Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-01-08, 09:56 Autor: Barbara Więcek

Ruszają eliminacje do DeBBat 2019!

Czas na DeBBaty 2019! [fot. materiały organizatora]
Czas na DeBBaty 2019! [fot. materiały organizatora]
Samorząd Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Fundacja Forum Rozwoju Młodych zaprasza na czwartą edycję DeBBat. Jest to ogólnopolski turniej debat w formacie oksfordzkim skierowany do uczniów liceów, którego motto brzmi: "Przez młodych dla młodych".
PlakatLicealiści z 12 polskich miast mają możliwość poszerzenia swojego światopoglądu i nabycie umiejętności debatanckich, aby potem wziąć udział w ogólnopolskim turnieju debat oksfordzkich, którego Wielki Finał odbywa się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ponadto przez kilka miesięcy mają okazję zdobywać wiedzę w zakresie autoprezentacji i zarządzania projektami.

Celem turnieju jest przede wszystkim nauka sztuki kulturalnej dyskusji i logicznego formułowania argumentów oraz poprawnych wypowiedzi. Ponadto chodzi o umożliwienie licealistom kształtowania światopoglądu i wyrabiania własnego zdania na tematy dotyczące młodzieży – debaty związane są z problemami młodych ludzi. Młodzież ma szanse zweryfikowania własnych przekonań dzięki możliwości spotkania i dyskusji ze znanymi postaciami ze świata biznesu, polityki czy sportu.

W czasie całego turnieju dla uczestników oraz gości odbywać się będą szkolenia z powiązanego z debatami bloku tematycznego, warsztaty z wieloma nagrodami i gadżetami ufundowanymi przez partnerów i patronów (do których należą m.in. przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego - Rafał Bartek czy biuro poselskie Patryka Jakiego).

Turniej eliminacyjny DeBBaty 2019 odbędzie się w czwartek (10.01.18) w III Publicznym Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu i sali Sejmiku Województwa Opolskiego, podczas którego zmierzą się czteroosobowe reprezentacje 4 liceów. Początek o godz. 9:00. Najlepsza opolska reprezentacja zostanie zaproszona na Wielki Finał DeBBat, który odbędzie się 29 marca 2019 w Warszawie. Warto zaznaczyć, że w zeszłym roku do finału zakwalifikowały się aż 2 drużyny z Opola.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz także

2019-01-23, godz. 12:35, Patronaty - polecamy Gala Noworoczna tym razem zawita do Kędzierzyna-Koźla i Zawadzkiego Trwa cykl koncertów przygotowanych przez Stowarzyszenie TIKEA. Za nami dwa koncerty w Zdzieszowicach, kolejne dwa jeszcze w tym tygodniu. W sobotę (26.01) w kinie „Chemik” w Kędzierzynie-Koźlu, a w niedzielę (27.01) w Zawadzkiem. Mowa o G ... » więcej 2019-01-22, godz. 22:45, Patronaty - polecamy Zrób cytologię, to może ocalić Twoje życie! Trwa akcja Pink Lips Trwa Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Z tej okazji studenci zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland - już po raz piąty - prowadzą akcję profilaktyczno-edukacyjną pod nazwą Pink Lips. W ... » więcej 2019-01-22, godz. 12:34, Patronaty - polecamy Gala Podsumowująca wydarzenia gospodarcze w regionie już w piątek To coroczne wydarzenie poświęcone opolskiej gospodarce i najważniejszym gospodarczym wydarzeniom minionego roku - Gala Podsumowująca Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek (25.01) w Centrum Wyst ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:04, Patronaty - polecamy II Opolski Plebiscyt Żeglarski "Dar Opola" - do 24 lutego będą zbierane kandydatury To propozycja dla opolskich żeglarzy, wodniaków a także sympatyków szant i żeglowania. Opolskie Stowarzyszenie Muzyczne 'Pieśni spod żagli' ogłosiło II Opolski Plebiscyt Żeglarski „Dar Opola”. Do plebiscytu można się zgłosić samemu, można ... » więcej 2019-01-21, godz. 11:24, Patronaty - polecamy Co musiałoby się stać, żeby na 25 lat schować się w meblościance? Strach dopadł Bożenę. Siedzi od 25 lat zamknięta w czterech ścianach meblościanki, gdy na zewnątrz rozgrywa się tragifarsa... „Reality Show(s). Kabaret o rzeczach strasznych” to tytuł sztuki szykowanej w Teatrze im. Jana Kochanowskiego. P ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »