Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-02-05, 12:49 Autor: Agnieszka Lubczańska

Światowej sławy skrzypaczka zagra w Filharmonii Opolskiej

Agata Szymczewska [fot. materiały nadesłane przez Filharmonię Opolską]
Agata Szymczewska [fot. materiały nadesłane przez Filharmonię Opolską]
„Gra z powagą, opanowaniem i mądrością muzyczną ponad swój wiek, brzmiąc momentami jak płomienna młoda Ida Haendel, należy do wąskiego grona najwybitniejszych polskich skrzypków, którzy są rozpoznawalni na całym świecie” – tak o Agacie Szymczewskiej napisał londyński The Times. Artystka w najbliższy piątek (08.02) zagra koncert w Filharmonii Opolskiej.
Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu „Strefa Gwiazd” i ma upamiętnić przypadającą 8 lutego 110. rocznicę śmierci kompozytora i dyrygenta Mieczysława Karłowicza, autora m.in. ponad 101 pieśni oraz różnych utworów orkiestrowych, w tym 6 poematów symfonicznych.

Podczas koncertu z dzieł Karłowicza będzie można posłuchać Koncertu skrzypcowego A-dur op.8 oraz Symfonię e-moll Odrodzenie op. 7. Wykonany zostanie także Poemat symfoniczny Kościelec 1909 Wojciecha Kilara.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej wystąpi pod dyrekcją Przemysława Neumanna. Początek o godz. 19:00.

Światowej sławy skrzypaczka zagra w Filharmonii OpolskiejAgata Szymczewska od zdobycia I nagrody - Złotego Medalu oraz Nagrody Publiczności w XIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, regularnie występuje na renomowanych scenach w Europie.

Jest laureatką nagrody London Music Masters w 2009 roku. W ostatnich latach została uhonorowana także Paszportem Polityki, Nagrodą TVP Kultura w kategorii Muzyka Poważna oraz 4 nagrodami Fryderyk za m.in. nagranie koncertu skrzypcowego Karłowicza (Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka) oraz kwintety fortepianowe Grażyny Bacewicz nagrane dla Deutsche Grammophon

Więcej informacji o koncercie oraz krótki wywiad z solistką można znaleźć tu: Filharmonia Opolska.

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.

Zobacz także

2019-03-18, godz. 16:57, Patronaty - polecamy Za symboliczną złotówkę będzie można pojeździć na łyżwach Już po raz 14. na lodowisku Toropol w Opolu odbędzie się Wielkie Ślizganie. To charytatywna impreza adresowana do dzieci z domów dziecka województwa opolskiego. Pozostali zainteresowani aktywnym spędzeniem wolnego czasu tradycyjnie mają w ... » więcej 2019-03-18, godz. 16:24, Patronaty - polecamy Happeningiem uczczą Światowy Dzień Zespołu Downa Flash-mop 'Zatańcz z nami', zabawy z Fundacją Dr Clown, konkursy z nagrodami, kreatywne stoiska - to niektóre z atrakcji czekających na osoby chcące przyłączyć się do świętowania z Opolskim Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Dzieci z Trisom ... » więcej 2019-03-18, godz. 14:44, Patronaty - polecamy Nordic walking po Górach Opawskich - Trasa fantastyczna, ciekawa, wymagająca, miękka, leśna, pagórkowata, przygraniczna, stworzona do nordic walking - taki komentarz jednego z internautów pojawił się na profilu Stowarzyszenie Wesoły Borsuk Team przy informacji o sportowym ... » więcej 2019-03-18, godz. 12:48, Patronaty - polecamy Akademickie Targi Pracy już w środę w "Łączniku" Ponad 60 wystawców z całej Polski zaprezentuje się w najbliższą środę (20.03) w ramach Akademickich Targów Pracy. Dla studentów to okazja na bezpośrednie spotkanie z potencjalnymi pracodawcami. Targi potrwają od godz. 10:00 do 14:00 w bud ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:35, Patronaty - polecamy Roboty opanują CWK w Opolu już we wtorek Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu już w najbliższy wtorek (19.03) opanują lego roboty. Wszystko za sprawą zawodów w ramach trwającego V sezonu Opolskiej Ligi Robotów. Początek o godz. 9:30. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »