Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-01-25, 15:47 Autor: Agnieszka Lubczańska

Wieczór autorski Kazimierza Knapika. Zapraszamy 3 lutego do Studia M

Wieczór autorski Kazimierza Knapika. Zapraszamy 3 lutego do Studia M [fot. https://pixabay.com/pl]
Wieczór autorski Kazimierza Knapika. Zapraszamy 3 lutego do Studia M [fot. https://pixabay.com/pl]
Tworzy muzykę w dużej części ilustracyjną, nawiązującą do literatury, malarstwa, jazzującą i filmową. - Jak pamiętam moją uwagę zaprzątała zawsze kompozycja i aranżacja – mówi o sobie Kazimierz Knapik. Wieczór autorski z artystą odbędzie się w niedzielę 3 lutego. Poprowadzi go Jacek Mielcarek. Początek o godz. 18:00. Bezpłatne zaproszenia można rezerwować (od godz. 8:00 do 15:00, od poniedziałku do piątku) telefonicznie pod numerem: 77/40 13 431 lub mailowo: koncert.studio@radio.opole.pl.
Kazimierz Knapik z zawodu jest nauczycielem muzyki. Przechodził różne fazy fascynacji muzycznych - od gry w zespołach na gitarze elektrycznej, basowej, kontrabasie - do prób wokalnych. Ku muzyce w pełni autorskiej zwrócił się w momencie pojawienia się pierwszych programów komputerowych, wirtualnych instrumentów i sampli. Do swojej muzyki pisze też teksty. W domowym studio nagrał w sumie 7 płyt (ich okładki prezentujemy poniżej).

- Zaczęło się od utworu na fortepian i kontrabas pt. „Myśli”, który zagrałem na egzaminie w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu (i który wywołał dużo zamieszania wśród egzaminatorów), poprzez muzykę współczesną, chóralną, do muzyki rozrywkowej i jazzowej – wspomina Kazimierz Knapik.

Na scenie Studia M im. SBB - oprócz Kazimierza Knapika (gitara i śpiew) - zobaczymy: Angelikę Kiernicką (śpiew), Oskara Kondzioła (wiolonczela) i Jacka Mielcarka (saksofon). Podczas wieczoru przewidziano recytacje wierszy. Podejmą się tego znany opolski aktor Waldemar Kotas oraz Marlena Pantke.

Ci którzy nie będą mogli przyjść na koncert, a chcieliby go usłyszeć, będzie taka możliwość – koncert będzie retransmitowany w audycji Słuchać i słyszeć 10 lutego.

Zobacz także

2019-03-14, godz. 11:58, Patronaty - polecamy Blisko 1000 psów z różnych stron świata przyjedzie do Zakrzowa Choć ma rangę krajową, przyjadą na nią także zwierzęta ze Słowacji, Austrii, Belgi, Czech i Niemiec. Mowa o 26. Krajowej Wystawie Psów Rasowych, która w najbliższy weekend (16-17.03) odbędzie się w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zak ... » więcej 2019-03-12, godz. 15:22, Patronaty - polecamy 74. rocznica wyzwolenia Stalagu 344 Lamsdorf zostanie uczczona w Łambinowicach Oddanie hołdu poległym i wyrażenie pamięci o tych, którzy w latach II wojny światowej przebywali w obozach jenieckich, w szczególności Lamsdorf - to główny cel uroczystości, które odbędą się w najbliższą niedzielę (17.03) w Centralnym Muz ... » więcej 2019-03-12, godz. 14:35, Patronaty - polecamy Młodzi fryzjerzy zmierzą się w konkursie "Wiosenne inspiracje" Już po raz 14. Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu organizuje Międzynarodowy Konkurs Fryzjerski „Wiosenne Inspiracje”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą środę (13.03) w auli szkoły przy ul. Struga 16. Młodych ludzi, ... » więcej 2019-03-12, godz. 12:55, Patronaty - polecamy Kapela Niwińskich z Warszawy z koncertem w Studiu M już w niedzielę Spontaniczne, wiejskie muzykowanie kultywujące taneczny kontekst starej muzyki zabrzmi w najbliższą niedzielę (17.03) w Studiu M za sprawą Kapeli Niwińskich z Warszawy. Koncert rozpocznie się o godz. 18:00. » więcej 2019-03-11, godz. 17:07, Patronaty - polecamy Perkusja, fortepian i damski wokal, czyli duet Lili Poopoo na powitanie wiosny w Studiu M Kiedyś grali jako BoW, dziś Lili Poopoo, ale niezmiennie są duetem. Maria Spólna śpiewa, gra na fortepianie, a Tomasz Matusiak na perkusji. Teksty w języku angielskim pisze Maria, muzykę - w stylistyce jazzu, popu, soulu, akustycznego roc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »