Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-01-08, 12:05 Autor: Barbara Więcek

Opolska Liga Robotów już w piątek w CWK!

Opolska Liga Robotów [fot. materiały organizatora]
Opolska Liga Robotów [fot. materiały organizatora]
Pierwsze w tym roku zawody robotów odbędą się w piątek (11.01) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Początek o godz. 8:00. Pozostałe turnieje robotyczne w ramach Opolskiej Ligi Robotów będą zorganizowane w następujących terminach: 18.03, 29.04 i 25.05 w CWK Opolu.

Opolska Liga Robotów to unikalny w skali kraju projekt skierowany do wszystkich uczniów w województwie opolskim, którego organizatorami są Zespół Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu oraz Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu wraz z szeregiem szkół oraz instytucji. To właśnie wspólna pasja oraz chęć zapewnienia uczniom zainteresowanym robotyką, mechaniką, algorytmiką oraz programowaniem możliwości rozwoju oraz realizowania własnych marzeń powoduje, że Opolska Liga Robotów przyciąga coraz szersze grono entuzjastów robotyki. Młodzi konstruktorzy tworzą niesamowite konstrukcje, w które potem potrafią tchnąć życie. Piąty już sezon Opolskiej Ligi Robotów, który ruszył w listopadzie 2018, to cykl pięciu turniejów, na których zostaną rozegrane następujące konkurencje:

• Lego Sumo czyli walki robotów na ringu

• Lego Line Follower polegającej na znalezieniu przez robota czarnej linii i podążanie wzdłuż niej do mety
• Lego Way Finder polegająca na odnalezieniu przez robota wyjścia z labiryntu
• Lego Konstruktor polegająca na skonstruowaniu robota na zawodach, który wykona
określone czynności (przesuwanie, podnoszenie, omijanie itp)

W trakcie zawodów prowadzona jest klasyfikacja punktowa w poszczególnych konkurencjach oraz klasyfikacja generalna, która pozwala na wyłonienie zwycięzców zawodów oraz całego cyklu zawodów czyli mistrzów Opolskiej Ligi Robotów. Miłośnicy robotyki będą mogli rywalizować ze sobą co półtora miesiąca w różnych miejscach na terenie całej Opolszczyzny.

W ramach Opolskiej Ligi Robotów powstał także projekt "Od przedszkolaka do inżyniera" mający na celu przedstawienie innym uczniom oraz przedszkolakom fascynującego świata robotów. Organizatorzy chcą, aby na wszystkich zawodach robotycznych odbywały się imprezy towarzyszące, podczas których uczestnicy poprzez zabawę mogli się uczyć i rozwijać swoje pasje oraz zainteresowania. W porozumieniu z Publicznym Przedszkolem nr 25, RCRE w Opolu oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu na 120 przedszkolaków z Opola gry i zabawy oraz warsztaty związane z robotyką, mechatroniką, algorytmiką, programowaniem, matematyką, fizyką, muzyką. Najmłodsi na ringach sumo będą mogli obserwować walki robotów oraz kibicować robotom szukającym samodzielnie wyjścia z labiryntu. Będą mieli okazję nie tylko programować roboty oraz nimi sterować, ale także zasiąść za kierownicą wirtualnego samochodu, poznać tajniki grania na instrumentach muzycznych, posługiwać się kamerą termowizyjną, spróbować swoich sił na torze przeszkód i nie tylko.


PROGRAM ZAWODÓW:

08:00 – 8:45 Rejestracja drużyn
09:00 – 09:30 Przywitanie uczestników oraz losowanie grup
09:30 – Konkurencja Lego Sumo
12:00 – 12:45 Przerwa na przebudowę robota
12:45 – Konkurencja Lego Line Follower
14:30 – Uroczyste zakończenie zawodów

Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz także

2019-02-01, godz. 19:53, Patronaty - polecamy Bilety na ich koncert rozeszły się błyskawicznie, ale będzie transmisja! EABS w Studiu M już 14 lutego Gratka dla fanów muzyki jazzowej! Bilety na ten koncert w Radiu Opole (w dodatku nie na jeden, a od razu na dwa!) zostały wyprzedane w niecałe 23 godziny i to jeszcze zanim powstał plakat reklamujący wydarzenie… Dla wszystkich, którzy chc ... » więcej 2019-02-01, godz. 13:31, Patronaty - polecamy Spotkania z Wojciechem Tochmanem jednym z wydarzeń, na które w lutym zaprasza WBP Spotkania autorskie z reporterem Wojciechem Tochmanem, dziennikarzem Dmytro Antoniukiem, autorem książki „Polskie zamki i rezydencje na Ukrainie”, z Jolantą Kosowską, autorką książki „Trzy razy miłość” czy z autorkami książki „Wieża Eiffl ... » więcej 2019-01-25, godz. 15:47, Patronaty - polecamy Wieczór autorski Kazimierza Knapika. Zapraszamy 3 lutego do Studia M Tworzy muzykę w dużej części ilustracyjną, nawiązującą do literatury, malarstwa, jazzującą i filmową. - Jak pamiętam moją uwagę zaprzątała zawsze kompozycja i aranżacja - mówi o sobie Kazimierz Knapik. Wieczór autorski z artystą odbędzie ... » więcej 2019-01-24, godz. 10:29, Patronaty - polecamy Wolontariat na nowo. Jak uwolnić potencjał? O tym dziś w ramach Akademii Obywatelskiej Już dziś (24.01) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbędzie się kolejna odsłona Akademii Obywatelskiej. Spotkanie adresowane jest w szczególności do społeczników, członków stowarzyszeń i fundacji. Motywem przewodnim będą talenty - ... » więcej 2019-01-23, godz. 22:17, Patronaty - polecamy Koncert z piosenkami Jonasza Kofty już w niedzielę w FO „Wakacje z blondynką”, „Radość o poranku”, „Śpiewać każdy może”, „Jej portret”, „Pamiętajcie o ogrodach”, „Autobusy zapłakane deszczem” czy „Kwiat jednej nocy” - to on był autorem tekstów tych piosenek. Jonasz Kofta! W zeszłym roku minęła ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »