Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-01-02, 07:39 Autor: Agnieszka Lubczańska

Orszak Trzech Króli zawita do Krapkowic

Orszak Trzech Króli w Opolu [fot. Paula Hołubowicz]
Orszak Trzech Króli w Opolu [fot. Paula Hołubowicz]
Inscenizacja wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat i wspólne śpiewanie kolędy "Jezusa Narodzonego" – to m.in. szykuje się w najbliższą niedzielę (06.01) w Krapkowicach, które zapraszają na Orszak Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli wymaszeruje spod kościoła pod wezwaniem św. Mikołaja o godz. 15:30. Przejdzie ulicami: Kościelną, wokół Rynku, Rybacką, na parking przy ul. Przybrzeżnej. Tam odbędzie się inscenizacja podążających do miejsca narodzin Jezusa Chrystusa Mędrców w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach. W programie także wspólne kolędowanie oraz koncert zespołu Melomany.


Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz kilkumiesięcznego Kacpra Pakocy, który urodził się z jednokomorowym sercem.


Organizatorem Orszaku Trzech Króli w Krapkowicach jest tamtejsze Starostwo Powiatowe. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
Orszak Trzech Króli w Opolu [fot. Paula Hołubowicz]


Zobacz także

2019-02-14, godz. 10:23, Patronaty - polecamy Poznaj źródła folkloru opolskiego „Pieśni wracają do domu. Historyczne źródła dźwiękowe folkloru opolskiego” to tytuł konferencji, która w najbliższą sobotę (16.02) odbędzie się w Muzeum Śląska Opolskiego. Spotkanie odbywa się w ramach cyklu 'Muzyka tradycyjna Opolszczyzn ... » więcej 2019-02-11, godz. 19:50, Patronaty - polecamy Kim jest Filip Mizia? Koncertem w Studiu M zespół otwiera nowy rozdział... Kup bilet i przyjdź! W czwartek 21 lutego w Studiu M im. SBB odbędzie się koncert wrocławskiego songwritera Filipa Mizi w nowej odsłonie. Ich muzykę nazwano elektrycznym eklektyzmem, można w niej znaleźć rocka, alternatywę, hip-hop, funk, pop oraz disco. Pocz ... » więcej 2019-02-11, godz. 14:43, Patronaty - polecamy W piątek (15.02) w Opolu uczczona zostanie 77. rocznica utworzenia Armii Krajowej 14 lutego minie 77 lat od rozkazu generała broni Władysława Sikorskiego powołującego powstanie Armii Krajowej - zakonspirowanych sił zbrojnych Polskiego Państwa Podziemnego, działających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, okupowanej ... » więcej 2019-02-11, godz. 11:15, Patronaty - polecamy Szachiści powalczą o Puchar Gór Opawskich Już po raz 29. w ramach międzynarodowego turnieju szachiści będą rywalizować o Puchar Gór Opawskich. Turniej co roku gromadzi znakomitych graczy z arcymistrzami na czele. Zawody potrwają od 16 do 23 lutego w Ośrodku Wypoczynko-Szkoleniowy ... » więcej 2019-02-06, godz. 13:46, Patronaty - polecamy "Czy mogę prosić o autograf?" - otwarcie wystawy poprzedzi spotkanie z Michałem Wiśniewskim „Czy mogę prosić o autograf?” to tytuł nowej wystawy czasowej, na którą zaprasza Muzeum Polskiej Piosenki. Wernisaż już w najbliższy piątek (08.02). Otwarcie wystawy poprzedzi w czwartek (07.02) spotkanie z Michałem Wiśniewskim - artystą, ... » więcej
78910111213
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »