Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-01-02, 09:40 Autor: Agnieszka Lubczańska

Kolędy i pastorałki w wykonaniu rodziny Pospieszalskich

[fot. pixabay.com/pl]
[fot. pixabay.com/pl]
Dwa pokolenia muzyków, tworzą orkiestrę, złożoną z 14 osób o tym samym nazwisku, wykonując tradycyjne kolędy w autorskich aranżacjach. "Kolędy Pospieszalskich" to tytuł koncertu, który w najbliższą niedzielę (06.01) odbędzie się w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie. Początek o godz. 15:00. Wstęp wolny!

Na program koncertu składają się autorskie opracowania znanych polskich kolęd, a także kilka utworów skomponowanych przez rodzinę Pospieszalskich.

Publiczność będzie mogła wysłuchać m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy śliczna Panna”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem”, czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.


Organizatorami koncertu są burmistrz Namysłowa, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Andrzeja Kurylewicza w Namysłowie, Namysłowski Ośrodek Kultury oraz tamtejsza parafia.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.Zobacz także

2019-01-18, godz. 12:28, Patronaty - polecamy Wybierz Najpiękniejszego Gola Opolszczyzny 2018 – głosowanie trwa do 31.01.2019! Już po raz trzeci TVP3 Opole organizuje plebiscyt sportowy „Najpiękniejszy Gol Opolszczyzny”. Otwarty nabór trafień trwał w grudniu, teraz czas na głosowanie widzów. Na werdykt czeka 20 zgłoszonych bramek. Wśród nich są zarówno te z boisk ... » więcej 2019-01-15, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Akademicki Dzień Kultury Gier już w piątek na UO Na Akademicki Dzień Kultury Gier zaprasza Katedra Kulturoznawstwa i Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego. Wydarzenie adresowane jest głównie do młodzieży licealnej, ale przyjść może każdy zainteresowany. Spotkanie rozpocznie się w najbli ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:40, Patronaty - polecamy Pokibicuj młodym siatkarzom podczas turnieju w hali „Azoty” Młodzi siatkarze z kraju i zagranicy zmierzą się w najbliższy weekend w Hali Sportowej „Azoty” w ramach Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek 2019. Uroczyste otwarcie zawodów w pią ... » więcej 2019-01-15, godz. 13:14, Patronaty - polecamy Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica dziękuje swoim darczyńcom To sztandarowe przedsięwzięcie muzyczne organizowane na początku roku przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Leśnica - Gala Noworoczna. Koncerty są podziękowaniem dla darczyńców orkiestry. W tym roku szykowane są dwa koncerty w kinie „Odrodzeni ... » więcej 2019-01-15, godz. 12:27, Patronaty - polecamy Koncert "W kole kolędujmy" już w niedzielę Już po raz 13. Stowarzyszenie 'Opolszczyzna Śpiewa' zaprasza na koncert „W kole kolędujmy”. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę (20.01) w kościele pw. św. Karola Boromeusza na osiedlu Chabry w Opolu. Początek o godz. 16:00. Wstęp ... » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »