Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-12-27, 16:33 Autor: Agnieszka Lubczańska

Konkurs na Projekt Teatralny Modelatornia trwa – pomysły można przesyłać do 21 stycznia

Trwa konkurs teatralny Modelatornia – pomysły można przesyłać do 21 stycznia [fot. materiały Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu]
Trwa konkurs teatralny Modelatornia – pomysły można przesyłać do 21 stycznia [fot. materiały Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu]
To tu w ramach tego konkursu zostały zrealizowane dwa spektakle: nagradzane w całej Polsce „Zakonnice odchodzą po cichu” w reżyserii Darii Kopiec oraz „Moją ulicą płynie rzeka” (projekt Elżbiety Depty oraz Agaty Andrusyszyn-Chwastek). Co zobaczymy tym razem? Konkurs na Projekt Teatralny Modelatornia trwa. Pomysły na spektakle można przysyłać jeszcze do 21 stycznia.
Celem konkursu jest wyłonienie minimum jednego pomysłu na przedsięwzięcie przygotowane do zrealizowania na scenie Modelatornia. Przedsięwzięcie sfinansuje Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu przy włączeniu do współpracy członków zespołu teatru. Prace oceni profesjonalne jury w składzie praktyków i teoretyków polskiego teatru.

Modelatornia to przestrzeń teatralna stworzona przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu na innowacyjne i eksperymentalne projekty artystyczne. Scenę otwarto we wrześniu 2016 roku.

Konkurs na Projekt Teatralny Modelatornia teatr ogłasza po raz trzeci. Inicjatywa nawiązuje do tradycji poszukiwań teatralnych realizowanych w latach 1959-1964 w Opolu przez Jerzego Grotowskiego i Teatr 13 Rzędów. Intencją pomysłodawców jest prowadzenie twórczych poszukiwań odnoszących się do zaproponowanej przez Grotowskiego formuły „zawodowy teatr eksperymentu”.

Zgłoszenia projektów konkursowych należy dokonać do 21 stycznia 2019 roku w formie papierowej lub elektronicznej na adres: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Plac Teatralny 12, 45-056 Opole. Z dopiskiem: Program Modelatornia oraz w wersji elektroniczne na adres e-mail: konkurs@teatropole.pl. Wszelkie pytania i wątpliwości można kierować pod ten sam adres e-mail.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć w regulaminie dostępnym tu: Regulamin.
Trwa konkurs teatralny Modelatornia – pomysły można przesyłać do 21 stycznia

Zobacz także

2019-01-18, godz. 12:28, Patronaty - polecamy Wybierz Najpiękniejszego Gola Opolszczyzny 2018 – głosowanie trwa do 31.01.2019! Już po raz trzeci TVP3 Opole organizuje plebiscyt sportowy „Najpiękniejszy Gol Opolszczyzny”. Otwarty nabór trafień trwał w grudniu, teraz czas na głosowanie widzów. Na werdykt czeka 20 zgłoszonych bramek. Wśród nich są zarówno te z boisk ... » więcej 2019-01-15, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Akademicki Dzień Kultury Gier już w piątek na UO Na Akademicki Dzień Kultury Gier zaprasza Katedra Kulturoznawstwa i Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego. Wydarzenie adresowane jest głównie do młodzieży licealnej, ale przyjść może każdy zainteresowany. Spotkanie rozpocznie się w najbli ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:40, Patronaty - polecamy Pokibicuj młodym siatkarzom podczas turnieju w hali „Azoty” Młodzi siatkarze z kraju i zagranicy zmierzą się w najbliższy weekend w Hali Sportowej „Azoty” w ramach Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek 2019. Uroczyste otwarcie zawodów w pią ... » więcej 2019-01-15, godz. 13:14, Patronaty - polecamy Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica dziękuje swoim darczyńcom To sztandarowe przedsięwzięcie muzyczne organizowane na początku roku przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Leśnica - Gala Noworoczna. Koncerty są podziękowaniem dla darczyńców orkiestry. W tym roku szykowane są dwa koncerty w kinie „Odrodzeni ... » więcej 2019-01-15, godz. 12:27, Patronaty - polecamy Koncert "W kole kolędujmy" już w niedzielę Już po raz 13. Stowarzyszenie 'Opolszczyzna Śpiewa' zaprasza na koncert „W kole kolędujmy”. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę (20.01) w kościele pw. św. Karola Boromeusza na osiedlu Chabry w Opolu. Początek o godz. 16:00. Wstęp ... » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »