Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-09-17, 13:00 Autor: Agnieszka Lubczańska

Wielkie Kolorowanie w Opolu już w niedzielę - każdy może dołączyć!

Opolan Wielkie Kolorowanie już w niedzielę [fot. https://pixabay.com/pl]
Opolan Wielkie Kolorowanie już w niedzielę [fot. https://pixabay.com/pl]
Bicie rekordu Guinnessa w Opolu - Najdłuższa kolorowanka [fot. Ewelina Laxy]
Bicie rekordu Guinnessa w Opolu - Najdłuższa kolorowanka [fot. Ewelina Laxy]
Bicie rekordu Guinnessa w Opolu - Najdłuższa kolorowanka [fot. Ewelina Laxy]
Bicie rekordu Guinnessa w Opolu - Najdłuższa kolorowanka [fot. Ewelina Laxy]
Ponad 600 metrów kwadratowych powierzchni czeka na pokolorowanie. W najbliższą niedzielę (23.09) w Stegu Arenie (dawny „Okrąglak”) w Opolu odbędzie się wydarzenie pod nazwą "Opolska Kolorowanka - Opolan Wielkie Kolorowanie". Dołączyć może każdy. Wstęp wolny. Początek o godz. 11:00.

Na kolorowankę składa się ponad 600 wielkich arkuszy z naszkicowanymi ręcznie rysunkami. Przygotowali je wolontariusze z opolskich szkół, a także seniorzy. Kolorowanka ma działy: w rytmie natury, w rytmie serca i w rytmie kultury. Są tu nawiązania do bajek oraz obiektów czy budynków nawiązujących do historii Opola. Okładka jest zdobiona motywami regionalnymi.


Wielkiemu Kolorowaniu będą towarzyszyły występy, pokazy, prezentacje, warsztaty oraz konkursy z nagrodami.


"Opolska Kolorowanka - Opolan Wielkie Kolorowanie" odbywa się po raz drugi. To inicjatywa Fundacji Excalibur wspierana przez Urząd Miasta Opola. Radio Opole także w tym roku patronuje medialnie wydarzeniu.

Opolan Wielkie Kolorowanie już w niedzielę

Zobacz także

2018-11-30, godz. 17:15, Patronaty - polecamy O Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych pamięta PSP nr 26 w Opolu 3 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 w Opolu już po raz drugi organizuje spotkania i warsztaty, mające uświadomić uczniom potrzeby osób z różnymi niepełnosprawności ... » więcej 2018-11-29, godz. 17:21, Patronaty - polecamy Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu Do 21 grudnia potrwa w Opolu Jarmark Bożonarodzeniowy. Tradycyjnie nie zabraknie wystawców z rękodziełem czy regionalnymi przysmakami. Będą też dodatkowe atrakcje, m.in. Snow Park, Diabelski Młyn, Marsz Mikołajów, występ chóru, spektakl ś ... » więcej 2018-11-28, godz. 13:45, Patronaty - polecamy Zbliża się niezwykły koncert muzyki bajkowej i filmowej pt.: „Dzieci Dzieciom” – poznaj szczegóły! Młodzieżowa Orkiestra Dęta Kaprys i Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica spotkają się na jednej scenie, by zagrać koncert muzyki bajkowej i filmowej. Wspólnie z muzykami wystąpią: Zespół Tańca Regionalnego i Narodowego „Żędowanie”, chór dzi ... » więcej 2018-11-28, godz. 12:27, Patronaty - polecamy Konferencja "Prawo i medycyna - wybrane zagadnienia" już w piątek 'Prawo i medycyna' - konferencja pod takim hasłem odbędzie się w piątek (30.11) w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego przy ul. Katowickiej. Początek o godz. 10:00. » więcej 2018-11-28, godz. 12:25, Patronaty - polecamy Zbliża się XVIII Opolska Gala Wolontariatu – poznaj szczegóły! 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, zatem to nie przypadek, że właśnie tego dnia wręczone zostaną dyplomy i nagrody dla osób wyróżniających się pomocą na rzecz różnych instytucji, organizacji czy indywidualnych o ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »