Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-10-15, 18:37 Autor: Agnieszka Lubczańska

Zmieniać świat? Żaden problem. Przekonaj się, biorąc udział w Akademii Obywatelskiej!

Zmieniać świat? Żaden problem. Nie wierzysz, weź udział w Akademii Obywatelskiej! [fot. https://pixabay.com/pl]
Zmieniać świat? Żaden problem. Nie wierzysz, weź udział w Akademii Obywatelskiej! [fot. https://pixabay.com/pl]
Głowa pełna twórczych pomysłów i chęć współpracy z innymi to jedyny warunek wstępu na to spotkanie. Mowa o Akademii Obywatelskiej, która w najbliższą środę (17.10) odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Początek o godz. 17:00. Celem spotkania jest wzmocnienie działań społecznych w Opolu.
Spotkanie adresowane jest w szczególności do społeczników, członków organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, urzędników, a także każdego, kto czuje potrzebę zmiany swojego najbliższego otoczenia w różnych wymiarach - od poprawy tego, co jest na własnym podwórku, po dbanie o ekologię i szeroko rozumiane wsparcie dla przyszłych pokoleń. Wszystko według zasady: „myśl globalnie, działaj lokalnie”. Inicjatywa ma stworzyć wspólnotę liderów społeczeństwa obywatelskiego.

Akademia Obywatelska odbędzie się w formule panelowej tzw. „open space”, czyli każdy uczestnik będzie mógł przedstawić swoje propozycje i przedyskutować je z innymi. To okazja do tego, by zacząć działać i uczyć się, czerpiąc z doświadczeń osób, które mają wiedzę z różnych dziedzin.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.iskra.opole.pl

Wydarzenie finansowane jest z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego w ramach Projektu "Iskra do zmiany” realizowanego przez Chorągiew Opolską Związku Harcerstwa Polskiego. Radio Opole objęło inicjatywę patronatem medialnym.
Akademia Obywatelska odbędzie się w środę (17.10) od 17:00 do 20:00 w MBP w Opolu

Zobacz także

2018-11-08, godz. 13:03, Patronaty - polecamy Koncert Wiedeński w Głuchołazach już 11 listopada – poznaj szczegóły! Największe przeboje Johanna Straussa, najpiękniejsze arie i duety z operetek wiedeńskich - tego wszystkiego będzie można posłuchać w Głuchołazach już w najbliższą niedzielę. » więcej 2018-11-08, godz. 12:31, Patronaty - polecamy Koncert zespołu Internal Quiet w Studiu M im. SBB już 16.11 – zarezerwuj bezpłatne zaproszenie! Intrygująca muzyka z pogranicza hard rocka, klasycznego metalu, melodic rock/AOR z domieszką rocka progresywnego o gęstym brzmieniu gitar i sekcji rytmicznej wspartych nietuzinkowym wokalem zawładnie Studiem M im. SBB! Na deskach studia m ... » więcej 2018-11-08, godz. 11:50, Patronaty - polecamy Trwa Tydzień dla Niepodległej w Gminie Komprachcice – poznaj program! Gmina Komprachcice włącza się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tygodniowym programie obchodów m.in. warsztaty plastyczne, wykład historyczny, spotkanie seniorów z poezją, koncert patriotyczny, bieg na 10 km ... » więcej 2018-11-07, godz. 11:39, Patronaty - polecamy "Otwórz książkę, otwórz umysł" zachęca Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu 14 listopada rusza II edycja Ogólnopolskiej Konferencji Biblioterapeutycznej, a IV edycja opolska pod tytułem 'Otwórz książkę, otwórz umysł'. Jej organizatorem jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka. Jest to dwudniowe spotkanie (14-15.11 ... » więcej 2018-11-06, godz. 15:09, Patronaty - polecamy Taniec będzie królować w niedzielę w Gogolinie Już po raz 6 odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Gogolina. W tanecznej rywalizacji prezentować się będą dzieci, młodzież i dorośli we wszystkich klasach tanecznych - od początkującej do mistrzowskiej. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »