orkiestra nadal gra. Z tej okazji muzycy zapraszają wszystkich na swoje ur ... » więcej 2019-07-02, godz. 12:07, Patronaty - polecamy Ścinanie, obalanie, okrzesywanie - w Bobrowej odbędą się XX Międzynarodowe Zawody Drwali Najlepsi drwale w Europie powalczą w ten weekend (6-7.07) o tytuł mistrza Europy. Do Bobrowy w gminie Rudniki przyjadą zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Szwecji i Francji. Jak co roku zmagania rozpoczną się w sobotę na polu zr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »