Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-05-23, 14:41 Autor: Paula Hołubowicz

IV edycja Blade Cup. Ice Cross dla dzieci już w sobotę!

IV edycja Blade Cup. Ice Cross dla dzieci [materiały organizatora]
IV edycja Blade Cup. Ice Cross dla dzieci [materiały organizatora]
IV edycja Blade Cup. Ice Cross dla dzieci [materiały organizatora]
IV edycja Blade Cup. Ice Cross dla dzieci [materiały organizatora]
IV edycja Blade Cup. Ice Cross dla dzieci [materiały organizatora]
IV edycja Blade Cup. Ice Cross dla dzieci [materiały organizatora]
To będzie mocne zakończenie sezonu w Toropolu. Po raz czwarty nieustraszeni młodzi sportowcy z całej Polski ścigać się będą w zawodach sportowych na lodzie. Ice cross to nic innego, jak wyścigi na łyżwach po torze z przeszkodami ustawionymi na lodowisku. Do rywalizacji staną zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, jedyny warunek - nie można mieć więcej jak 16 lat. Zawody odbędą się w sobotę (25.05) na sztucznym lodowisku Toropol przy ul. Barlickiego. Początek o godz. 14:00 (kwalifikacje), finał przewidywany jest na godz. 17.00.
Do rywalizacji staną hokeiści z przedszkoli i szkół podstawowych w wieku od 5 do 16 lat. W grupie tej będą zarówno dziewczęta, jak i chłopcy. Młodzi zawodnicy podczas startów będą podzieleni na cztery kategorie wiekowe, a w każdej planuje się przyjąć 32 zawodników. Uczestnicy wystąpią w następujących kategoriach wiekowych:
  • FAST (roczniki 2003 i 2004) - zapisy w trakcie.
  • SPEED UP (2005 i 2006) - zapisy w trakcie
  • QUICK (2009, 2008, 2007) - BRAK WOLNYCH MIEJSC!
  • MINI (2010 i młodsi) - BRAK WOLNYCH MIEJSC!
Jednym z celów zawodów jest rozwój ice crossu i ice cross downhillu oraz umacnianie pozycji Opola jako polskiej stolicy tego sportu. Tego typu zawody pomagają również w poszukiwaniu młodych talentów, które w przyszłości będą reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej w tej dyscyplinie. Takie zawody to okazja do przygotowania się do ewentualnego startu w ice cross downhillu, gdzie rywalizacja odbywa się dodatkowo na specjalnym torze zjazdowym.

Impreza rozpoczyna się od kwalifikacji. Na początku zawodnik pokonuje tor przeszkód samodzielnie z pomiarem czasowym - na podstawie wyników zawodnicy będą dobierani do wyścigów czwórkami. To właśnie biegi w czwórkach ustalą ostateczną klasyfikację w zawodach. Ogólna zasada jest prosta: kto pierwszy, ten lepszy!

Podobnie jak w poprzednich latach, organizatorem imprezy jest Fundacja POLSKI ICE CROSS, która we współpracy z międzynarodową federacją ATSX (federacja ta organizuje takie imprezy jak: ice cross downhill Rider Cup czy Red Bull Crashed Ice) tworzy całe przedsięwzięcie, budując sukcesywnie rangę zawodów Blade Cup w Opolu.

Dodajmy, że Radio Opole od początku patronuje temu wydarzeniu i tym razem również objęło zawody w ice crossie patronatem medialnym.

Plan zawodów

9:30:00 Treningi, jazda na czas.
17:00- 19:30 Część wyścigowa.
19:30 Wręczenie trofeów, medali pamiątkowych dla wszystkich.
Plakat-icecross-2019-www

Zobacz także

2020-07-03, godz. 15:25, Patronaty - polecamy Pompki, mostki i brzuszki są im niestraszne. Zlot Kalisteników już w sobotę w Opolu 1238 pompek w jednej serii nie schodząc z podporu na ziemię - czy to możliwe? Jest człowiek, który to potrafi i będzie jednym z uczestników Zlotu Kalisteników. Wydarzenie z okazji otwarcia sezonu letniego treningów kalisteniki i street workoutu… » więcej 2020-07-03, godz. 14:02, Patronaty - polecamy Zobacz, co WBP proponuje w lipcu! Cztery spotkania i trzy wystawy proponuje w lipcu Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu. Nowością jest, że po okresie zaprzestania organizowania spotkań autorskich bezpośrednio w siedzibie biblioteki, w trzech z nich będzie można uczestniczyć… » więcej 2020-07-02, godz. 16:25, Patronaty - polecamy DJ BRK i ekipa NOKTA Festival 9 lipca w Studiu M im. SBB - zobaczcie transmisję! Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich DJ’ów i producentów muzycznych, a także raper i wokalista - DJ BRK w czwartek 9 lipca wystąpi w Studiu M im. SBB. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00, bez udziału publiczności, ale będzie w całości… » więcej 2020-06-29, godz. 14:24, Patronaty - polecamy Detektyw Literacki na tropie... - kolejne spotkanie z Jackiem Podsiadło już we wtorek „Detektyw literacki na tropie…” - to kolejne internetowe spotkanie z Jackiem Podsiadło, na które w najbliższy wtorek (30.06) zaprasza MBP w Opolu. Początek o godz. 19:00 na profilu facebookowym biblioteki. » więcej 2020-06-29, godz. 11:11, Patronaty - polecamy Fakty i mity dotyczące jedzenia owoców tematem "Środy z profilaktyką" - akcji NFZ Każda środa w 2020 r. jest w Narodowym Funduszu Zdrowia dniem edukacji zdrowotnej pacjenta. Z uwagi na epidemię, działania Opolskiego Oddziału NFZ w ramach akcji „Środy z profilaktyką”, ograniczają się do edukacji w opolskich mediach. Otyłość… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »