Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-01-25, 15:47 Autor: Agnieszka Lubczańska

Wieczór autorski Kazimierza Knapika. Zapraszamy 3 lutego do Studia M

Wieczór autorski Kazimierza Knapika. Zapraszamy 3 lutego do Studia M [fot. https://pixabay.com/pl]
Wieczór autorski Kazimierza Knapika. Zapraszamy 3 lutego do Studia M [fot. https://pixabay.com/pl]
Tworzy muzykę w dużej części ilustracyjną, nawiązującą do literatury, malarstwa, jazzującą i filmową. - Jak pamiętam moją uwagę zaprzątała zawsze kompozycja i aranżacja – mówi o sobie Kazimierz Knapik. Wieczór autorski z artystą odbędzie się w niedzielę 3 lutego. Poprowadzi go Jacek Mielcarek. Początek o godz. 18:00. Bezpłatne zaproszenia można rezerwować (od godz. 8:00 do 15:00, od poniedziałku do piątku) telefonicznie pod numerem: 77/40 13 431 lub mailowo: koncert.studio@radio.opole.pl.
Kazimierz Knapik z zawodu jest nauczycielem muzyki. Przechodził różne fazy fascynacji muzycznych - od gry w zespołach na gitarze elektrycznej, basowej, kontrabasie - do prób wokalnych. Ku muzyce w pełni autorskiej zwrócił się w momencie pojawienia się pierwszych programów komputerowych, wirtualnych instrumentów i sampli. Do swojej muzyki pisze też teksty. W domowym studio nagrał w sumie 7 płyt (ich okładki prezentujemy poniżej).

- Zaczęło się od utworu na fortepian i kontrabas pt. „Myśli”, który zagrałem na egzaminie w Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu (i który wywołał dużo zamieszania wśród egzaminatorów), poprzez muzykę współczesną, chóralną, do muzyki rozrywkowej i jazzowej – wspomina Kazimierz Knapik.

Na scenie Studia M im. SBB - oprócz Kazimierza Knapika (gitara i śpiew) - zobaczymy: Angelikę Kiernicką (śpiew), Oskara Kondzioła (wiolonczela) i Jacka Mielcarka (saksofon). Podczas wieczoru przewidziano recytacje wierszy. Podejmą się tego znany opolski aktor Waldemar Kotas oraz Marlena Pantke.

Ci którzy nie będą mogli przyjść na koncert, a chcieliby go usłyszeć, będzie taka możliwość – koncert będzie retransmitowany w audycji Słuchać i słyszeć 10 lutego.

Zobacz także

2019-03-18, godz. 16:24, Patronaty - polecamy Happeningiem uczczą Światowy Dzień Zespołu Downa Flash-mop 'Zatańcz z nami', zabawy z Fundacją Dr Clown, konkursy z nagrodami, kreatywne stoiska - to niektóre z atrakcji czekających na osoby chcące przyłączyć się do świętowania z Opolskim Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Dzieci z Trisom ... » więcej 2019-03-18, godz. 14:44, Patronaty - polecamy Nordic walking po Górach Opawskich - Trasa fantastyczna, ciekawa, wymagająca, miękka, leśna, pagórkowata, przygraniczna, stworzona do nordic walking - taki komentarz jednego z internautów pojawił się na profilu Stowarzyszenie Wesoły Borsuk Team przy informacji o sportowym ... » więcej 2019-03-18, godz. 12:48, Patronaty - polecamy Akademickie Targi Pracy już w środę w "Łączniku" Ponad 60 wystawców z całej Polski zaprezentuje się w najbliższą środę (20.03) w ramach Akademickich Targów Pracy. Dla studentów to okazja na bezpośrednie spotkanie z potencjalnymi pracodawcami. Targi potrwają od godz. 10:00 do 14:00 w bud ... » więcej 2019-03-14, godz. 16:35, Patronaty - polecamy Roboty opanują CWK w Opolu już we wtorek Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Opolu już w najbliższy wtorek (19.03) opanują lego roboty. Wszystko za sprawą zawodów w ramach trwającego V sezonu Opolskiej Ligi Robotów. Początek o godz. 9:30. » więcej 2019-03-14, godz. 15:01, Patronaty - polecamy Konkurs kulinarny „Regionalne Smaki” już we wtorek. Radio Opole będzie na miejscu! Smaczna rywalizacja na najlepsze danie z dziczyzny i darów lasu szykuje się w najbliższy wtorek (19.03) w Zespole Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu. W kulinarne szranki stanie 15 zespołów z 8 szkół województwa opolskiego. Młodym kucharzom Rad ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »