Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-05-23, 14:41 Autor: Paula Hołubowicz

IV edycja Blade Cup. Ice Cross dla dzieci już w sobotę!

IV edycja Blade Cup. Ice Cross dla dzieci [materiały organizatora]
IV edycja Blade Cup. Ice Cross dla dzieci [materiały organizatora]
IV edycja Blade Cup. Ice Cross dla dzieci [materiały organizatora]
IV edycja Blade Cup. Ice Cross dla dzieci [materiały organizatora]
IV edycja Blade Cup. Ice Cross dla dzieci [materiały organizatora]
IV edycja Blade Cup. Ice Cross dla dzieci [materiały organizatora]
To będzie mocne zakończenie sezonu w Toropolu. Po raz czwarty nieustraszeni młodzi sportowcy z całej Polski ścigać się będą w zawodach sportowych na lodzie. Ice cross to nic innego, jak wyścigi na łyżwach po torze z przeszkodami ustawionymi na lodowisku. Do rywalizacji staną zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, jedyny warunek - nie można mieć więcej jak 16 lat. Zawody odbędą się w sobotę (25.05) na sztucznym lodowisku Toropol przy ul. Barlickiego. Początek o godz. 14:00 (kwalifikacje), finał przewidywany jest na godz. 17.00.
Do rywalizacji staną hokeiści z przedszkoli i szkół podstawowych w wieku od 5 do 16 lat. W grupie tej będą zarówno dziewczęta, jak i chłopcy. Młodzi zawodnicy podczas startów będą podzieleni na cztery kategorie wiekowe, a w każdej planuje się przyjąć 32 zawodników. Uczestnicy wystąpią w następujących kategoriach wiekowych:
  • FAST (roczniki 2003 i 2004) - zapisy w trakcie.
  • SPEED UP (2005 i 2006) - zapisy w trakcie
  • QUICK (2009, 2008, 2007) - BRAK WOLNYCH MIEJSC!
  • MINI (2010 i młodsi) - BRAK WOLNYCH MIEJSC!
Jednym z celów zawodów jest rozwój ice crossu i ice cross downhillu oraz umacnianie pozycji Opola jako polskiej stolicy tego sportu. Tego typu zawody pomagają również w poszukiwaniu młodych talentów, które w przyszłości będą reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej w tej dyscyplinie. Takie zawody to okazja do przygotowania się do ewentualnego startu w ice cross downhillu, gdzie rywalizacja odbywa się dodatkowo na specjalnym torze zjazdowym.

Impreza rozpoczyna się od kwalifikacji. Na początku zawodnik pokonuje tor przeszkód samodzielnie z pomiarem czasowym - na podstawie wyników zawodnicy będą dobierani do wyścigów czwórkami. To właśnie biegi w czwórkach ustalą ostateczną klasyfikację w zawodach. Ogólna zasada jest prosta: kto pierwszy, ten lepszy!

Podobnie jak w poprzednich latach, organizatorem imprezy jest Fundacja POLSKI ICE CROSS, która we współpracy z międzynarodową federacją ATSX (federacja ta organizuje takie imprezy jak: ice cross downhill Rider Cup czy Red Bull Crashed Ice) tworzy całe przedsięwzięcie, budując sukcesywnie rangę zawodów Blade Cup w Opolu.

Dodajmy, że Radio Opole od początku patronuje temu wydarzeniu i tym razem również objęło zawody w ice crossie patronatem medialnym.

Plan zawodów

9:30:00 Treningi, jazda na czas.
17:00- 19:30 Część wyścigowa.
19:30 Wręczenie trofeów, medali pamiątkowych dla wszystkich.
Plakat-icecross-2019-www

Zobacz także

2019-06-18, godz. 15:05, Patronaty - polecamy Opolski Festiwal Skoków już w ten weekend Opolem ponownie rządzić będą skoki wzwyż. Już po raz 14. w mieście odbędzie się Opolski Festiwal Skoków. Na Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków zaprezentują się najlepsi lekkoatleci w całej Europie, którzy z pewnością d ... » więcej 2019-06-18, godz. 13:56, Patronaty - polecamy Odwiedź w niedzielę „Miasteczko Ekologiczne” w Opolu Już w najbliższą niedzielę (23.06) skwer przy Placu Wolności w Opolu zamieni się w „Miasteczko ekologiczne”. Festyn rozpocznie się o godz. 13:00 i potrwa do 20:00. Będzie w całości poświęcony edukacji dotyczącej selektywnej zbiórki odpadó ... » więcej 2019-06-18, godz. 13:49, Patronaty - polecamy Święto Głogówka już w ten weekend W najbliższy weekend Głogówek zaprasza mieszkańców oraz turystów na święto gminy. Przygotowano atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Będzie też akcent sportowy - w sobotę (22.06) wystartuje XIX bieg pod hasłem 'Biegaj z nami - Gło ... » więcej 2019-06-18, godz. 12:40, Patronaty - polecamy After Party na Małym Rynku w Opolu już w sobotę! Klubowe brzmienia opanują w sobotę (22.06) Mały Rynek w Opolu. 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki przeszedł do historii, a przed nami After Party. Już po raz piąty impreza zakończy festiwalową zabawę w mieście i tradycyjnie będzie to ... » więcej 2019-06-18, godz. 12:03, Patronaty - polecamy Kluczbork świętuje od piątku do soboty - zobacz, kto wystąpi! Enej, Doda, Danzel oraz TEDE - to artyści, których koncertów będzie można posłuchać podczas Dni Kluczborka. Scena tradycyjnie rozstawiona będzie na stadionie dawnego KKS-u Kluczbork przy ul. Sportowej 1. Świętowanie potrwa od piątku (21.0 ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »