Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-01-02, 09:40 Autor: Agnieszka Lubczańska

Kolędy i pastorałki w wykonaniu rodziny Pospieszalskich

[fot. pixabay.com/pl]
[fot. pixabay.com/pl]
Dwa pokolenia muzyków, tworzą orkiestrę, złożoną z 14 osób o tym samym nazwisku, wykonując tradycyjne kolędy w autorskich aranżacjach. "Kolędy Pospieszalskich" to tytuł koncertu, który w najbliższą niedzielę (06.01) odbędzie się w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie. Początek o godz. 15:00. Wstęp wolny!

Na program koncertu składają się autorskie opracowania znanych polskich kolęd, a także kilka utworów skomponowanych przez rodzinę Pospieszalskich.

Publiczność będzie mogła wysłuchać m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy śliczna Panna”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem”, czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.


Organizatorami koncertu są burmistrz Namysłowa, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Andrzeja Kurylewicza w Namysłowie, Namysłowski Ośrodek Kultury oraz tamtejsza parafia.

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.Zobacz także

2019-01-23, godz. 12:35, Patronaty - polecamy Gala Noworoczna tym razem zawita do Kędzierzyna-Koźla i Zawadzkiego Trwa cykl koncertów przygotowanych przez Stowarzyszenie TIKEA. Za nami dwa koncerty w Zdzieszowicach, kolejne dwa jeszcze w tym tygodniu. W sobotę (26.01) w kinie „Chemik” w Kędzierzynie-Koźlu, a w niedzielę (27.01) w Zawadzkiem. Mowa o G ... » więcej 2019-01-22, godz. 22:45, Patronaty - polecamy Zrób cytologię, to może ocalić Twoje życie! Trwa akcja Pink Lips Trwa Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Z tej okazji studenci zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland - już po raz piąty - prowadzą akcję profilaktyczno-edukacyjną pod nazwą Pink Lips. W ... » więcej 2019-01-22, godz. 12:34, Patronaty - polecamy Gala Podsumowująca wydarzenia gospodarcze w regionie już w piątek To coroczne wydarzenie poświęcone opolskiej gospodarce i najważniejszym gospodarczym wydarzeniom minionego roku - Gala Podsumowująca Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek (25.01) w Centrum Wyst ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:04, Patronaty - polecamy II Opolski Plebiscyt Żeglarski "Dar Opola" - do 24 lutego będą zbierane kandydatury To propozycja dla opolskich żeglarzy, wodniaków a także sympatyków szant i żeglowania. Opolskie Stowarzyszenie Muzyczne 'Pieśni spod żagli' ogłosiło II Opolski Plebiscyt Żeglarski „Dar Opola”. Do plebiscytu można się zgłosić samemu, można ... » więcej 2019-01-21, godz. 11:24, Patronaty - polecamy Co musiałoby się stać, żeby na 25 lat schować się w meblościance? Strach dopadł Bożenę. Siedzi od 25 lat zamknięta w czterech ścianach meblościanki, gdy na zewnątrz rozgrywa się tragifarsa... „Reality Show(s). Kabaret o rzeczach strasznych” to tytuł sztuki szykowanej w Teatrze im. Jana Kochanowskiego. P ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »