Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-02-19, 11:19 Autor: Agnieszka Lubczańska

Nowa wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej

Jedna z prac Alex Urban pt. "Nauki" (2017) [fot. materiały nadesłane przez GSW w Opolu]
Jedna z prac Alex Urban pt. "Nauki" (2017) [fot. materiały nadesłane przez GSW w Opolu]
Naturalistyczny koszmar nadużyć, seksizmu oraz społecznych i internetowych patologii, a wszystko… w baśniowo-kolorowym sztafażu, w krainie zapełnionej przez dzieci, księżniczki i postaci z kreskówek. To opis wystawy „Smoła”, którą będzie można oglądać do 24 marca w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Jej autorką jest absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych - Alex Urban. Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek (22.02). Początek o godz. 18:00.
Uwaga, wystawa przeznaczona dla widzów powyżej 16 roku życia. Galeria informuje, że ekspozycja może zawierać treści negatywnie wpływające na wrażliwego odbiorcę.

W estetyce surrealizmu, horroru i fantastycznego kiczu artystka sięga do sfery poważnej krytyki społecznej. Jak czytamy na stronie galerii: „Mimo że obrazy pełne są potwornych postaci, Alex Urban nie interesują potworności cielesne, ale potworności umysłowe. Deformacje zewnętrzne – podobnie jak w sztuce wieków średnich – to niemal zawsze symptom zwyrodnień wewnętrznych, nieokiełznanej skłonności do przemocy. Bo właśnie przemoc lub jej skutki to motyw przewodni tej twórczości…”.

Kuratorem wystawy jest Łukasz Kropiowski. Ekspozycja prezentowana będzie do 24 marca przy pl. Teatralnym 12. Więcej informacji tu: Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu.

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz także

2019-03-19, godz. 13:21, Patronaty - polecamy Czas na podsumowania i podziękowania – Gala Wojewódzka Szlachetnej Paczki już w sobotę! Stowarzyszenie WIOSNA organizuje podsumowanie XVIII edycji Szlachetnej Paczki w województwie opolskim. » więcej 2019-03-19, godz. 12:02, Patronaty - polecamy Zespół Ligockie Wrzosy świętuje 15-lecie istnienia Jubileusz 15-lecia działalności artystycznej obchodzi Zespół Śpiewaczy Ligockie Wrzosy. Jubileusz zespół uczci koncertowo już w najbliższą niedzielę (24.03). Początek o godz. 16:00 w sali kameralnej Hotelu Arkas w Prószkowie. Wstęp wolny. » więcej 2019-03-19, godz. 11:32, Patronaty - polecamy X Koncert Charytatywny „Dzielmy się miłością” już w niedzielę – znamy szczegóły! Fundacja DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu zaprasza na X koncert charytatywny „Dzielmy się miłością”. W programie występy artystyczne, licytacja podarowanych przedmiotów, warsztaty cyrkowe, które poprowadzi ... » więcej 2019-03-19, godz. 09:44, Patronaty - polecamy Licealisto – przyjdź na dzień otwarty na kierunku lekarskim Uniwersytetu Opolskiego! Oddział-Kandydat Opole Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland wraz z Instytutem Medycyny Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na dzień otwarty dla licealistów, którzy chcieliby podjąć w Opolu studia medyczne. » więcej 2019-03-18, godz. 20:25, Patronaty - polecamy Opolski Festiwal Tańca Przedszkolaków We wtorek (19.03) Publiczne Przedszkole nr 29 w Opolu organizuje Opolski Festiwal Tańca Przedszkolaków. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Nauk Przyrodniczych w Opolu. Początek o godz. 9:30. Impreza organizowana jest dla wszystkich opolski ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »