Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-10-15, 18:37 Autor: Agnieszka Lubczańska

Zmieniać świat? Żaden problem. Przekonaj się, biorąc udział w Akademii Obywatelskiej!

Zmieniać świat? Żaden problem. Nie wierzysz, weź udział w Akademii Obywatelskiej! [fot. https://pixabay.com/pl]
Zmieniać świat? Żaden problem. Nie wierzysz, weź udział w Akademii Obywatelskiej! [fot. https://pixabay.com/pl]
Głowa pełna twórczych pomysłów i chęć współpracy z innymi to jedyny warunek wstępu na to spotkanie. Mowa o Akademii Obywatelskiej, która w najbliższą środę (17.10) odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Początek o godz. 17:00. Celem spotkania jest wzmocnienie działań społecznych w Opolu.
Spotkanie adresowane jest w szczególności do społeczników, członków organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, urzędników, a także każdego, kto czuje potrzebę zmiany swojego najbliższego otoczenia w różnych wymiarach - od poprawy tego, co jest na własnym podwórku, po dbanie o ekologię i szeroko rozumiane wsparcie dla przyszłych pokoleń. Wszystko według zasady: „myśl globalnie, działaj lokalnie”. Inicjatywa ma stworzyć wspólnotę liderów społeczeństwa obywatelskiego.

Akademia Obywatelska odbędzie się w formule panelowej tzw. „open space”, czyli każdy uczestnik będzie mógł przedstawić swoje propozycje i przedyskutować je z innymi. To okazja do tego, by zacząć działać i uczyć się, czerpiąc z doświadczeń osób, które mają wiedzę z różnych dziedzin.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.iskra.opole.pl

Wydarzenie finansowane jest z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego w ramach Projektu "Iskra do zmiany” realizowanego przez Chorągiew Opolską Związku Harcerstwa Polskiego. Radio Opole objęło inicjatywę patronatem medialnym.
Akademia Obywatelska odbędzie się w środę (17.10) od 17:00 do 20:00 w MBP w Opolu

Zobacz także

2019-01-14, godz. 15:31, Patronaty - polecamy Niezwykłe spotkanie w Muzeum Polskiej Piosenki, czyli dwie Krystyny w MPP - Przyjeżdżała na festiwale w Opolu wiele lat, zna milion anegdot. Dawno jej tu nie było. Tym bardziej ucieszyłem się na to spotkanie - mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki, zapraszając na spotkanie z Krystyną Gucewicz. ... » więcej 2019-01-10, godz. 14:33, Patronaty - polecamy Gala wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji 2018 po raz kolejny w Opolu W tym roku już po raz 28. Opolska Izba Gospodarcza przyznaje nagrody dla samorządowców, przedsiębiorców i osób zasłużonych dla regionu. Finał tegorocznej edycji odbędzie się w najbliższą środę (16.01) o godz 19.00 w Filharmonii Opolskiej ... » więcej 2019-01-09, godz. 14:23, Patronaty - polecamy Wybierz się "Spacerem pod Everest" wraz z Jackiem Michalskim Himalaje są marzeniem wielu miłośników gór - niebosiężne, majestatyczne, niedające się obłaskawić, z przestrzeniami i widokami zapierającymi dech w piersiach. W związku z rosnącym zainteresowaniem tą tematyką Miejska Biblioteka Publiczna ... » więcej 2019-01-09, godz. 13:36, Patronaty - polecamy Niedzielne zajęcia dla najmłodszych w Filharmonii Opolskiej Filharmonia Opolska po raz kolejny zaprasza najmłodszych miłośników muzyki na zajęcia z cyklu Power of Melody. Pierwsze zajęcia z cyklu odbędą się w Klubie Muzycznym i podzielone będą tradycyjnie na dwie grupy wiekowe. O godz. 10:00 zapra ... » więcej 2019-01-09, godz. 13:02, Patronaty - polecamy Nie masz planów na niedzielę? Przyjedź na 'Motocyklowe Kolędowanie'! Już po raz 13. w Prudniku-Lesie odbędzie się 'Motocyklowe Kolędowanie'. Wspólne śpiewanie pieśni bożonarodzeniowych rozpocznie się w niedzielę (13.01) o godz. 14:00 w klasztorze ojców franciszkanów w Prudniku przy ul. Józefa Poniatowskieg ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »