Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-10-16, 14:08 Autor: Paula Hołubowicz

Uhonorują tych, którzy niosą pomoc innym

położna (fot. Sandor Weisz/ flickr.com na podstawie CC BY-NC 2.0)
położna (fot. Sandor Weisz/ flickr.com na podstawie CC BY-NC 2.0)
Pielęgniarki z Nysy © (fot. Dorota Kłonowska / AFRO)
Pielęgniarki z Nysy © (fot. Dorota Kłonowska / AFRO)
W ramach tegorocznych obchodów 20-lecia samorządności, Zarząd Województwa Opolskiego uhonoruje szczególną grupę społeczną, jaką są pielęgniarki i położne. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w najbliższy piątek (19.10) na Zamku w Mosznej. Początek o godz. 14:00.
Siostra, a może piguła? Nazw określających zawód pielęgniarki jest wiele, lecz obowiązki zawsze są takie same. Dotyczą opieki nad pacjentem oraz wielu wyrzeczeń z tym związanych, o których osoby postronne nie zawsze wiedzą. Dlatego tak ważne jest docenienie ich pracy.

W obchodach uczestniczyć będzie około setka przedstawicieli środowisk pielęgniarskich, dyrektorzy szpitali, starostowie, przedstawiciele jednostek samorządowych oraz Zarząd Województwa Opolskiego.

Rangę wydarzenie podnosi fakt, iż Forum Związków Zawodowych i Pielęgniarek, podobnie jak województwo opolskie, obchodzi w tym roku swoje 20-lecie.

Radio Opole objęło patronat nad wydarzeniem.

Zobacz także

2019-01-08, godz. 09:56, Patronaty - polecamy Ruszają eliminacje do DeBBat 2019! Samorząd Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Fundacja Forum Rozwoju Młodych zaprasza na czwartą edycję DeBBat. Jest to ogólnopolski turniej debat w formacie oksfordzkim skierowany do uczniów liceów, którego motto brzmi: 'P ... » więcej 2019-01-07, godz. 16:06, Patronaty - polecamy Spotkanie z prof. Nicieją jednym z wydarzeń, na które w styczniu zaprasza WBP w Opolu Spotkanie autorskie z prof. Stanisławem Sławomirem Nicieją (09.01), debata z udziałem przedstawicieli środowisk twórczych Opola, którą poprowadzi Tomasz Zacharewicz (10.01), promocja książki Beaty Świerczowskiej o życiu i twórczości Andrz ... » więcej 2019-01-07, godz. 13:14, Patronaty - polecamy Festiwal kolęd i pastorałek w Komprachcicach już w sobotę W najbliższą sobotę (12.01) Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach zaprasza na Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Hej! Kolęda, Kolęda…”. Wydarzenie odbędzie się w sali widowiskowej ośrodka przy ul. Niemodlińskiej 2. Uczestnik ... » więcej 2019-01-07, godz. 12:10, Patronaty - polecamy W SCK-u zabrzmią kolędy. Najlepsi wykonawcy przeglądu otrzymają Gwiazdy Betlejemskie Popularyzacja śpiewania polskich kolęd, pastorałek i pieśni świątecznych oraz rozwijanie umiejętności utalentowanych muzycznie uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych - to główne cele V Opolskiego Przeglądu Muzycznego 'Śpiewamy kol ... » więcej 2019-01-02, godz. 09:40, Patronaty - polecamy Kolędy i pastorałki w wykonaniu rodziny Pospieszalskich Dwa pokolenia muzyków, tworzą orkiestrę, złożoną z 14 osób o tym samym nazwisku, wykonując tradycyjne kolędy w autorskich aranżacjach. 'Kolędy Pospieszalskich' to tytuł koncertu, który w najbliższą niedzielę (06.01) odbędzie się w Kościel ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »