Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-02-19, 11:19 Autor: Agnieszka Lubczańska

Nowa wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej

Jedna z prac Alex Urban pt. "Nauki" (2017) [fot. materiały nadesłane przez GSW w Opolu]
Jedna z prac Alex Urban pt. "Nauki" (2017) [fot. materiały nadesłane przez GSW w Opolu]
Naturalistyczny koszmar nadużyć, seksizmu oraz społecznych i internetowych patologii, a wszystko… w baśniowo-kolorowym sztafażu, w krainie zapełnionej przez dzieci, księżniczki i postaci z kreskówek. To opis wystawy „Smoła”, którą będzie można oglądać do 24 marca w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Jej autorką jest absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych - Alex Urban. Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek (22.02). Początek o godz. 18:00.
Uwaga, wystawa przeznaczona dla widzów powyżej 16 roku życia. Galeria informuje, że ekspozycja może zawierać treści negatywnie wpływające na wrażliwego odbiorcę.

W estetyce surrealizmu, horroru i fantastycznego kiczu artystka sięga do sfery poważnej krytyki społecznej. Jak czytamy na stronie galerii: „Mimo że obrazy pełne są potwornych postaci, Alex Urban nie interesują potworności cielesne, ale potworności umysłowe. Deformacje zewnętrzne – podobnie jak w sztuce wieków średnich – to niemal zawsze symptom zwyrodnień wewnętrznych, nieokiełznanej skłonności do przemocy. Bo właśnie przemoc lub jej skutki to motyw przewodni tej twórczości…”.

Kuratorem wystawy jest Łukasz Kropiowski. Ekspozycja prezentowana będzie do 24 marca przy pl. Teatralnym 12. Więcej informacji tu: Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu.

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz także

2019-03-22, godz. 11:34, Patronaty - polecamy Mistrzostwa Województwa Młodzików, Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym już w weekend – poznaj szczegóły! Opolski Związek Tenisa Stołowego wraz z Urzędem Gminy Cisek zaprasza na Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Województwa Młodzików, Kadetów i Juniorów. Celem wydarzenia jest wyłonienie Mistrza Województwa w Tenisie Stołowym. » więcej 2019-03-19, godz. 15:05, Patronaty - polecamy Zbliża się I Międzyprzedszkolny Turniej Kółko-Krzyżyk – poznaj szczegóły! Przedszkolaki z Opola zagrają w kółko-krzyżyk. Dzieci nie tylko rozwiną zdolności i umiejętności logicznego myślenia, ale także nabędą odporności emocjonalnej na wygraną i przegraną - Przedszkole Publiczne nr 16 w Opolu zaprasza na I Międ ... » więcej 2019-03-19, godz. 15:01, Patronaty - polecamy Obchody Światowego Dnia Wody w Opolu. Też tam będziemy! W tym roku Światowy Dzień Wody obchodzony jest pod hasłem „Woda dla wszystkich” i jest poświęcony problemom związanym z kryzysem wodnym i brakiem dostępu miliardów ludzi do bezpiecznej wody. Jak co roku w obchody włącza się Spółka Wodocią ... » więcej 2019-03-19, godz. 14:10, Patronaty - polecamy Nowy cykl zajęć dla dzieci w Filharmonii Opolskiej Już 27 marca w Filharmonii Opolskiej rusza nowy program zajęć dla najmłodszych. Stacjonarny cykl 10 spotkań oparty na zasadach międzynarodowego programu umuzykalniającego dedykowanego niemowlętom i dzieciom wraz z ich rodzinami - Pomelody. » więcej 2019-03-19, godz. 13:21, Patronaty - polecamy Czas na podsumowania i podziękowania – Gala Wojewódzka Szlachetnej Paczki już w sobotę! Stowarzyszenie WIOSNA organizuje podsumowanie XVIII edycji Szlachetnej Paczki w województwie opolskim. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »