Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-01-07, 12:10 Autor: Agnieszka Lubczańska

W SCK-u zabrzmią kolędy. Najlepsi wykonawcy przeglądu otrzymają Gwiazdy Betlejemskie

II Opolski Przegląd Muzyczny "Śpiewamy kolędy, pastorałki i polskie pieśni świąteczne" [fot. Katarzyna Zawadzka]
II Opolski Przegląd Muzyczny "Śpiewamy kolędy, pastorałki i polskie pieśni świąteczne" [fot. Katarzyna Zawadzka]
Popularyzacja śpiewania polskich kolęd, pastorałek i pieśni świątecznych oraz rozwijanie umiejętności utalentowanych muzycznie uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – to główne cele V Opolskiego Przeglądu Muzycznego "Śpiewamy kolędy, pastorałki i polskie pieśni świąteczne".
Uczestników będzie można posłuchać w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego od godz. 9:00 do 13:00 we wtorek (08.01) - tego dnia zaprezentują się uczniowie szkół podstawowych oraz od godz. 9:00 do 11:00 w środę (09.01), kiedy to wystąpią uczniowie szkół ponadpodstawowych. Przegląd ma formę wspólnego śpiewania.

Wykonawcy, którzy wykażą się wysokim poziomem artystycznym, otrzymają w nagrodę Gwiazdę Betlejemską, pozostali uczestnicy i ich opiekunowie otrzymają dyplomy i podziękowania. Wykonawcy ocenienie zostaną w 10 kategoriach.

Więcej informacji w regulaminie dostępnym tu: Regulamin.

Przewodniczącą konkursu jest prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego - prof. dr hab. Anna Pobóg-Lenartowicz. Organizatorami wydarzenia są Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Opolu, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 w Opolu, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21 w Opolu, Opolskie Stowarzyszenie Pamięci Narodowej w Opolu, Wszechnica Solidarności Uniwersytetu Opolskiego oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturalne "Polski Śląsk" Polskie Towarzystwo Historyczne. Radio Opole jest patronem medialnym przeglądu.

Zobacz także

2019-01-23, godz. 12:35, Patronaty - polecamy Gala Noworoczna tym razem zawita do Kędzierzyna-Koźla i Zawadzkiego Trwa cykl koncertów przygotowanych przez Stowarzyszenie TIKEA. Za nami dwa koncerty w Zdzieszowicach, kolejne dwa jeszcze w tym tygodniu. W sobotę (26.01) w kinie „Chemik” w Kędzierzynie-Koźlu, a w niedzielę (27.01) w Zawadzkiem. Mowa o G ... » więcej 2019-01-22, godz. 22:45, Patronaty - polecamy Zrób cytologię, to może ocalić Twoje życie! Trwa akcja Pink Lips Trwa Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Z tej okazji studenci zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland - już po raz piąty - prowadzą akcję profilaktyczno-edukacyjną pod nazwą Pink Lips. W ... » więcej 2019-01-22, godz. 12:34, Patronaty - polecamy Gala Podsumowująca wydarzenia gospodarcze w regionie już w piątek To coroczne wydarzenie poświęcone opolskiej gospodarce i najważniejszym gospodarczym wydarzeniom minionego roku - Gala Podsumowująca Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek (25.01) w Centrum Wyst ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:04, Patronaty - polecamy II Opolski Plebiscyt Żeglarski "Dar Opola" - do 24 lutego będą zbierane kandydatury To propozycja dla opolskich żeglarzy, wodniaków a także sympatyków szant i żeglowania. Opolskie Stowarzyszenie Muzyczne 'Pieśni spod żagli' ogłosiło II Opolski Plebiscyt Żeglarski „Dar Opola”. Do plebiscytu można się zgłosić samemu, można ... » więcej 2019-01-21, godz. 11:24, Patronaty - polecamy Co musiałoby się stać, żeby na 25 lat schować się w meblościance? Strach dopadł Bożenę. Siedzi od 25 lat zamknięta w czterech ścianach meblościanki, gdy na zewnątrz rozgrywa się tragifarsa... „Reality Show(s). Kabaret o rzeczach strasznych” to tytuł sztuki szykowanej w Teatrze im. Jana Kochanowskiego. P ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »