Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-10-16, 14:08 Autor: Paula Hołubowicz

Uhonorują tych, którzy niosą pomoc innym

położna (fot. Sandor Weisz/ flickr.com na podstawie CC BY-NC 2.0)
położna (fot. Sandor Weisz/ flickr.com na podstawie CC BY-NC 2.0)
Pielęgniarki z Nysy © (fot. Dorota Kłonowska / AFRO)
Pielęgniarki z Nysy © (fot. Dorota Kłonowska / AFRO)
W ramach tegorocznych obchodów 20-lecia samorządności, Zarząd Województwa Opolskiego uhonoruje szczególną grupę społeczną, jaką są pielęgniarki i położne. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w najbliższy piątek (19.10) na Zamku w Mosznej. Początek o godz. 14:00.
Siostra, a może piguła? Nazw określających zawód pielęgniarki jest wiele, lecz obowiązki zawsze są takie same. Dotyczą opieki nad pacjentem oraz wielu wyrzeczeń z tym związanych, o których osoby postronne nie zawsze wiedzą. Dlatego tak ważne jest docenienie ich pracy.

W obchodach uczestniczyć będzie około setka przedstawicieli środowisk pielęgniarskich, dyrektorzy szpitali, starostowie, przedstawiciele jednostek samorządowych oraz Zarząd Województwa Opolskiego.

Rangę wydarzenie podnosi fakt, iż Forum Związków Zawodowych i Pielęgniarek, podobnie jak województwo opolskie, obchodzi w tym roku swoje 20-lecie.

Radio Opole objęło patronat nad wydarzeniem.

Zobacz także

2018-11-13, godz. 10:05, Patronaty - polecamy Otwarta dyskusja o zjawisku osiedli grodzonych i ich wpływie na społeczeństwo już w piątek w MBP w Opolu! Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Fundacją im. Friedricha Eberta w Warszawie zapraszają na spotkanie dyskusyjne pn.: „Osiedla grodzone - zamknięte społeczeństwo?”. » więcej 2018-11-08, godz. 13:03, Patronaty - polecamy Koncert Wiedeński w Głuchołazach już 11 listopada – poznaj szczegóły! Największe przeboje Johanna Straussa, najpiękniejsze arie i duety z operetek wiedeńskich - tego wszystkiego będzie można posłuchać w Głuchołazach już w najbliższą niedzielę. » więcej 2018-11-08, godz. 12:31, Patronaty - polecamy Koncert zespołu Internal Quiet w Studiu M im. SBB już 16.11 – zarezerwuj bezpłatne zaproszenie! Intrygująca muzyka z pogranicza hard rocka, klasycznego metalu, melodic rock/AOR z domieszką rocka progresywnego o gęstym brzmieniu gitar i sekcji rytmicznej wspartych nietuzinkowym wokalem zawładnie Studiem M im. SBB! Na deskach studia m ... » więcej 2018-11-08, godz. 11:50, Patronaty - polecamy Trwa Tydzień dla Niepodległej w Gminie Komprachcice – poznaj program! Gmina Komprachcice włącza się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tygodniowym programie obchodów m.in. warsztaty plastyczne, wykład historyczny, spotkanie seniorów z poezją, koncert patriotyczny, bieg na 10 km ... » więcej 2018-11-07, godz. 11:39, Patronaty - polecamy "Otwórz książkę, otwórz umysł" zachęca Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu 14 listopada rusza II edycja Ogólnopolskiej Konferencji Biblioterapeutycznej, a IV edycja opolska pod tytułem 'Otwórz książkę, otwórz umysł'. Jej organizatorem jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka. Jest to dwudniowe spotkanie (14-15.11 ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »