Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-09-17, 13:00 Autor: Agnieszka Lubczańska

Wielkie Kolorowanie w Opolu już w niedzielę - każdy może dołączyć!

Opolan Wielkie Kolorowanie już w niedzielę [fot. https://pixabay.com/pl]
Opolan Wielkie Kolorowanie już w niedzielę [fot. https://pixabay.com/pl]
Bicie rekordu Guinnessa w Opolu - Najdłuższa kolorowanka [fot. Ewelina Laxy]
Bicie rekordu Guinnessa w Opolu - Najdłuższa kolorowanka [fot. Ewelina Laxy]
Bicie rekordu Guinnessa w Opolu - Najdłuższa kolorowanka [fot. Ewelina Laxy]
Bicie rekordu Guinnessa w Opolu - Najdłuższa kolorowanka [fot. Ewelina Laxy]
Ponad 600 metrów kwadratowych powierzchni czeka na pokolorowanie. W najbliższą niedzielę (23.09) w Stegu Arenie (dawny „Okrąglak”) w Opolu odbędzie się wydarzenie pod nazwą "Opolska Kolorowanka - Opolan Wielkie Kolorowanie". Dołączyć może każdy. Wstęp wolny. Początek o godz. 11:00.

Na kolorowankę składa się ponad 600 wielkich arkuszy z naszkicowanymi ręcznie rysunkami. Przygotowali je wolontariusze z opolskich szkół, a także seniorzy. Kolorowanka ma działy: w rytmie natury, w rytmie serca i w rytmie kultury. Są tu nawiązania do bajek oraz obiektów czy budynków nawiązujących do historii Opola. Okładka jest zdobiona motywami regionalnymi.


Wielkiemu Kolorowaniu będą towarzyszyły występy, pokazy, prezentacje, warsztaty oraz konkursy z nagrodami.


"Opolska Kolorowanka - Opolan Wielkie Kolorowanie" odbywa się po raz drugi. To inicjatywa Fundacji Excalibur wspierana przez Urząd Miasta Opola. Radio Opole także w tym roku patronuje medialnie wydarzeniu.

Opolan Wielkie Kolorowanie już w niedzielę

Zobacz także

2018-10-09, godz. 15:41, Patronaty - polecamy Szkodliwości picia alkoholu w czasie ciąży poświęcona będzie konferencja "Świat bez FASD" Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu pitego w czasie ciąży. Każda jego ilość niesie ryzyko wystąpienia zaburzeń w rozwoju dziecka. Skutkiem może być nieuleczalna choroba zwana alkoholowym zespołem płodowym (po angielsku: FAS - skrót od angie ... » więcej 2018-10-09, godz. 15:08, Patronaty - polecamy Piosenka religijna zabrzmi w Ochodzach już w sobotę – poznaj program! Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach zaprasza na XX Jubileuszowy Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej „Dobrze jest śpiewać naszemu Panu”. Soliści wykonają po jednej piosence, natomiast zespoły po dwie. » więcej 2018-10-09, godz. 14:25, Patronaty - polecamy Światowa gwiazda skrzypiec zagra w piątek w filharmonii Pierwszy w nowym sezonie koncert w Filharmonii Opolskiej już w najbliższy piątek (12.10). W ramach cyklu Strefa Gwiazd wystąpi szwajcarsko-japońskiego pochodzenia skrzypaczka, młoda wschodząca gwiazda muzyki klasycznej Sumina Studer. Konc ... » więcej 2018-10-09, godz. 14:10, Patronaty - polecamy I Festiwal Artystyczny „Tobie Polsko” – finał już w piątek! Stowarzyszenie na rzecz promocji talentów „Akces” zaprasza na uroczystą galę, podczas której poznamy laureatów I Festiwalu Artystycznego „Tobie Polsko”. Organizatorom festiwalu zależało, aby zaszczepić młodym ludziom już od najmłodszych l ... » więcej 2018-10-09, godz. 14:04, Patronaty - polecamy Zobacz klip "Od urodzenia w sercach #Niepodległa"! 'Od urodzenia w sercach #Niepodległa' - to tytuł najnowszego klipu Dominika „Donia” Grabowskiego, który premierę miał pod koniec września. To pierwszy utwór tego typu w Polsce. Piosenka została skomponowana z okazji 100-lecia odzyskania n ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »